Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy lcd panorama czy standard
kwiateusz
post 16.08.2007, 01:03:14
Post #1


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Witajcie

Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem zakupu nowego monitora i tak się zastanawiam czy lepiej wybrac panorame czy jednak zwykły. Duży plus panoramy to jej szerokosc od teraz zadna dluga linijka kodu nie jest nam straszna tongue.gif Kompa glownie do kodowania uzywam i przegladania ww no i raz na rok film bądź gra głównie zaciekawił mnie Dell 2007wfp na matrycy s-ips.

Dzięki za wszelkie komentarze
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 16.08.2007, 09:13:26
Post #2





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Ja używam Panoramy Samsunga, SyncMaster 226BW do kodowania, a zwykłej 17 do podglądania rezultatów.
I powiem z przekonaniem, że jest to świetne rozwiązanie.

Panorama daje naprawdę dużo więcej przestrzeni w poziomie, a właśnie ten wymiar jest najważniejszy podczas pracy.
Co więcej - film na panoramie robi się rzeczywiście znacząco "większy".


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 16.08.2007, 16:01:41
Post #3


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




no właśnie podglądanie rezultatów... nie bardzo mi sie widzi zostawiać obecny monitor tylko w tym celu, bo jednak na panoramie strony wyglądają czasem trochę inaczej... choć jakby ustawić monitor pionowo (tzw pivot) to wrażenie jest podobne jak na zwykłym monitorze chociaż wszerz...
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 16.08.2007, 19:23:23
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(kwiateusz @ 16.08.2007, 17:01:41 ) *
no właśnie podglądanie rezultatów... nie bardzo mi sie widzi zostawiać obecny monitor tylko w tym celu, bo jednak na panoramie strony wyglądają czasem trochę inaczej... choć jakby ustawić monitor pionowo (tzw pivot) to wrażenie jest podobne jak na zwykłym monitorze chociaż wszerz...

A o czym ty mowisz ? blinksmiley.gif


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 16.08.2007, 19:42:58
Post #5


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




jak masz ekran tak rozciagniety na boki to niektore strony sie tez tak śmiesznie rozciagaja ;p np strony oparte na % bądź em bez sztywno ustawionych szerokości. choć jak monitor ma pivot to i ten mankament odpada
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 16.08.2007, 19:47:55
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ty wiesz ze monitor to piksele a nie centemetry ? smile.gif


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 16.08.2007, 19:51:09
Post #7


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




a co ma piernik do wiatraka smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 17.08.2007, 08:26:38
Post #8


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Panoramy są generalnie mniejsze od 4:3 tj 17" panoramy będzie miało mniejszą powierzchnię od 17" 'normalnego' no to też trzeba zwrócić uwagę i kupić odpowiednio wielki.

Co do rozciągnięć stron, wystarczy nie oglądać stron na 'zmaksymalizowanej' przeglądarce. smile.gif Z tego co słyszałem to wielu programistów sobie chwali panoramę.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 17.08.2007, 08:30:13
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Też od kilku tygdni chodzi mi po głowie panorama - mam teraz 17 CRT (całkiem dobry), więc najwyżej podepnę oba monitory i na CRT zawsze będzie można sprawdzić jak strona wygląda itp.
Czy może byc jakiś problem z podpięciem takich dwóch monitorów jednocześnie? Chodzi o ewentualne kłopoty z rozdzielczością.

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sabistik
post 17.08.2007, 08:58:06
Post #10


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Parę miesięcy temu tak samo sie zastanawiałem czy wybrać panoramę. Niby jest mniejsza w wysokości, ale to już nie ma aż takiego znaczenia jeśli chodzi o monitory >=19". Mam 19" SyncMaster 931BW. Nie musisz mieć przeglądarki na full screena ja w tej chwili mam po lewej sidebara przeglądarkę ustawioną na szerokość 1024 i jeszcze mi po prawej zostaje sporo miejsca (na np komunikator czy coś) ;p

Ja w tej chwili mam podpięte dwa monitory LCD i CRT ale jest to beznadzieja. Po prostu CRT strasznie meczy oczy w porównaniu do LCD a jak jest jeszcze ustawiony pod kontem to już zupełna masakra...

To też wszystko zależy do czego potrzebujesz. Dla mnie panorama jest bardzo dobra, natomiast na zwykłym rozmiarze na 19" mieści się już pionowo cala kartka tekstu a4.

Podsumowując ja już bym nie kupił nic innego jak panoramę.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 17.08.2007, 09:05:34
Post #11


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




mi głównie potrzebna do kodowania i przeglądania www, gram i oglądam filmy raz na ruski rok jak mi sie zupełnie nudzi. właśnie pivot to fajna sprawa bo czytanie czegoś długiego przy pionowym ustawieniu monitora jest bardzo wygodne, więc chyba zostanę przy swoim wyborze czy zakupie panorame smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 17.08.2007, 09:12:56
Post #12





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Ja mam takie cudo i muszę przyznać, iż nie żałuję wyboru panoramy. Do kodowania jest idealny, zwłaszcza jeśli używa się Eclipse lub Visual Studio. Poza tym we wszelkich programach graficznych, których używam / używałem wszystko jest wyciągnięte na wierzch i jeszcze jest sporo miejsca na "obrazek".
Zdecydowanie polecam panoramę.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sabistik
post 17.08.2007, 09:30:48
Post #13


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ten model ma pivota? Po za tym pamiętaj żeby to miało w ogóle sens monitor musi mieć bardzo dobre kąty góra/dół, wiec różnie z tym bywa.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 17.08.2007, 09:35:47
Post #14


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




akurat dell którego sobie upatrzyłem ma matryce s-ips czyli kąty są idealne winksmiley.jpg tak samo lepsze odwzorowanie czerni i bieli niż na tn (bez dopalaczy)
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 23.08.2007, 21:40:07
Post #15





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Cytat(Cysiaczek @ 17.08.2007, 09:30:13 ) *
Też od kilku tygdni chodzi mi po głowie panorama - mam teraz 17 CRT (całkiem dobry), więc najwyżej podepnę oba monitory i na CRT zawsze będzie można sprawdzić jak strona wygląda itp.
Czy może byc jakiś problem z podpięciem takich dwóch monitorów jednocześnie? Chodzi o ewentualne kłopoty z rozdzielczością.

Niestety - będzie problem, ale zupełnie innej natury niż myślisz.
Jeśli bowiem masz kartę graficzną z 2 wyjściami, to niezależnie od tego, jakie to są gniazda, 2 monitory spokojnie podłączysz (przejściówki świetnie się sprawdzają).

W tym przypadku problemem jest jednak czynnik ludzki, a dokładniej to, że większość osób źle znosi przesiadkę z CRT na LCD (w drugą stronę jest równie źle) i zazwyczaj przynajmniej przez kilka godzin / dni narzekają na łzawienie oczu i ból głowy.

Niestety - w przypadku pracy na 2 monitorach taki stan utrzymuje się przez cały czas, więc na problemy narzekają nie tylko osoby o wrażliwych oczach (szczególnie jeśli przed monitorem spędza się nie po kilka a raczej po naście godzin)

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że zaleca się nawet, by używać 2 identycznych monitorów, lub przynajmniej monitorów o bardzo podobnych parametrach. Ja osobiście mam 2 Samsungi LCD - 17 i panorama - 22 - i mimo że pochodzą od jednego producenta, to musiałem się sporo nagimnastykować, by uzyskać na nich podobny poziom kontrastu i jasności (nie da się ukryć, że 17 jest sporo starsza...)

Co ciekawe - przynajmniej w moim przypadku zasada ta nie dotyczy Laptopów. Nie wiem do końca czym różnią się matryce w Laptopach od tych z LCD, wiem jednak, że mogę zmieniać je co chwile, pracować na kilku równocześnie siedząc przed CRT, telewizorem czy przed czymkolwiek (byle nie było to słońce winksmiley.jpg ) i oczy mi nie marudzą... No cóż - kto je tam wie...


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 23.08.2007, 23:30:00
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tjaa - iiyama 22'' - tez mam, cudo smile.gif ale druga by sie przydala.

Cytat
no właśnie podglądanie rezultatów... nie bardzo mi sie widzi zostawiać obecny monitor tylko w tym celu, bo jednak na panoramie strony wyglądają czasem trochę inaczej... choć jakby ustawić monitor pionowo (tzw pivot) to wrażenie jest podobne jak na zwykłym monitorze chociaż wszerz...

No i co z tego ze "robisz stronke" w 4:3 skoro ludzie ja w panoramie beda ogladac smile.gif

A drugiego monitora uzywalem do zadziej uzywanych programow (irc, palety z eclipsa itp, konsole), wiec slaby crt mi nie przeszkadzal.


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 23.08.2007, 23:51:05
Post #17


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




no ta iiyama fajna i 'wogle' ale nie lepiej coś kupić na matrycy co najmniej mva/pva? czy aż tak bardzo różnicy w odwzorowaniu kolorów?
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 24.08.2007, 19:23:04
Post #18





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. nie wiem jakie sa roznice, nie "pracuje z kolorami" wiec mi nie przeszkadza
2. czern ma slaba + rozswietlenia na krawedziach - ale mi to nie przeszkadza nie jestem videofilem smile.gif
3. jest duza biggrin.gif


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 24.08.2007, 20:31:47
Post #19





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Czasem dłubię w grafice, jednak wielkiej różnicy nie zauważyłem. Filmy / gry wyglądają dobrze, więc nie ma co kombinować z szukaniem nie wiadomo jakiego sprzętu.
Aplikacje WWW pisuję w Eclipsie i Visual Studio i nie mam problemu ze zbyt dużą ilością pootwieranych paneli, toolboxów i innych takich.
Jednak czasem brakuje drugiego takiego monitora, chociażby na konsolę, na której trzeba coś obserwować, na helpa / manuala lub ewentualnie na film tongue.gif


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 24.08.2007, 20:49:50
Post #20





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tja, na film, tv, irc -- wiekszego rozpraszacza nie ma biggrin.gif


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 06:43