Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Popularność PhpBB spadła drastycznie - komu wzrosło?
konrados
post 16.06.2015, 14:59:51
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 623
Pomógł: 79
Dołączył: 16.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No pytanie nie jest programistyczne, mam nadzieję jednak na odpowiedź.

Tak z ciekawości spojrzałem na google trends by zobaczyć jak stoją frameworki, cms'y i inne i zobaczyłem to:

http://www.google.com/trends/explore#q=phpbb

No porażka... kiedyś najpopularniejszy skrypt forumowy, teraz jego popularność to 1/50 dawnej.

No i tu pojawia się pytanie - jeśli tak PhpBB straciło, to co zyskało? Żeby się dowiedzieć, sprawdziłem też MyBB oraz smf:

http://www.google.com/trends/explore#q=php...;cmpt=q&tz=

No i to nie one.

Tak więc co teraz jest na topie?

Ten post edytował konrados 16.06.2015, 15:00:10
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 16.06.2015, 15:10:17
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


imo grupy na FB przejęły wielu forumowych userów
Go to the top of the page
+Quote Post
konrados
post 16.06.2015, 15:38:58
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 623
Pomógł: 79
Dołączył: 16.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Re:
@kayman
Cytat
imo grupy na FB przejęły wielu forumowych userów


Ehh.. nie wpadłem na to, nie korzystam z fb (no chociaż mam tam konto).

Ale spróbowałem, najpierw na FB - nie widzę możliwości szukania grup, jak to się robi? Szukałem też w googlu np. grupy o PHP - wpisałem php facebook group i też nic nie ma.

Więc jak to jest?
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 16.06.2015, 15:49:03
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


w szukajce FB wpisz php, psy, koty, polityka czy co tam uważasz smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
konrados
post 16.06.2015, 16:11:01
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 623
Pomógł: 79
Dołączył: 16.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


OK, zmyliła mnie ta podpowiedź w szukajce "Szukaj znajomych"

Ale.. to przecież jest nieużywalne. Nie ma subforów, czyta się ciężko, no i co najbardziej oczywiste: nie można spersonalizować, zainstalować dodatków. Jakim cudem to to może wygrywać z dedykowanym skryptem?

No i druga rzecz - wpisałem php i spojrzałem na dwie pierwsze grupy - posty mniej więcej raz na miesiąc.

Nie wydaje mi się, żeby to była odpowiedź smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 16.06.2015, 16:36:19
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może Google Trends wskazuje tylko na popularność tego systemu pod względem technicznym.
Chodzi mi o to, że po prostu teraz się zakłada mniej for bo już wszystko jest zaklepane, kto miał o czymś stworzyć forum to już pewnie stworzył i jakoś się one utrzymują i tyle.
Jeżeli powstaje jakiś niszowy temat to wtedy właśnie są alternatywy np. FaceBook - fanpage zamiast forum jeżeli chodzi o kontakt z użytkownikami czy grupy jako zamknięta tematyka (także FB, GoldenLine). Na przykładzie tego forum PHP też są alternatywy, które pod wieloma względami przebijają tę tradycyjną formę komunikacji np. stackoverflow.

Sam po sobie jakoś widzę, że kiedyś miałem ochotę zakładać wiele for czy tam nawet jakieś miałem i prowadziłem. Teraz ten temat mnie zupełnie mnie przestał interesować.
Jeżeli miałbym zrobić forum do mojego serwisu (zamiast czata) to wtedy bym szukał jakiegoś lekkiego, ajaxowego skryptu i zintegrował to z głównym system aniżeli instalować forum.

Ten post edytował markonix 16.06.2015, 16:36:37


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 16.06.2015, 16:36:33
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


kiedyś było np forum o psach

były działy, rasy takie owakie

teraz łatwo założysz grupę "posiadacze jamników" i sprawa załatwiona, a że ma 100 userów i post jest raz na miesiąc to co z tego -> i tak dostaniesz powiadomienie na swoim koncie jak ktoś coś tam napisze a w końcu nikt ci nie broni być członkiem 50 grup smile.gif

a może inaczej -> jeszcze rok temu różni chcieli do strony forum do kontaktu z klientami, do opinii, pomocy etc a teraz wolą zrobić stronę na fb która załatwia w całości sprawę takiego forum

tak na prawdę to duże fora (niewiele zostało) maja się dobrze a te mniejsze popadały i userzy przenieśli się na fb i pozakładali grupy tematyczne


Go to the top of the page
+Quote Post
konrados
post 16.06.2015, 18:44:50
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 623
Pomógł: 79
Dołączył: 16.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@markonix
Cytat
Może Google Trends wskazuje tylko na popularność tego systemu pod względem technicznym.
Chodzi mi o to, że po prostu teraz się zakłada mniej for bo już wszystko jest zaklepane, kto miał o czymś stworzyć forum to już pewnie stworzył i jakoś się one utrzymują i tyle.


W pierwszej chwili pomyślałem o tym, że przecież ciągle powstają nowe rozwiązania programistyczne, frameworki etc. Tak więc one potrzebują normalne forum. Ale faktycznie, tak jak napisałeś jest stackoverflow, a jak chodzi o inne branże to może i FB rzeczywiście wystarcza. Trochę to denerwujące, FB przejęło sposób komunikowania się (zabiło komunikatory), zabiło tradycyjne fora, pewnie też w dużym stopniu zabiło tradycyjne strony firmowe i prywatne, bo po co się męczyć, jak można mieć profil na FB...

Tylko ja jakoś kurde nie zauważyłem tej rewolucji:) Przynajmniej jeśli chodzi o fora.

@kayman
Cytat
teraz łatwo założysz grupę "posiadacze jamników" i sprawa załatwiona, a że ma 100 userów i post jest raz na miesiąc to co z tego -> i tak dostaniesz powiadomienie na swoim koncie jak ktoś coś tam napisze a w końcu nikt ci nie broni być członkiem 50 grup

a może inaczej -> jeszcze rok temu różni chcieli do strony forum do kontaktu z klientami, do opinii, pomocy etc a teraz wolą zrobić stronę na fb która załatwia w całości sprawę takiego forum


No OK, musi do mnie dotrzeć ta smutna prawda:) Tak jak napisałem powyżej, trochę to denerwujące, wszędzie to FB.

Chyba żyję w jakimś alternatywnym świecie, dzięki wam za uświadomienie mnie:)
Go to the top of the page
+Quote Post
johny_s
post 16.06.2015, 19:07:29
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 594
Pomógł: 122
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: P-na

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(markonix @ 16.06.2015, 16:36:19 ) *
Może Google Trends wskazuje tylko na popularność tego systemu pod względem technicznym.

Przecież Google Trends bazuje jedynie na wyszukiwaniu fraz, ale fakt faktem, że społecznościówki takie jak fb i twitter przejęły część rynku. Łatwiej założyć grupę na fp czy twitać niż stawiać serwery, instalować fora, no i przede wszystkim łatwiej o odbiorców.
Go to the top of the page
+Quote Post
Fixiq
post 23.06.2015, 13:07:42
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 23.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mi się wydaje, że ludzie przekonali się do grup na facebooku ponieważ mają wszystko pod ręką w jednym miejscu. Nie muszą mieć otwartych 10 kart z innym forum w każdej, tylko mają otwartego facebooka i czekają na powiadomienie smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
dev11
post 5.09.2015, 12:37:02
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 14
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2014

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Moim zdaniem to w nazwie tematu mógłby widnieć dowolny inny system for. Popularność spadła (i spada nadal), ale darmowym skryptom for. Te płątne (może poza VB) trzymają się całkiem nieźle.....
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 22:17