Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> ReactJS - tabela podzielona pomiędzy strony, poniżej
Kiszuriwalilibor...
post 22.04.2018, 16:52:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 21.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

Musze korzystając z ReactJS ewentualnie samego js napisac tabelę, która bedzie na jednej lub dwóch stronach ( w załeżności od wyboru uzytkownika). co gorsza będąąc na dóch stronach musi się zachowywać nadal tak, jakby stanowiła jedność (to jest musi się dać poprawnie sortować i filtrować).

Nie mam pojęcia od której strony to ugryźć, ktoś coś?

Kiszuriwalilibori
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 2)
rad11
post 22.04.2018, 17:23:06
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 270
Pomógł: 184
Dołączył: 7.10.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zapisuj sortowanie i filtrowanie w localStorage i stad tez pobieraj na wielu stronach, zakladkach bedzie wtedy zachowywac sie tak samo
Go to the top of the page
+Quote Post
Kiszuriwalilibor...
post 22.04.2018, 18:48:25
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 21.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki, możesz to napisać prościej?

Jestem naprawdę świeży w tym temacie, o React trochę poczytałem i zrobiłem najprostsze rzeczy, ale tego nie ogarniam.

Jeżeli definiuję klasę, która ma mi wyświetlić tabelę to mam taki kod

CODE


class MyComponent extends React.Component {
constructor(props) {
super(props);
this.state = {
data: []
};
}

componentWillMount() {
console.log('this is called before render!');
}



render() {
return (
<table>
<tbody>
{this.props.data.map((item, index) => {
return <tr><td key={item.firstName}>{item.firstName}</td><td key={item.lastName}>{item.lastName}</td><td key={item.id}>{item.id}</td><td key={item.dateOfBirth}>{item.dateOfBirth}</td><td key={item}>{item.companyName}</td><td key={item.note}>{item.note}</td></tr>;
})}
</tbody></table>
);
}
}


W tym jest błąd bo tr-y nie mają kluczy, poza tym w ostatecznej wersji będę brał dane z tablicy a nie obiektu. Ale tak jest chyba najprościej, przynajmniej na moim poziomie.
Rzecz w tym, że w zależności od opcji (czyli stanu jakiegoś przycisku) albo wszystko będzie się wyświetlało na jednej stronie, albo część na jednej a cześć na drugiej. Zawsze taka sama część, żeby było łatwiej.

Z tego co rozumiem są dwie kwestie do rozwiązania - jedna taka, że dane muszą być w LocalStorage (ja naprawdę nie ogarniam, co to jest - jestem zielony) druga taka, że ten kod musi się jakoś różnicować. Pytanie jak - szczerze mówiąc i jedno i drugie to dla mnie póki co czarna magia





Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 14:49