Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Twig - przenoszenie paczki na inny serwer
encoresin
post 6.05.2017, 23:35:38
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 19
Pomógł: 0
Dołączył: 6.05.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Zacznę od tego, że w temacie systemów szablonów jestem od ..... wczoraj.
Zassałem paczuszkę z jedną stroną. Instalka poszła, wszystko fajnie. Pierwsze próby edycji były co najmniej trudne. Nic nie chciało działać. Ogólnie php też nie jest moją mocną stroną i zauważone tam linijki były jakieś całkiem nieznajome. Okazało się, że strona napisana została w smarty. Jako, że będę z niej korzystać, chciałem się tego poduczyć.

Cały kod jest dziwny, nie wiem co odnosi się do czego, nigdzie nie ma informacji, albo są wszędzie.

Przeszukałem internet i całkiem spora część społeczności stwierdza, że Twig jest lepszy - choć CHYBA nieco trudniejszy. Próba instalacji na xampie - z ssh nie miałem do czynienia, tym bardziej z composerem. Ale dobra, krok po kroku i poszło. Tutorial z pisaniem pierwszych stron - nie wystarcza. Trzeba z includować plik, gdy to robię error - pliki Twiga są powyżej katalogu www. Nie wiem gdzie co i jak szukać. Jaki dodać link to plikow Twiga.

I teraz o co mi chodzi - Czy jest możliwość zrobienia paczki Twiga tak, abym mógł późniejszą stronę po prostu przenosić na inny server, gdzie go nie ma? Tak jak ja pobrałem paczkę ze stroną w smarty. Mogę to edytować lokalnie bez serwera, wsadzić tu i tam i będzie działać.

A może jednak powinienem odpuścić i pouczyć się czystego PHP? Lub wybrać jednak ten smarty?

Dziękuje za pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
IProSoft
post 7.05.2017, 08:48:54
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 479
Pomógł: 97
Dołączył: 6.09.2011
Skąd: php.net :)

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odpuść i poucz się najpierw PHP, wtedy będziesz takie rzeczy ogarniał bardzo szybko.


--------------------
Manual prawdę Ci powie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 14:27