Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Drzewo PHP + MYSQL + JS
gucio1
post 30.01.2017, 19:13:34
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
chętnie zakupie kod którego napisanie średnio doświadczonemu programiście zajmie 15 min. Pewnie wielu z Was tutaj ma taki kod gotowy.

Mam dwie kolumny w bazie, "email" oraz "email_rodzica".

Potrzebuję ładnego drzewa w js albo ajaxie które wyświetli mi całą strukturę.

Czyli skrypt idzie kolejno po wszystkich rekordach w bazie sprawdza czy email z rekordu ma rodzica jeśli ma to wyświetla email z rekordu pod osoba z "email_rodzica", i tak tworzy się drzewo typu:

email
-----email
-----email
-----------email
-----------------email
email
email
------email
------email
------------email

Może też być coś takiego : http://edu.pjwstk.edu.pl/wyklady/poz/scb/rys6/6_1.gif.

mój email: gucio1016@interia.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
jamSoft
post 31.01.2017, 10:20:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 44
Pomógł: 0
Dołączył: 4.03.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


zgodnie ze wspomnianym opisem mi to zajęłoby 2h więc jestem tylko niedoświadczonym programistą

... (przy prawie 10 latach dziobania)


--------------------
tworzenie stron internetowych- Siedlce, usługi programistyczne - http://wereda.net
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 31.01.2017, 10:24:10
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(gucio1 @ 30.01.2017, 19:13:34 ) *
ętnie zakupie kod którego napisanie średnio doświadczonemu programiście zajmie 15 min. Pewnie wielu z Was tutaj ma taki kod gotowy.

To napisz sobie sam w nawet 2h skoro jesteś znawcą tematu i wiesz ile zajmie to komuś.
Dobra rada. Nie mów komuś ile coś może zając. I guzik Cię interesuje czy ktoś ma gotowy kod czy nie. Ciebie ma interesować Efekt końcowy który będzie zgodny lub nie ze specyfikacją.
Go to the top of the page
+Quote Post
gucio1
post 31.01.2017, 11:07:30
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pisząc to bazowałem na podpowiedziach z różnych forów. Każdy wyśmiewa że pyta się o głupoty że przecież wzorów w necie jest milion i to banalna sprawa z tym drzewem. A teraz okazuje się że wręcz przeciwnie, wcale nie taka prosta sprawa i wcale nie na 5 min roboty. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 31.01.2017, 11:40:39
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może nie za eleganckie z tą pętlą ale jak sie nie ma co sie lubi... http://designconcept.webdev20.pl/articles/...zewa-php-mysql/


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
gucio1
post 31.01.2017, 12:15:53
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki "!*!", wydaje mi się że to sposób tworzenia drzewa z ograniczonymi elementami, ale mogę się mylić. Na pewno przejrzę to po południu. Mi potrzebne jest automatyczne powiększanie drzewa i umieszczanie odpowiednich osób automatycznie w odpowiednie miejsca. Tak czy inaczej zawsze jakaś inspiracja.

Bo nie wspominałem że już mniej-więcej skrypt wyświetlania drzewa napisałem sam, tylko wyświetlałem strukturę drzewa za pomocą spacji jeśli osoba była pod drugą to przed jej mailem było 10 spacji a jeśli pod nią była jeszcze jedna to było 20 spacji przed jej emailem i tworzyła się struktura drzewa. Plus jakieś strzałki żeby to lepiej wyglądało i do tej pory to funkcjonowało. Ale wiem że profesjonalne to nie było i chciałbym coś ruchomego że poziomy rozwijają się po naciśnięciu plusika. Sądziłem że jeśli co druga osoba na różnych forach pisze że to proste, to zapłacę komuś ze 100-200zł i 2-3 dni kombinowania będę miał z głowy.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 13:14