Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP][WebService] - Generowanie do XML lub JSON
Mega_88
post 9.10.2013, 10:14:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 360
Pomógł: 34
Dołączył: 20.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam !

Mam stworzoną stronę internetową dane przechowywane są w MySQL do tego jest autorski CMS. Treści na stronie są zmieniane przez CMS ( aktualności itp. ) więc dane nie są statyczne. Teraz potrzebuję stworzyć "wystawić" dane tak żeby można było zrobić z tego aplikację mobilną na telefon, pobierać dane do tej aplikacji.

Jak się do tego zabrać żeby stworzyć prosty WebService opary o XML lub JSON generujący się automatycznie przy każdej zmianie na stronie www ?
Czy przy każdej zmianie na stronie generować nowy plik ze wszystkimi danymi na stronie ? Czy każdy rekord w oddzielnym pliku ?

Jestem zupełnie blady w tych sprawach, więc nie mam pojęcia od czego zacząć, ile jest z tym pracy ? Da radę to ogarnąć w 1,2 dni czy nawet nie ma takiej szansy bo fizycznie jest to nie do wykonania ?
Go to the top of the page
+Quote Post
buliq
post 9.10.2013, 10:54:33
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 559
Pomógł: 93
Dołączył: 4.03.2008
Skąd: Olsztyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chcesz apkę która będzie zwyczajnie wyświetlała artykuły?, nie ma żadnych treści które się często zmieniają (np. komentarze)? to wystarczy generować przy dodawaniu nowego "wpisu" plik w dowolnym formacie, w zależności od tego co "apka" obsługuje


--------------------
KTOŚ TU PACZY???

Kompedium wiedzy
Go to the top of the page
+Quote Post
Mega_88
post 9.10.2013, 11:35:33
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 360
Pomógł: 34
Dołączył: 20.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Aplikację robi inna firma, ja wykonałem tylko stronę internetową dawno temu i teraz właściciel strony wpadł na pomysł stworzenia apki. Firma, która się tym zajmuje poprosiła żebym "wystawił" im dane na zasadzie WebService na plikach XML lub JSON, tak żeby też wszystko było zintegrowane z CMS czyli dodając artykuł w CMS aktualizuje się też plik XML lub JSON.

Z tego co zrozumiałem to cała strona ma być przerzucona na aplikację nie tylko Aktualności, ale też dane typu O firmie, Kontakt.
Na stronie są umieszczone aktualności, wydarzenia, relacje które są co jakiś czas dodawane nie ma komentarzy.

Nie wiem jak się za to zabrać, firmie zależy na czasie więc jeżeli fizycznie jest z tym dużo pracy, a do tego muszę to jeszcze ogarnąć to po prostu napiszę, że nie dam rady i oni to zrobią.

Tylko jak to zrobić ?

W czym wygodniej XML czy JSON ?
Wszystko ma być zapisane do jednego pliku na przykład XML czy każda podstrona w oddzielnym ?
Jak już wygeneruje plik to po prostu zostawiam go na FTP, a tej firmie podsyłam link do pliku typu http://www.domena.pl/artykuly.xml i wszystko ?
Strukturę plików mam wziąc od tej firmy ?
Jakich danych potrzebuję od tej firmy żeby się za to zabrać ?

Sorka za pytania, ale nie wiem jakby to miało działać.
Go to the top of the page
+Quote Post
buliq
post 9.10.2013, 12:07:05
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 559
Pomógł: 93
Dołączył: 4.03.2008
Skąd: Olsztyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm, to dane "statyczne" typu kontakt generujesz raz, reszta w locie.

Kwestia XML czy JSON to już co innego, odpowiedź czego potrzebujesz znajdziesz np tutaj

To chyba nie powinno być takie proste, jak sądzę te dane nie powinny być dostępne dla każdego (czy mają być publiczne?) więc powinieneś skorzystać z jakiegoś protokołu autoryzacji i architektury np REST. Dowiedz się jak to ma być. (ta opcja z OAuth i REST nie uda się w 2 dni (są tacy którym by się udało smile.gif))

W architekturze REST każda "strona" ma swoje dane, czyli nie wszystko w jednym pliku. Nie wszystkie dane są warte pobierania pliku kilka MB

Podsumowując:
- zapytaj się o sposób dostępu do danych (REST)
- zapytaj się o docelowy format (JSON/XML/INNE)
- zapytaj się o sposób autoryzacji (OAUTH)


--------------------
KTOŚ TU PACZY???

Kompedium wiedzy
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 11:44