Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> mBank czy Inteligo?
No właśnie: co jest lepsze?
No właśnie: co jest lepsze?
Inteligo [ 19 ] ** [20.21%]
mBank [ 63 ] ** [67.02%]
inny bank wirtualny [ 12 ] ** [12.77%]
Suma głosów: 65
Goście nie mogą głosować 
small
post 25.10.2008, 15:39:30
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 25.10.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(piaseq @ 25.10.2008, 15:05:57 ) *
Z tego co widzę chodzi o to samo konto. Po prostu oferują kilka sposobów założenia. Osobiście polecam drogę internetową. Wypełniasz formularz, za jakiś czas dzwoni konsultant, żeby potwierdzić dane. Później czekasz tylko na kuriera, który przynosi umowę oraz karty bankomatową i kodów.

----edit
Zapomniałem dopisać, że korzystam z tego konta od 4 lat i jak na razie brak powodów do narzekań.


Dziekuje, właśnie o to mi chodziło. Bo na innym forum przeczytałam, że to trochę inne konto i się zdziwiłam, bo przecież nie miałoby to w ogóle sensu. 


A nie wiesz może ile czasu trwa założenie konta w banku? Tzn., mam tam iść, zostawić wniosek i co dalej? Bo założyłabym chętnie przez internet, z tym, że zależy mi na tym, żeby było to jak najszybciej i tak myślałam, że może kiedy zrobię to osobiście, zajmie to mniej czasu. No chyba ze wyjdzie tak samo, to wygodniej oczywiście będzie przez internet smile.gif 

Dziękuję za pomoc smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
piaseq
post 25.10.2008, 15:46:44
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 161
Pomógł: 25
Dołączył: 6.09.2008
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(small @ 25.10.2008, 16:39:30 ) *
Dziekuje, właśnie o to mi chodziło. Bo na innym forum przeczytałam, że to trochę inne konto i się zdziwiłam, bo przecież nie miałoby to w ogóle sensu.

To zamieszanie powstało prawdopodobnie dlatego, że internetowy interfejs do obsługi "zwykłych" kont w pko bp również nazywa się inteligo.

Cytat(small @ 25.10.2008, 16:39:30 ) *
A nie wiesz może ile czasu trwa założenie konta w banku?

Nie mam pojęcia. Poza tym jak pisałem, ja zakładałem swoje ponad 4 lata temu, więc coś mogło się zmienić. Chyba najłatwiej będzie zadzwonić na infolinię (numer na stronie) i zapytać, który sposób jest szybszy.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sedziwoj
post 25.10.2008, 17:12:44
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mam Inteligo (nakładka na normalne) i mi się nie podoba to że już paru krotnie nie miałem dostępu do strony (niedziela w nocy). Do tego opłaty za przelewy. Teraz założyłem w mBank, zmienili sposób tworzenia, dość szybko wyszło i nie musiałem się ruszać z domu, bo teraz przyjeżdża kurier więc się nic nie odsyła.
Co do zadowolenia, to zobaczę po jakimś czasie używania.


--------------------
Algorytmy w PHP, czy ktoś o tym słyszał?
Dlaczego tak mało kobiet programuje? ponieważ nie zajmują się głupotami.
Go to the top of the page
+Quote Post
suchy1
post 25.10.2008, 20:12:22
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 246
Pomógł: 8
Dołączył: 2.04.2006
Skąd: Gliwice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam konto w mBanku, PKO BP - Inteligo i w banku Śląskim - ING. Osobisice polecam ING. PKO fajny panel www, bankomaty OK ale patrzac na oferty innych banków (lokaty itp.) sa opoznieni. mBank jezeli chodzi o nawigacje w panelu www to porazka jak i wyglad. Mowia ze wszystkie bankomaty sa za darmo - nieprawda. Nie maja oddziałów tylko mKioski - porazka. Dlatego polecam konto ING Direct - calkowicie za darmo - duza mozliwosc konfiguracji panelu www. Otwarte konta oszczednosciowe itp. fajne oprocentowanie. Polecam ING :-)
Go to the top of the page
+Quote Post
jarek_bolo
post 26.10.2008, 00:04:52
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 149
Pomógł: 12
Dołączył: 3.03.2008
Skąd: łódzkie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja mam Nordea Spektrum z dostępem elektronicznym. Swego czasu bank na pierwszym lub drugim miejscu w rankingu zabezpieczeń.
Konto Nordea Spektrum pozwala wyciągać z każdego bankomatu w kraju za free.
Utrzymanie konta (opłata za kartę) to 1.5zł/miesiąc. Przelewy do innych banków 60gr. Aby móc założyć odmianę Spektrum trzeba mieć wpływy na konto minimum 1500zł/miesiąc.
Interfejs może nie jest ostatnim krzykiem mody i techniki, ale chodzi szybko i jest czytelny, a to chyba ważniejsze.

Druga rzecz to nie słyszałem jeszcze aby Skandynawskie instytucje finansowe ucierpiały na aktualnym kryzysie.

I trzecia rzecz, będzie trochę moherem zajeżdżało i ciemnogrodem i w ogóle nie poprawnie politycznie będzie oraz nie po "europejsku".
Dla mnie ważna, a niestety dla większości społeczeństwa Polskiego w ogóle nie brana pod uwagę (i to nie tylko jeśli chodzi o banki), mianowicie pochodzenie kapitału, struktura właścicielska. Jak wiadomo większość banków w Polsce została wyprzedana za czasów ludzi, którzy obecnie są u władzy (teraz zasadzają się na szpitale, ale nie o tym). I tak mBank, to BRE bank, a ten to w 72% niemiecki Commerzbank. Jeśli 64% (sondaż u góry wiem, że nie reprezentatywny winksmiley.jpg ) - mając do wyboru wiele innych banków nie gorszych, a jeśli to minimalnie - woli nabijać kasę narodowi dzięki, któremu w Polsce mamy jak mamy to niestety nie zanosi się, że lepiej mieć będziemy.
W Polsce nie ma w ogóle narodowej świadomości gospodarczej, nie zbudujemy bogatego społeczeństwa jeśli kieszenie nabijać będziemy innym. Trzeba tak konsumować (w miarę możliwości) aby wspomagać krajowe firmy, a nie lecieć na wszystko co "zachodnie". Wiem, że w wielu branżach już nie sposób tak postępować, ale warto tak robić gdzie to tylko możliwe.


--------------------
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." - David Icke
| PAMIĘTAJ, JESTEŚ POLAKIEM !!! |
Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czym jesteś, po Bogu - mnie zawdzięczasz!!
Go to the top of the page
+Quote Post
Sedziwoj
post 28.10.2008, 15:32:30
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@jarek_bolo
Rób jak uważasz, ja wybieram bank ten co ma najlepszą ofertę. Co do kapitału to nigdy nie wiesz kto tak na prawdę ma większość, bo to jest tak poplątane że sobie chyba nie zdajesz sprawy.

Co do mBank i wyglądu, strona z kontem ma działać, nie wyglądać, ale przyznam przyjemniej korzysta się z Inteligo.


--------------------
Algorytmy w PHP, czy ktoś o tym słyszał?
Dlaczego tak mało kobiet programuje? ponieważ nie zajmują się głupotami.
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 28.10.2008, 15:56:07
Post #27





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(jarek_bolo @ 26.10.2008, 00:04:52 ) *
A ja mam Nordea Spektrum (...)
Cytat(jarek_bolo @ 26.10.2008, 00:04:52 ) *
W Polsce nie ma w ogóle narodowej świadomości gospodarczej, nie zbudujemy bogatego społeczeństwa jeśli kieszenie nabijać będziemy innym. Trzeba tak konsumować (w miarę możliwości) aby wspomagać krajowe firmy, a nie lecieć na wszystko co "zachodnie". Wiem, że w wielu branżach już nie sposób tak postępować, ale warto tak robić gdzie to tylko możliwe.
Co za hipokryzja. Ciężko znaleźć u Ciebie posta, w którym nie ma Twojego nacjonalistycznego bełkotu i podtekstów a tu jeszcze hipokryzję pokazujesz tongue.gif
Choć w sumie nie wybierasz zachodnich firm. Tylko ... północne tongue.gif

Świat to globalna wioska.

A poza tym Inteligo należy do PKO BP, więc teoretcznie to najlepszy strzał.
Go to the top of the page
+Quote Post
jarek_bolo
post 28.10.2008, 20:01:37
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 149
Pomógł: 12
Dołączył: 3.03.2008
Skąd: łódzkie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mike @ 28.10.2008, 15:56:07 ) *
Co za hipokryzja. Ciężko znaleźć u Ciebie posta, w którym nie ma Twojego nacjonalistycznego bełkotu i podtekstów a tu jeszcze hipokryzję pokazujesz tongue.gif
Choć w sumie nie wybierasz zachodnich firm. Tylko ... północne tongue.gif

Świat to globalna wioska.

A poza tym Inteligo należy do PKO BP, więc teoretcznie to najlepszy strzał.

Co za przykład niezrozumienia tekstu pisanego oraz lekceważącego stosunku do rozmówcy (wzorce Niesiołowskiego vel. Myszkiewicza Ci odpowiadają widzę, abstrahując od przynależności partyjnych).

W kwestii tego bełkotu to idź i się doucz na temat różnicy między nacjonalizmem, a patriotyzmem (tutaj, patriotyzmem gospodarczym).

Jeśli chodzi o zarzucenie mi hipokryzji to rzeczywiście w kontekście tych banków teoretycznie, patrząc bez uwzględniania przeszłości to mnie złapałeś na hipokryzji, ale mam na to usprawiedliwienie. Konto w Nordei mam od czasu jak jeszcze Inteligo nie należało do PKO BP. W ogóle bankowość elektroniczna raczkowała i alternatyw nie było wiele.
Dodatkowo, w tamtym czasie (7 lat temu, miałem naście lat) moje poglądy jeszcze się nie wykrystalizowały, a świadomość polityczna była niska, albo inaczej, była na poziomie jaki jest obecnie u młodego elektoratu PO.

Poza tym napisałem przecież, żeby starać się myśleć o Polskich firmach jeśli będzie to możliwe, a nie za wszelką cenę. I teraz dla różnych osób z różnych względów może okazać się nie możliwe skorzystać w pierwszej kolejności z usług, produktów Polskich firm (jeśli już się zdarzy, że będzie w ogóle wybór) i ja to rozumiem.
WAŻNE JEST TO żeby to o czym pisałem w poprzednim poście BYŁO OBECNE w świadomości Polaków.

Banki może akurat nie są najlepszym miejscem do kierowania się zasadami, które opisuje.

Jak już zrozumiesz, że trochę pochopnie wyskoczyłeś z oceną to oczywiście nie będę Ci robił przeszkód w prze edytowaniu Twojego posta na który padła już odpowiedź (co normalnie jest złamaniem regulaminu).


--------------------
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." - David Icke
| PAMIĘTAJ, JESTEŚ POLAKIEM !!! |
Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czym jesteś, po Bogu - mnie zawdzięczasz!!
Go to the top of the page
+Quote Post
owi
post 29.10.2008, 12:14:43
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 48
Pomógł: 2
Dołączył: 6.10.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Inteligo i PKO Inteligo to sa dwa rozne konta.


--------------------
eee yyy portfolio
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 29.10.2008, 15:25:33
Post #30





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(owi @ 29.10.2008, 12:14:43 ) *
Inteligo i PKO Inteligo to sa dwa rozne konta.
PKO kupilo Inteligo. Stare Inteligo jest na starej platformie a rozwijana, nowa platforma to PKO Inteligo.
Właściciel ten sam.
Go to the top of the page
+Quote Post
owi
post 29.10.2008, 17:55:36
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 48
Pomógł: 2
Dołączył: 6.10.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak ale to nie jest jedno i to samo konto. Zakladajac konto w oddziale dostajemy konto PKO z usluga PKO inteligo. Dzieki temu w kazdym oddziale mamy dostep do swoich peiniedzy i swego konta. zakladajac przez internet do pieniedzy ma sie tylko dostep przez bankomat. W oddziale PKO nie ma dostepu do Twoich danych ani Twoich pieniedzy. PRzynajmneij tak sie ma sprawa z kontami zalozonymi pare mcy temu. Nie wiem jak jest dokladnie w chwili obecnej, ale bedac w oddziale PKO jakies 2 tyg temu Pani obslugujaca mowila ze nie maja wgladu w konta internetowe (nie mylic z kontami zalozonymi w PKO z usluga Inteligo)


--------------------
eee yyy portfolio
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 29.10.2008, 19:23:01
Post #32


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




i to pomieszanie z zagmatwaniem sklonilo mnie do mbanku smile.gif bo ja wole wiedziec klarownie gdzie moje pieniądze sa
Go to the top of the page
+Quote Post
luzaczek8
post 2.11.2008, 21:08:19
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 24.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja mam multibank

ale sie nie bede upierac przy nim, mimo to najblizej mi do mabku albo do multi choc idealne nie sa
Go to the top of the page
+Quote Post
Sedziwoj
post 2.11.2008, 23:42:17
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(kwiateusz @ 29.10.2008, 19:23:01 ) *
i to pomieszanie z zagmatwaniem sklonilo mnie do mbanku smile.gif bo ja wole wiedziec klarownie gdzie moje pieniądze sa


Przecież jest wyraźnie napisane gdzie są. Chodzi jak zwykle o pieniądze, za nakładkę Inteligo na normalne konto płaci się. Więc danie dostępu z do konta z normalnych oddziałów było by po prostu oszukiwaniem klientów z normalnymi kontami + nakładka.


--------------------
Algorytmy w PHP, czy ktoś o tym słyszał?
Dlaczego tak mało kobiet programuje? ponieważ nie zajmują się głupotami.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 3.11.2008, 08:55:16
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mam w mbanku - jest możliwość prowadzenia rachunku inwestycyjnego bez prowizji, do tego tanie ubezpieczenia OC i AC, darmowe konto, darmowe przelewy, duża ilośc bankomatów, rachunek oszczędnościowy 5,75% - nie miałem nigdy problemów z żadnymi usługami, strona czytelna i funkcjonalna, łatwo się połapać.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sedziwoj
post 5.11.2008, 12:09:38
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pilsener @ 3.11.2008, 08:55:16 ) *
strona czytelna i funkcjonalna, łatwo się połapać.

Z tym już raczej zgodzić się nie mogę, bo jest trochę słabo zorganizowana.


--------------------
Algorytmy w PHP, czy ktoś o tym słyszał?
Dlaczego tak mało kobiet programuje? ponieważ nie zajmują się głupotami.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pilsener
post 5.11.2008, 13:22:37
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tfu - co do strony to masz oczywiście rację, pisząc "strona" miałem na myśli serwis transakcyjny winksmiley.jpg A stronę powinni poprawić, bo ciężko tam się połapać i cokolwiek znaleźć.
Go to the top of the page
+Quote Post
telepawel
post 7.11.2008, 16:03:11
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 81
Pomógł: 0
Dołączył: 11.05.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeden i drugi bank to dno i wodorosty.

Tyle perypetii ile miałem z tymi instytucjami można przelać na papier i napisać tym samym sporą książkę.

W mBanku podejrzewam, że na mlinię biorą ludzi z ulicy bez weryfikacji natomiast w Inteligo naoglądali się za dużo tego filmu Spielberga AI Sztuczna Inteligencja bo ile razy do nich dzwonie mam wrażenie że rozmawiam z robotem który cytuje wyuczone na pamięć formułki.

Obsługa jednak obsługą. W przypadku mBanku kilka razy dostałbym zawału po tym jak o różnych porach dnia widziałem raz wyczyszczone saldo a innym razem poprawne. Znikały lokaty i wieczorem pojawiały się. Na mLinii nie wiedzieli co się dzieje.

W inteligo natomiast zostałem pozbawiony na miesiąc dostępu do konta ponieważ nie potrafili na czas wydać nowej karty kodów oraz karty płatniczej do konta.
Poza tym w Inteligo codziennie przerabia się "bazy danych". Blokowane są wszystkie kanały dostępu i płatności.
Problem w tym że nigdy nie wiadomo ile to trwa i w których godzinach się odbędzie. Pamiętam szczególnie sytuację w restauracji. Podszedłem żeby zapłacić a kelnerka stwierdziła że odmówiono transakcji.
Przez kolejne pół godziny próbowała ściągnąć pieniądze z karty a ja musiałem robić dobrą minę do złej gry. Swoją drogą do dziś pamiętam sposób jaki patrzyła na mnie.

Pozdrawiam,
Paweł.
Go to the top of the page
+Quote Post
wis
post 15.02.2010, 09:54:41
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 15.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Ponieważ będę rezygnował z PKO24elektron ( Inteligo) ze względu na co miesięczne opłaty ( 6,90 za prowadzenie rachunku i 2 zł za elektroniczne i po 0,50 zł za przelew, w skali roku oddaje im ponad 200zł Mam pytanie czy na mBank można dokonywać opłat za tel. prepaid (Wybór operatora sieci ) nie mogę się tego doszukać w necie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 15.02.2010, 10:17:30
Post #40





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Tak, można


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 13:55