Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Upload w czasie rzeczywistym
blackstone
post 25.01.2018, 23:34:44
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 98
Pomógł: 0
Dołączył: 19.03.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Potrzebuje uzyskać na stronie następujący efekt 1 ) Możliwość przesyłu plików na serwer bez klikania w formularz czyli np zmniejszam okno przeglądarki na pulpicie klikam w jakiś plik i gdy puszczę go w okno przeglądarki to ona zaczyna go pobierać. 2) Jakiś wskaźnik graficzny pokazujący aktywnie ile procent z rozmiaru pliku zostało przesłane na serwer. Moje pytanie jest takie jakiego frameworka/biblioteki JS w tym celu użyć ? Czy to wszystko można wykonać w Angular ( liznąłem troszeczkę podstaw ) czy w innych ? A tak w ogóle to jaki framework/biblioteka nadaje się do tego najlepiej ( bo trochę ich jest: Angular,React, Meteor, Vanilia, Node itp ) pod względem przedewszystkim prostoty kodu, czy raczej nie ma między nimi tutaj wyraźnych różnic ? PS : Wiem że sam bezpośrednio przesył to backend ( z tym problemu nie mam ) , co innego frontend bo powierzchownie mam z nim do czynienia i słabo się orientuje we frameworkach JS. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Go to the top of the page
+Quote Post
trzczy
post 26.01.2018, 00:08:57
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 460
Pomógł: 49
Dołączył: 5.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na googlach cza poszukać na hasło

FileReader drag and drop

i można w czystym js zrobić. Chociaż to zależy, jak kto bardziej lubi. Ewentualnie

jquery drag and drop

bo jak rozwiązanie jest z użyciem frameworka, to FileReader może nie występować w tutorialu.
Go to the top of the page
+Quote Post
Comandeer
post 27.01.2018, 11:44:28
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 268
Pomógł: 254
Dołączył: 11.06.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na pewno wspomniany już FileReader, natomiast samo pokazywanie postępu to już działka XMLHttpRequest i jego zdarzenia progress. Ogólnie to warto spojrzeć np. do https://developer.mozilla.org/en-US/docs/We...ormData_Objects

Co do frameworków: w każdym dałoby się coś takiego zrobić, więc to już po prostu kwestia preferencji.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
ZenekN
post 12.02.2018, 22:43:34
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 418
Pomógł: 5
Dołączył: 7.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Comandeer, dzięki za info własnie się rozglądałem za tym rozw.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 10:39