Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [react] storybook - dwie aplikacje w jednej
no_face
post 10.02.2020, 15:32:29
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 346
Pomógł: 23
Dołączył: 28.11.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

ostatnio lekko się przebranżowiłem i zapoznaje się z technologią react, NodeJS. Aktualnie prowadzę coś specyficzny projekt, który jest budowany za pomocą webpack'a z dużą ilością różnych importów, relatywnych ścieżek, zasobów w różny sposób od siebie zależnych. Koniec końców po odpaleniu otrzymujemy ładną kolorową aplikację.

Pojawiła się potrzeba zebrania wszystkich własnych komponentów w jednym miejscu z łatwym dostępem, a w ogólności dla celów ewidencjonowania i prezentacyjnych. Znalazłem Storybook'a, który chcę wykorzystać. Samo narzędzie jest spoko. Jednak patrząc po specyficznym projekcie (opisanym wyżej), który nawet jak składa się z kilkunastu własnych NPM'ów, dla których podczas buildowania dostarczane są różne zasoby/konfiguracja nie będę w stanie użyć pojedynczych pakietów poza tym specyficznym środowiskiem. Czyli zaimportować NPM do Storybook'a i tam powołać do życia komponent i go wyświetlić.

Podsumowując główna aplikacja buduje się w zawoalowany i dość hermetyczny sposób. Własne NPM'y są w taki sposób skorelowane ze sobą, że nie można ich użyć w projekcie zewnętrznym. Tego nie przeskoczę, więc wymyśliłem co następuje smile.gif

Powołać do życia całą główną aplikację, tak jak to robię standardowo. Powołać do życia Storybook'a i w nim używać komponentów z głównej aplikacji. Znalazłem coś pozwalającego połączyć różne react'owe projekty w jedną stronę: https://dev.to/dabit3/building-micro-fronte...single-spa-52op jednak czy uda mi się to o czym piszę.

Podsumowując cel, który chcę osiągnąć. Chcę odpalić Storybook'a, a w nim umieścić komponenty z głównej aplikacji. Czy da się tak skonfigurować react'owe aplikacje by w tym przypadku Storybook odpalił webpack'a innej aplikacji, zbudował ją i użył jej komponentów (tych nierozerwalnych) u siebie?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 07:34