Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> bootstrap - dialogi
nospor
post 19.01.2015, 16:38:46
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Hejka,
zaczynam przygode z bootstrapem. Nie znalazłem tam nigdzie wyskakujących modalnych dialogów.
Czyli ja to musze zrobić sam, przy pomocy zewnętrznych bibliotek ala jQuery UI? Czy może jednak coś przeoczyłem i bootrstrap wspiera "okienka" ?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 19.01.2015, 18:02:56
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jest -> http://getbootstrap.com/javascript/#modals
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 07:55:28
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




O, super smile.gif

Zmartwiła mnie jedna rzecz:
Cytat
Overlapping modals not supported

Be sure not to open a modal while another is still visible. Showing more than one modal at a time requires custom code.

Bawiłeś się może by to zmodyfikować?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 20.01.2015, 08:48:34
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


nakładających się nie robiłem, imo taka akcja jest w ogóle rzadkością więc pewnie dlatego z niej zrezygnowali
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 08:51:34
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Pracuje nad projektem, gdzie taka akcja nie jest rzadkością smile.gif

Tak czy siak dzieki. Nie wiem jak to przegapiłem :/


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 20.01.2015, 09:53:20
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


IMO źle do tego podchodzisz. Ja bym chyba zamiast wyświetlania kilku warstw modali pokazywał tylko jednego, a resztę chował. Chociażby dlatego, że z każdą kolejną warstwą tło będzie coraz bardziej wyciemniane.
Możesz taką "kolejkę" osiągnąć pisząc kilka(naście) linijek JS. Ewentualnie możesz do tego użyć czegoś innego, np. Fancybox (chociaż też nie jestem na 100% przekonany, czy jest tam taka opcja).

Zresztą, pół minuty googlania i masz źródło wiedzy: http://stackoverflow.com/questions/1930582...-modals-overlay

Ten post edytował sowiq 20.01.2015, 09:54:56
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 10:16:14
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
IMO źle do tego podchodzisz. Ja bym chyba zamiast wyświetlania kilku warstw modali pokazywał tylko jednego, a resztę chował
Rozumiem. Wiekszosci wypadkow, jak juz wspomniano, nie ma potrzeby kilku modali na raz. Jedak jestem akurat w przypadku, gdzie jest mi tego potrzeba i kropka smile.gif

Z tego co widzę, to nie da się ich przesuwać i muszę raczej jakieś zewnętrzbne draggable do tego podpiąć?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 20.01.2015, 10:22:09
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://stackoverflow.com/a/18850327 smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 10:27:36
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




@Pyton czyli tak czy siak skonczylo się na podpieciu jQuery UI a nie na samym bootstrapie smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 20.01.2015, 10:29:51
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zawsze możesz z jQ UI podpiąć jeden komponent + Core smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 10:32:48
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Tak, wiem smile.gif
Zawsze też mogę napisac pare linijek w czystym js, co notabene swego czasu robiłem wink.gif

Sądziłem, że moge jakimś cudem jednak coś jest w bootstrap na te okazje. No nic, nie ma to nie ma smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 20.01.2015, 10:35:04
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie oszukujmy się, Bootstrapowe "widgety" dupy nie urywają ani funkcjonalnością, ani wyglądem, ani łatwością obsługi API smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 10:36:41
Post #13





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Hehe, przyjdzie mi się o tym właśnie przekonać smile.gif No ale chociaż na jednym projekcie wypadałoby użyć i poznać bootstrapa biggrin.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
strife
post 20.01.2015, 10:57:40
Post #14





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 605
Pomógł: 96
Dołączył: 22.10.2004
Skąd: UK

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 20.01.2015, 10:36:41 ) *
Hehe, przyjdzie mi się o tym właśnie przekonać smile.gif No ale chociaż na jednym projekcie wypadałoby użyć i poznać bootstrapa biggrin.gif

Generalnie warto się bootstrapem zainteresować. Może widgety nie są jakieś widowiskowe, ale są proste i o to chodzi.
Mnie zachwyciło przenoszenie już gotowych fragmentów widoku do innych projektów, które też korzystają z bootstrapa, nie trzeba za dużo robić.

Ponadto w sieci jest mnóstwo templatów, gdzie przy stworzeniu całej aplikacji opartej na boostrapie możesz po prostu kupić template opartego na boostrapie.
Co najfajniejsze nie będziesz miał wtedy za dużo pracy z modifikacją widoków (bo wszystkie nazwy klas i innych elementów się zgadzają).

Generalnie polecam. Jak masz pytania śmiało smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 11:04:43
Post #15





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Jak masz pytania śmiało

A no mam smile.gif

Cytat
Ponadto w sieci jest mnóstwo templatów, gdzie przy stworzeniu całej aplikacji opartej na boostrapie możesz po prostu kupić template opartego na boostrapie.
Co najfajniejsze nie będziesz miał wtedy za dużo pracy z modifikacją widoków (bo wszystkie nazwy klas i innych elementów się zgadzają).

No własnie przeglądałem rożne szablony. Jeszcze się nimi nie bawiłem. No i np:
załóżmy, że piszę teraz w czystym corowym bootstrap, trzymam się ich klas itd. No i teraz znajduje powiedzmy taki szablon:
http://wrapbootstrap.com/preview/WB0R5L90S
ktory kosztuje x dolcow. Wystarczy, ze go teraz podepne i juz? Wszystko się dostosuje czy moze jednak muszę robić zmiany pod ten szablon?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
strife
post 20.01.2015, 11:43:41
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 605
Pomógł: 96
Dołączył: 22.10.2004
Skąd: UK

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 20.01.2015, 11:04:43 ) *
A no mam smile.gif


No własnie przeglądałem rożne szablony. Jeszcze się nimi nie bawiłem. No i np:
załóżmy, że piszę teraz w czystym corowym bootstrap, trzymam się ich klas itd. No i teraz znajduje powiedzmy taki szablon:
http://wrapbootstrap.com/preview/WB0R5L90S
ktory kosztuje x dolcow. Wystarczy, ze go teraz podepne i juz? Wszystko się dostosuje czy moze jednak muszę robić zmiany pod ten szablon?


No nie do końca. Im bardziej zaawansowany template tym więcej zmian będziesz musiał zrobić, ale do tych części które nie są standardowe - bootstrapowe.
Te elementy jak przyciski, cały layout, kolorystyka modali, czcionki, responsywność itp. tego nie będziesz musiał robić. Reszta to copy & paste całego układu i ewentualnie nowych rzeczy.
Możesz łatwo sprawdzić ile będziesz miał roboty po prostu jak masz teraz jakiś projekt w boostrapie po prostu zainlcuduj sobie z tego serwera ich csski i sprawdź.
Ja tak często robię przed kupieniem, można się wtedy przekonać czy będzie potencjalnie dużo roboty przy integracji.

Polecam też różnego rodzaju serwisy gdzie masz gotowe komponenty do boostrapa, takie jak:

Co do stocku z templatami to bardzo dobry jest też http://themeforest.net. Masz tam na bardzo wysokim poziomie templaty.
Kiedyś nawet myślałem, aby wejść w ten biznes (policz kupione templaty * ich cene) ale nigdy nie było czasu sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 20.01.2015, 11:49:47
Post #17





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 446
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Ok smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 13:31