Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> PHP i MySql - Tworzenie stron www, sklepy, cms?
adrn1337
post 1.11.2011, 21:26:30
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 1.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam! Zacznę od tego, że wiem jak dużo było tematów na ten sam temat i głupią gadkę o "szukajce" na forum możecie sobie darować. Przeszukałem forum, zebrałem dużo informacji, ale nie zaspokoiłem swojej ciekawości do końca. Wiec...

"PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte" - mam nadzieję, że dalej jest aktualna. Znam już dobrze HTML + CSS, ale to dla mnie ciągle mało. Chciałbym się rozwijać, tworzyć lepsze, wydajniejsze strony. Na samym HTML jestem strasznie ograniczony. Wybiegając w przyszłość myślę o jakiś serwisach CMS, sklepy, itp. Dlatego pytanie:

1. Czy książka pozwoli mi na tworzenie jakiś prostych stron z panelem administratora, gdzie będę mógł, np. dodawać newsy?
2. Skrypty - jak ze skryptami? Dam radę napisać jakiś mini skrypt po przeczytaniu tej książki?
3. Czy ta książka jest tak na prawdę dla początkujących czy zaawansowanych?

Dodam jeszcze, że z PHP nigdy nie miałem styczności. Jeśli ktoś taki miły - proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Ten post edytował adrn1337 1.11.2011, 21:26:51
Go to the top of the page
+Quote Post
by_ikar
post 1.11.2011, 22:53:14
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam wydanie trzecie tego vademecum i po przeczytaniu jej jakieś 2 lata temu, teraz mogę stwierdzić że jest ona dla początkujących wink.gif W tej którą ja mam, są już jakieś gotowe skrypty na dołączonej płycie. Zrobić za pomocą tej książki coś na pewno zrobisz. Nie wiem jak jest w przypadku wydania czwartego, ale w przypadku wydania trzeciego w wielu miejscach uczyli złych praktyk, jak chociażby używanie eregi, a o spl dowiedziałem się dopiero z internetu. Dobrze że wciąż jest ci mało snitch.gif przeczytaj książkę sprawdź ile potrafisz, w sensie jak potrafisz wykorzystać wiedzę którą posiadasz (łączenie funkcji itp).
Go to the top of the page
+Quote Post
adrn1337
post 2.11.2011, 13:36:20
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 1.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dzięki za odpowiedź, zdecydowałem się jednak kupić książkę. Trzeba od czegoś zacząć smile.gif Pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 14:34