Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Przyjazne linki
gucio1
post 6.03.2018, 12:39:55
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam problem z ogarnięciem tych przyjaznych linków. Chce zrobić ładne linki partnerskie do sklepu żeby po zakupie z tego linka naliczała się prowizja i każdemu userowi dać ładny link w stylu strona.pl/sklep/piotrek albo strona.pl/piotrek/sklep żeby ktoś nie omijał przy kopiowaniu końcówki.
Sugerowałem się tym wpisem:
http://www.php.pl/Wortal/Artykuly/Pomysly-...-URLe/ForceType

ale mam problem z ustawieniem .htaccess
Wcześniej żeby ukryć w adresie rozszerzenie .php używałem tego:

  1. RewriteEngine on
  2. RewriteBase /
  3. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.php -f
  4. RewriteRule (.*) $1.php [L]


W tym przypadku jeśli chcę po adresie dodac /wartosc1/wartosc2/wartosc3 to oczywiscie wyskakuje blad.
Próbowałem ogarnąć ten ForceType ale nie rozumiem jak mam wykorzystać to "ForceType application/x-httpd-php"



Prawie rozwiązałem problem tym kodem:

  1. Options +MultiViews
  2. RewriteEngine On
  3. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  4. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  5. RewriteRule ^([^\.]+)$ $1.php [NC,L]


link mojastrona.pl/sklep/linkPartnerski/ już działa i odbieram sobie zawartość zmiennej linkPartnerski za pomocą $_SERVER['PATH_INFO']

Chciałbym teraz odbierać zmienną linkPartnerski z takiego linka: mojastrona.pl/linkPartnerski/sklep/
Jak to zmienić?
Go to the top of the page
+Quote Post
trzczy
post 6.03.2018, 16:12:25
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 460
Pomógł: 49
Dołączył: 5.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podaj kilka / kilkanaście przykładów przepisania (rewrite), z jakiego adresu na jaki ma się odbywać. To najlepszy sposób opisania swego problemu.

Adres pierwotny to ten, co internauta wpisuje w pasku adresu przeglądarki lub webmaster stosuje jako linki w treści strony, np. do obrazków lub css czy js, a docelowy to ten, do którego łączy Apache, czyli ten, który jest prawdą.

Bo tak to twój wątek forum niepotrzebnie pochłonie roboczogodziny prawdziwych ekspertów, którzy będą redagować pytania pomocnicze miast zająć się problemem.

Przykłady podaj literalnie, a nie opisowo.
Go to the top of the page
+Quote Post
gucio1
post 7.03.2018, 11:11:09
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałem uzyskać link www.mojaStrona.pl/IDUsera/sklep
Kiedy ktoś wchodzi z tego linku do sklepu jego id jest przechowywane np. sesji i przy zapłacie osoba o tym ID dostaje prowizje.
Musiałem ukryć rozszerzenie pliku .php i po adresie dopisać po "/" kolejne dane w adresie. Nie chciałem linka typu: www.mojastrona.pl/sklep?idUser=342
Użyłem takich komend w htaccess:
  1. Options +MultiViews
  2. RewriteEngine On
  3. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  4. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  5. RewriteRule ^([^\.]+)$ $1.php [NC,L]


Potem za pomocą php pobieram sobie ID i przypisuje do zmiennej sesyjnej
  1. $arrParams = array();
  2. $strDefaultPath = '/';
  3. $_SERVER['PATH_INFO'] = isset( $_SERVER['PATH_INFO'] ) ? $_SERVER['PATH_INFO'] : $strDefaultPath;
  4. $arrParams = explode( '/', substr( $_SERVER['PATH_INFO'], 1) );
  5. $_SESSION['commissionUser'] = $arrParams[0];


Teraz chciałem uzyskać adres typu: www.mojastrona.pl/IDUsera/sklep/ żeby ktoś nie usuwał sobie z końcówki id a raczej w środku linka nie będzie grzebał.
Obszedłem to tym sposobem że stworzyłem plik o nazwie "all" i teraz mój link wygląda tak: www.mojastrona.pl/all/IDUsera/sklep/ po wejściu w tego linka ustalam zmienną sesyjną z ID i przekierowuje na stronę: www.mojastrona.pl/sklep/
I kod pobierający id jest w pliku "all" a człon "sklep" jest sobie o tak o żeby było wiadomo że to link do sklepu smile.gif Nie jest to może idealny sposób i link się wydłuża ale jakiś to sposób jest smile.gif

I teraz, czy jest możliwość zrobienia linka www.mojastrona.pl/IDUsera/sklep/ Gdzie to sklep jest plikiem php mimo że jest ostatni w kolejności?
Czyli chcę przekierować z www.mojastrona.pl/IDUsera/sklep/ na www.mojastrona.pl/sklep/ w międzyczasie wyciągając IDUsera.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 11:27