Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [SF2][Symfony]Composer sll błąd... nie ściąga żadnych bibliotek.
basso
post 11.06.2013, 22:23:13
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Dzisiaj chciałem sobie zainstalować paginatora. Oczywiście, jak mam użyć composera to mi przechodzą ciarki... czy znów mi nie usunie plików i nie zniszczy mojej pracy.
Po raz kolejny to się stało... bo nagle composer sobie w połowie stanął i klapa nie ściągnie. Zawsze wtedy ratowałem się stawianiem projektu od nowa i przerzucaniem kontrolerów/widoków i entity. Dzisiaj powiedziałem dosyć. Framework ma ułatwiać, a nie utrudniać pracę => a jak na razie cały czas pod górkę.

Wyskakuje coś związanego z sll.
Wamp dobrze skonfigurowany:
- apache ssl module => zainstalowałem
- php exentson opensll.dll => jest w phpinfo()

Śmieszny mnie to, bo w systemie który piszę, nie leci mi nic po SSL , no ale dobra... Dziwne jest też to, że jak do tej pory ściągałem biblioteki przy wyłączonym APACHE, bo przecież... co ma Apach do Composera? NIC smile.gif

Kojarzy ktoś co mogę zrobić aby mi to ściągło, bo już pomysłów mi brakuje, jak mam przekonfigurować system aby composer mi to ściągnął.
Może jakoś ręcznie mogę bez composera to robić?




Proszę o pomoc.

Ten post edytował basso 11.06.2013, 22:28:21
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 11.06.2013, 22:36:32
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pierwsza kwestia to czy composer masz w wersji najbardziej aktualnej?
Druga sprawa jesteś pewien, że plik konfiguracyjny php dla webserwera i dla cmd masz ten sam? Jeśli masz dwa to czy ten z cmd ma włączone ssl? Apache oczywiście nic do tego nie ma. To że Twój projekt nie korzysta z ssl nie ma znaczenie ponieważ composer to osobny program.

Strach pomyśleć co robisz, że composer usunął Ci Twoje pliki.
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 11.06.2013, 23:11:53
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Composer nie usuwa plików tylko je nadpisuje więc jakim cudem twoje są usuwane questionmark.gif
Pokaż co masz w composer.json (wpis o repozytorium)
I jak @destroyerr napisał
Kod
php composer.phar self-update


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
mstraczkowski
post 12.06.2013, 00:29:14
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 273
Pomógł: 52
Dołączył: 3.02.2013
Skąd: Przemyśl

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Możesz sobie też uruchomić

Kod
php composer.phar validate


Ta komenda sprawdzi poprawność twojego composer.json - być może tam tkwi problem


--------------------
Jeżeli moja wypowiedź Ci pomogła użyj przycisku
Go to the top of the page
+Quote Post
masteron
post 12.06.2013, 15:05:07
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 88
Pomógł: 10
Dołączył: 18.12.2007
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Brakuje Ci openssl
może w web jest, ale w konsoli nie.


--------------------
Masz czas i chęci na zlecenie napisania bundle w Symfony2? A może szukasz pracy jako programista Symfony2 na pełen etat?
Napisz.
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 12.06.2013, 16:06:09
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Druga sprawa jesteś pewien, że plik konfiguracyjny php dla webserwera i dla cmd masz ten sam? Jeśli masz dwa to czy ten z cmd ma włączone ssl?

Cytat
może w web jest, ale w konsoli nie.

Może jeszcze ktoś chciałby to napisać?
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 12.06.2013, 20:42:59
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej, dzięki za odpowiedzi..

1."Composer nie usuwa plików tylko je nadpisuje więc jakim cudem twoje są usuwane " => przerwało w połowie, odświerzam stronę i mnóstwo błędów. To nie dało rady znaleźć o co chodzi... patrzę połowa rzeczy z vendor znikła ;/ Tak miałem kilka razy. To zakładałem projekty od nowa, pzeklejając całe bundle. To namiętnie robię. Teraz się wycfaniłem i na kopii projektu najpierw testuje composera smile.gif
2. Dziwi mnie to, że do tej pory nie trzeba było mieć opensll a nagle trzeba.
3. Zainstalowałem openslll i dalej to samo.
4. Zainstalowałem najnowszego composera

Jak sprawdzić czy ma się sll w consoli? Mam WIN 7
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 12.06.2013, 21:51:32
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
1."Composer nie usuwa plików tylko je nadpisuje więc jakim cudem twoje są usuwane " => przerwało w połowie, odświerzam stronę i mnóstwo błędów. To nie dało rady znaleźć o co chodzi... patrzę połowa rzeczy z vendor znikła ;/ Tak miałem kilka razy. To zakładałem projekty od nowa, pzeklejając całe bundle. To namiętnie robię. Teraz się wycfaniłem i na kopii projektu najpierw testuje composera

No skoro coś się popsuło z composerem i folderem vendor to wystarczy go wyczyścić i przeprowadzić instalację jeszcze raz. Z Twojej wypowiedzi wynika jakbyś edytował coś w folderze vendor, mam nadzieję, że źle wnioskuję.

Cytat
3. Zainstalowałem openslll i dalej to samo.

Nie wiem co znaczy, że zainstalowałeś.

Cytat
Jak sprawdzić czy ma się sll w consoli? Mam WIN 7

Oj, trochę więcej samodzielności. Możesz to sprawdzić w pliku konfiguracyjnym. Możesz w konsoli wywołać któreś z poleceń:
Kod
php -m
php --ri openssl


Na prawdę masz taki problem napisać openssl (dwa es i jedno el)?
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 13.06.2013, 10:28:37
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dokładnie tak jak napisał @destroyerr wyczyść vendor i jeszcze raz zrób composer.phar install.

Po to tworzony jest composer.lock aby nie trzeby było całego folderu vendor z masą bibliotek przerzucać jak np. chcesz udostępnić projekt wystarczy dołączyć plik composer.lock i przeprowadzić instalacje, więc twoje przerzucanie plików między folderami to bardzo zły pomysł.


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 13.06.2013, 13:37:58
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej, próbowałem na drugim kompie... to samo. Zainstalowałem openssl i to samo.

@Destroyerr polecenie -m pokazuje jakąś listę mstrin,json itd czyli listę jakiś modułów, tak też jest podpisane modules smile.gif
polecenie --ri openssl "Extension openssl no present".

Zatem klapa ...
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 13.06.2013, 13:52:57
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://bit.ly/15Zxnoj


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 13.06.2013, 20:35:16
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No w 1 poście pisałem, że konfiguracja WAMPA/XAMPA jest włączony w php extension openssl.


Coś niebywałego ile trzeba przygotować środowiska aby ten framework raczył wykonywać... no ludzie........ to są najprostsze rzeczy... toż to paginacja w ZEND czy Kohana (czy YII) bo pisałem to jest new Pagination () => TYLE .
Zajeżdża mi to straszną amatorką kurde... takie niedopracowane to. Co ruch to wiecznie trzeba jakieś dywany dookoła ścielić bo framework sobie nie radzi. Nie mam zamiaru kurde pół systemu do góry nogami stawiać... bo od 7 lat programuje i 1 raz się osobiście z czymś takim spotykam ...

No nic, pozostaje mi jeszcze pokąbinować, uwierzcie mi, że już 4 tydzień siedzę i wiecznie muszę coś z systemem robić=> CZUJĘ się bardziej jak admin, a nie jak programista php.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Ten post edytował basso 13.06.2013, 20:38:32
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 13.06.2013, 20:52:28
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wklej cały composer.lock, zobaczymy co i jak tam jest. Ja sobie odpalę i zobaczę.


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 13.06.2013, 21:17:00
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


smile.gif))) Już wklejam... dzięki Ci wielkie
Trzymaj tutaj... bo mi wyskakuje, że za długi post.

Link
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 13.06.2013, 21:45:00
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Coś niebywałego ile trzeba przygotować środowiska aby ten framework raczył wykonywać... no ludzie........ to są najprostsze rzeczy... toż to paginacja w ZEND czy Kohana (czy YII) bo pisałem to jest new Pagination () => TYLE .
Zajeżdża mi to straszną amatorką kurde... takie niedopracowane to. Co ruch to wiecznie trzeba jakieś dywany dookoła ścielić bo framework sobie nie radzi. Nie mam zamiaru kurde pół systemu do góry nogami stawiać... bo od 7 lat programuje i 1 raz się osobiście z czymś takim spotykam ...

Hehe, dobre sobie. Symfony2 zajeżdża Ci amatorką? Strach pomyśleć jak powinno się Ciebie nazwać. Rozszerzenie openssl nie jest zainstalowane/włączone skoro nie ma go na liście. Skoro nie potrafisz tego zrobić nie zrzucaj winy na innych. Problem prawdopodobnie leży w Twoim nie czytaniu postów, są (prawdopodobnie są) dwa pliki konfiguracyjne. Tylko po co czytać cokolwiek lepiej chwalić się 7 letnim programowaniem z którego nic nie wynika, no chyba że amatorszczyzna. Symfony2 nie posiada paginacji, nie posiada obsługi baz danych i nie posiada wielu innych rzeczy. Wykorzystuje w tym celu inne biblioteki (zewnętrzne). To z ich instalacją masz problemy, a przez swoją niedbałość aż tak duże. Nie wiem czy wiesz ale możesz też przeprowadzać ręczną instalację jeśli uważasz, że tak jest bardziej profesjonalnie, a wszelkie menedżery pakietów to amatorszczyzna. Skoro nie masz zamiaru stawiać pół systemu do góry nogami (tylko po co skoro należy dodać jedną linijkę w odpowiednim pliku), skoro inne frameworki robią to w kilku znakach, skoro to amatorka (a Ty już przecież programujesz 7 lat i nie potrafisz włączyć jednego rozszerzenia) to dlaczego korzystasz z Symfony2?
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 13.06.2013, 22:16:05
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wdaję się w pyskówki Destroyerr... nie podnieca mnie taki ton wypowiedzi. Nie chcesz pomóc to nie, ja tyko pytam i opisuję problemy jakie występują podczas styku z SF2.
Niestety, na głównej stronie SF2, żadnej wzmianki, że trzeba OpenSSL ... znaczy wróćććć => , że do instalacji pakietu paginacji trzeba SSL. Do tej pory instalowałem wszystko bez tego... od Stofa przez Doctrina na LIipImage kończąc, a wydają mi się to bardziej zaawansowane moduły, aniżeli 10 linii kodu paginacji.

Ten post edytował basso 13.06.2013, 22:33:00
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 14.06.2013, 18:17:31
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Nie chcesz pomóc to nie

Na prawdę uważasz, że nie chcę pomóc próbując cały czas przekonać Cię do włączenia rozszerzenie openssl dla interpretera PHP uruchamianego z konsoli? Rozwiązywanie problemu na podstawie kilku informacji nie jest łatwe i nie da się zawsze jednoznacznie podać rozwiązanie.

Cytat
ja tyko pytam i opisuję problemy jakie występują podczas styku z SF2.

Problem jest taki, że wiele osób nie ma tych problemów. Symfony2 nie jest prostym frameworkiem i działanie z nim bez znajomości technologii związanych może przysporzyć problemów. Jednakże rozwiązując je może człowiek się wiele nauczyć.

Cytat
Niestety, na głównej stronie SF2, żadnej wzmianki, że trzeba OpenSSL ... znaczy wróćććć => , że do instalacji pakietu paginacji trzeba SSL.

Dlaczego na stronie Symfony2 powinny być informacje na temat zewnętrznych pakietów instalowanych przez inny program? Symfony2 możesz zainstalować bez użycia composera i pakiety możesz też sobie dodawać bez niego. Nie ma najmniejszego problemu.

Cytat
Do tej pory instalowałem wszystko bez tego... od Stofa przez Doctrina na LIipImage kończąc

No to proszę zauważ, że problem może być związny z instalacją paginacji a z instalacją Twiga. Być może problem jest związany z nową wersją Twiga, choć u mnie żadne takie nie występują.

Cytat
aniżeli 10 linii kodu paginacji.

Serio? 10 linijek? No to przepraszam, faktycznie jesteś dobrym programistą.
Go to the top of the page
+Quote Post
basso
post 14.06.2013, 19:59:33
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 1
Dołączył: 12.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@destroyerr kurcze no... ja nie chcę się tu sprzeczać. Plissss nie róbmy tu kwasu. Przepraszam jak Cię czymś uraziłem.
Sporo tego szukam i nie mogę znaleźć po prostu mi to nie działa i ręce mi opadają... smile.gif

Posiedzę na weekendzie porozkminiam może się uda. smile.gif

Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 15.06.2013, 08:48:35
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@basso sprawdziłem i wszystko działa elegancko.

Więc teraz zadam pytanie z kategorii basic: Zrestartowałeś apache po wgraniu openssl a ?


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
destroyerr
post 15.06.2013, 12:28:31
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 879
Pomógł: 189
Dołączył: 14.06.2006
Skąd: Bytom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Zrestartowałeś apache po wgraniu openssl a ?

To ja zadam inne pytanie: po co?
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 00:17