Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [Symfony][Symfony2]Który edytor najlepiej podpowiada kod w symfony2
athabus
post 26.06.2015, 11:50:37
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Swego czasu (jakiś rok temu) już o to pytałem, ale wtedy nie było konkretnych odpowiedzi, także zapytam znowu ;-)

W jakich edytorach pracujecie z Symfony2. Ja obecnie pracuję w Eclipse (+plugin wsparcia Symfony) ale mam trochę problemów z tym edytorem. Głównym moim problemem jest to, że nie mogę zaimportować do niego projektu Symfony z prawidłowym podpowiadaniem składni. Tj. działa ono częściowo np. $this->getDostrine()-> itd działa dobrze, ale już np. jak wchodzą w grę zapytania $this->getDoctrine()->getRepository('bundle:product")->{brak customowych metod}. podobnie $this->get('session')->{brak podpowiadania składni}.

Z tego co udało mi się ustalić, to problem leży we wtyczce od Eclipse, która chyba jest nieaktualizowana i nie do końca wspiera nowe wersje Symfony, bo w projekcie utworzonym przez generator dla symfony 2.3 wszystko ładnie działa ;-(

W każdym razie pytanie brzmi - czy komuś udało się zmusić eclipse do działania w tej kwestii? Albo czy możecie polecić jakiś inny edytor z dobrym wsparciem dla podpowiadania składni w Symfony2.
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 26.06.2015, 11:51:21
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W PHPStorm jest idealnie smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 26.06.2015, 12:14:57
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jakby była jakakolwiek inna odpowiedź niż phpstorm wink.gif

http://blog.jetbrains.com/phpstorm/2014/08...using-phpstorm/
https://plugins.jetbrains.com/plugin/7219

Ten post edytował nrm 26.06.2015, 12:15:38


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 26.06.2015, 12:50:58
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok chyba udało mi się Eclipsa zmusić do współpracy...

Generalnie jakby ktoś szukał rozwiązania na import projektu to zrobiłem to tak:
- utworzyłem nowy projekt symfony
- wywaliłem cały content z folderu oprócz plików projektu eclipse (te 2 ukryte)
- wrzuciłem pliki z projektem ręcznie do folderu
- odświeżyłem projekt f5

i zdaje się, że wszystkie funkcje działają poprawnie... Chyba jednak będzie trzeba pomyśleć o zakupie phpstorm, bo Eclipse fajne, ale dużo bugów wyskakuje po drodze.
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 26.06.2015, 13:03:53
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


PHPStorm wcale nie trzeba kupować. Ja mam za darmo na rok wszystkie produkty JetBrains. Nie wiem czy jeszcze jest ta promocja. Trzeba było się zarejestrować jako student
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 26.06.2015, 13:33:46
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym być studentem ;-) No nic na razie testuję wersję 30 dni i potem będę myślał, czy warto kupować.
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 26.06.2015, 14:08:03
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


warto. to koszt ledwo kilku godzin pracy per rok, a wygoda ogromna.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 26.06.2015, 14:22:56
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Gdybym był zawodowcem to na bank bym się zdecydował, ale ja bardziej tak hobbystycznie programuję + czasami jakieś apki okołozawodowo piszę. Bawię się właśnie wersją evaluacyjną - kilu rzeczy z Eclipsa mi brakuje (pewnie je znajdę), ale pod względem symfony to faktycznie projekt wymiata - nie dość, że działa codeassists praktycznie do wsyzstkiego to jeszcze automatycznie skróty do widkoków, użytych Entity w akcjach kontrolera itp...
Chyba trzeba będzie sięgnąć do kieszeni ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 29.06.2015, 21:14:24
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pracowałem na Eclipsie i Netbeansie, w przeszłości testowałem także inne wynalazki (Aptana, Komodo, coś tam było jeszcze, ale już nie pamiętam), w końcu edytorów do PHP jest cała masa.

Najlepiej pracowało mi się w Netbeansie, jednak później poznałem PHPStorma - on bije wszystkie IDE dla PHP, po prostu wymiata. A wsparcie dla Symfony jest po prostu boskie - masa pluginów, klikane widoki, cudnie proste podpowiedzi przy generowaniu linków do kontrolerów, jest cała masa prostych "ułatwiaczy", które znacznie przyśpieszają pracę.

PHPStorm ma jednak jedną wadę... Stabilność, a właściwie jej brak - w życiu żaden IDE nie wieszał mi się tak często. Bez obaw, nie chodzi mi o to, że się wiesza co 5 minut, ale jedna "zwiecha" w ciągu dnia to czaasem standard (a bywało, że wieszał się częście). To jedyna rzecz, która mnie wk.... w tym edytorze. ; )

Choć bardzo możliwe, że jest to spowodowane tym, że mam masę wtyczek - w końcu to 3rd party code, na który Storm nie ma do końca wpływu (zawsze to jakieś wytłumaczenie).
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 29.06.2015, 21:31:49
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Dejmien_85 @ 29.06.2015, 20:14:24 ) *
w życiu żaden IDE nie wieszał mi się tak często

SOA#1


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 30.06.2015, 07:45:28
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Od 3 dni śmigam w phpStorm i jestem w 7-mym niebie ;-) To co mnie najbardziej drażniło w Symfony to konieczność pracy w niezliczonej ilości plików, z których każdy znajduje się w zupełnie innym miejscu. Napisanie nowej głupiej akcji to konieczność edycji z 4-5 plików, z których każdy trzeba było ręcznie otworzyć. W phpSotrmie z wtyczką od Symfony po prostu otwieram plik routingu, tworzę trasę i dalej już wszystkie akcje, widoki itp. tworzy za mnie edytor - SUPER. Podpowiadanie składni działa bezbłędnie - nawet w widokach nie trzeba dodawać komentarzy z typem zmiennej bo dane zaciągane są z kontrolera zakochany.gif Działa to po prostu super. Lubię też narzędzie do Git i szybkie tworzenie Gistów - w połączeniu z Gistboxem fajnie to działa jako podręczna ściąga.

Do tej pory korzystałem z Eclipse + dodatek do Symfony - ogólnie byłem zadowolony, samo Eclipse też mi akurat odpowiada (wiem, że jestem tu wyjątkiem), ale jednak poziom wsparci dla Symfony to niebo a ziemia. Niestety dodatek do Eclipse jest tak napisany, że nie działa nawet połowa funkcji, która jest wymieniona w dokumentacji, albo działa losowo.

Co do wieszania to na razie mi się nie zdarzyło - pracuję na Ubuntu + wersja dla Linux.

Jedyne czego mi brakuje to szybkie wyszukiwanie pliku wewnątrz scope (a nie w całym projekcie) - chodzi mi o to po naciśnięciu ctrl+shit+n
Go to the top of the page
+Quote Post
prz3kus
post 30.06.2015, 14:02:25
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 260
Pomógł: 30
Dołączył: 22.01.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


spoko, ale za taką cene co proponują to prawie jak VS w wiekszym przedziale czasowym wychodzi tongue.gif

ja lubiec Netbins od 2 lat wczesniej lubic eclipse 2lata, a jeszcze wczesniej lubic aptana(jak go nie byc jeszcze w eclipsie), juz nie wspominac poczatki w notatniku, ale jego nie lubic bo miec problemy z kodowaniem biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 06:22