Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [php] PHP 7.4 problem z instalacją, Serwer działa, ale nie obsługuje PHP
Calvana
post 3.02.2020, 01:59:48
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 3.02.2020

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć
Potrzebuję pomocy właściwie jeszcze zanim zaczynam zabawę z PHP. Próbowałam wertować internet w poszukiwaniu co jeszcze może stwarzać problem ale już skończyły się porady.

Mam Windows 10. Mam zainstalowane MS visual c++ 2015 - 2019 dla x64
Mam zainstalowany Apache24 i test po wpisaniu http://localhost prawidłowo pokazuje " IT WORKS". Httpd.conf skonfigurowany wg standardowych instrukcji z dodaniem kilku linii odnoszących się do bibliotek php7.
Apache24 jest w folderze c:/Apache24
Z php.net pobrałam Zip VC15 x64 Thread Safe , pakietu debugowania i pakietu programistycznego nie pobierałam bo samouczki nie wskazywały na potrzebę robienia tego.
Do folderu c:/PHP7 wypakowałam zip. Edytowałam ścieżkę zmiennej środowiskowej dodając wskazanie na c:/php7. Wg samouczków odznaczyłam i przerobiłam wszystko co potrzebne w php.ini.
Po utworzeniu pliku php z kodem phpinfo() i nazwaniu go show_version.php, wrzuceniu do folderu apacha "htdocks" i wywołaniu w przeglądarce localhost/show_version.php prawidłowo pokazuje mi wszystkie informacje (porównywałam z tymi w samouczkach).

Jednak gdy próbuję utworzyć zwykły plik test.php z kodem <?php echo "test PHP"; ?>, wrzucam go do htdocks, wywołuję przez localhost/test.php, przeglądarka pokazuje mi białą stronę, ale wywołanie kodu źródłowego przez ctrl+u pokazuje, że odniesienie jest dobre sciana.gif Siedzę nad tym już trzeci dzień i nie mogę znaleźć błędu współpracy php 7.4 z apache 2.4

Miałby ktoś jakiś pomysł co jeszcze mogłabym sprawdzić, żeby to zaczęło działać?
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 3.02.2020, 03:58:34
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


https://prophp.pl/article/20/konfiguracja_s...cgi_pod_windows


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Calvana
post 3.02.2020, 23:00:23
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 3.02.2020

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziękuję za podrzucenie tej strony. Nie trafiłam na nią wcześniej. Co prawda w żaden sposób nie pomogła mi zmienić konfiguracji do prawidłowego działania, bo ostatecznie okazało się, że mam wszystko poprawnie zrobione, ale... przebrnięcie przez nią krok po kroku uświadomiło mi, podczas testowania, że pliki aby były wyświetlane poprawnie, najlepiej je pisać i zapisywać w notepad+ od razu jako php a nie w notatniku systemowym tworzyć dokument tekstowy i próbować go zapisać jako php. Wydawało mi się wcześniej, że to powinno działać, bo jak daaawno temu uczyłam się javy to zanim zaczęłam korzystać z netbeansa pierwsze kody pisałam w notatniku zapisując plik z odpowiednim rozszerzeniem i kompilator nie miał problemów.

Jeszcze raz dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 10:02