Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Eksport / Import danych do pliku *.sql lub *.csv
pawstrze
post 21.12.2016, 21:36:12
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 6.07.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej,
piszę aplikację na androida i potrzebuję obsłużyć migrację danych - eksport i import do pliku, tak by można było przenosić dane z tabel pomiędzy telefonami. W bazie znajduje się kilka tabel. Przyjmijmy, dla uproszczenia, że mamy 3 tabele. Jedna tabela zawiera usługi świadczone przez firmę, a druga kategorie tych usług. Trzecia tabela zawiera przyporządkowania poszczególnych usług do pewnych miejsc. Te miejsca znajdują się w jeszcze innej tabeli ale to w tej chwili nie jest istotne. Podstawowe pytanie dotyczy czysto technicznej kwestii dot. utworzenia pliku *.sql z danymi. Wydaje mi się, że najprościej po prostu stworzyć w tym pliku pełny skrypt tworzący tabele (DROP TABLE IF EXISTS). Takie rozwiązanie czyściłoby bazę do której importuje dane, nie pozostawiając nic co było wcześniej.

Pytanie czy jest możliwość zrobienia czegoś na kształt aktualizacji? "Po ludzku" jestem w stanie sobie to wyobrazić: jeśli mamy usługę, która nazywa się sprzątanie to po stwierdzeniu, że importowana usługa istnieje, nie muszę jej dodawać na nowo, tylko zaktualizować inne pola, np. cenę itd. Da się to jakoś zaprogramować sensownie?

W sumie z tą pierwszą wersją bym sobie poradził - to tylko kwestia "dynamicznego" utworzenia takiego skryptu na podstawie danych z tabel przy eksporcie. Ta druga opcja jest dla mnie nieco skomplikowana. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dot. nie tylko tych "moich" pomysłów ale w ogóle podejścia do tematu - wydaje mi się, że nakreśliłem mniej więcej to z czym mam do czynienia i co chcę osiągnąć smile.gif Z góry dzięki za odpowiedzi! smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 14:02