Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Struktura bazy produktów
qnex
post 20.05.2013, 21:20:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 17.05.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym stworzyć bazę produktów w programie Base, nie wiem na ile różni się to od Accessa, ale chyba niewiele. Lepszym rozwiązaniem byłaby zapewne baza SQL z jakimś prostym interfejsem w przeglądarce, ale chyba Base będzie wystarczający i łatwiejszy w obsłudze.
Mam małą wiedzę z zakresu baz danych, dlatego prosiłbym o pomoc w ogólnym nakreśleniu jak się do tego zabrać, jakie tabele stworzyć i jak je powiązać. Czytam wszędzie na ten temat, ale nie umiem tego odnieść do tego, co chcę stworzyć.
A plan jest taki: baza ma zawierać informacje o produktach. Produkty dzielą się po pierwsze na kategorie, np. samochody osobowe, samochody dostawcze itd.
Następnie podkategorie czyli model, rok, nr seryjny, podzespoły. Każdy produkt jest jest unikalny, pod konkretną osobę, nie jest to masowa produkcja.
Na podzespoły ma się składać kilka elementów, np. silnik, chłodnica, układ hamulcowy i każdy z tych podzespołów ma swój rok produkcji i nr seryjny.

Użytkownik miałby kolejne produkty wprowadzać do bazy poprzez formularze, tylko chciałbym, aby były rozwijalne pola z dotychczasowymi danymi, aby szybciej można było wprowadzać nowe dane, a jeśli pojawi się jakaś nowa dana, która nigdy nie była dotychczas wpisywana, to aby można ją było dopisać ręcznie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.04.2024 - 07:34