Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

25 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> [archiwum]Książki
Turgon
post 7.08.2006, 08:33:33
Post #81





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 800
Pomógł: 0
Dołączył: 26.11.2005
Skąd: Nowy Sącz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ta ostatnia wiele Ci nie da. Będzie Cię uczyła jak obsługiwać Debiana, ale nie nauczy Cię jak opiekować się serverem. Szukaj coś o bezpieczeństwie serwerów linuxowych.


--------------------
Jah Music Is On My Mind !
Go to the top of the page
+Quote Post
Nigger
post 7.08.2006, 20:00:12
Post #82





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 30
Pomógł: 1
Dołączył: 14.07.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ta lektóra jest tylko żeby zapoznać się z linuxem i troche nauczyć się administracji smile.gif
Myśle, że jakbym dodał jeszcze te tytuły, to byłby już pełen zbiór smile.gif (żeby zapoznac się z linuxem i serwerami):
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/433995
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/338974

Mam na przerobienie tych książek 1 rok (jesli będe miałczas bo ide teraz na 1wszy rok dziennych studiów informatycznych) - myślicie, że da mi to wystarczająca wiedze żebym już mógł dobrze administrowac sieciami i serwerami na linuxie ?
Go to the top of the page
+Quote Post
Kreton
post 10.08.2006, 18:57:54
Post #83





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 345
Pomógł: 3
Dołączył: 20.02.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, ostatnio poradzono mi zakupić książkę do SQL, no i zdecydowałem , że kupię. Ale teraz. Widzę pełno książek ale z omówionym także php. Ale nie chcę czegoś takiego. Książka do php nie jest mi potrzebna. Kolejne moje pytanie. Czy mam kupować książkę dotyczącą konkretnej bazy wykorzystującej język SQL ?
Mamy przecież MSQL, MySQL, Postgre. Osobiście pracuję na MySQL. Ale czy nie warto zaryzykować i pujść w stronę elastyczności. A może jednak pracowanie nad jednym typem bazy?

Oglądałem już topic z książkami. Ale tam tylko php, lub książki o tematyce php + MySQL ( zazwyczaj ). Wiec co wybrać z książek traktujących tylko i wyłącznie o SQL. Chyba , że macie jakieś inne pomysły.

Najlepiej, żeby ksiązka była wydatkiem mniejszym niż 50zł :]

Ten post edytował Kreton 10.08.2006, 13:56:08
Go to the top of the page
+Quote Post
n00bphp
post 10.08.2006, 19:45:25
Post #84





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja mam jeszcze jedno pytanie... otóz interesuje mnie ksiązka:

"php i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesionalisty wydanie trzecie"
Wiem ,wiem pojawiała sie tu juz wiele razy... chciałbym się jednak dowiedziec czy dla kompletnego lalika w tych rzeczach będzie ona dobra ? Czy tam oprócz zaawansowanych rzeczy są podstawy... chciałbym żeby wypowiedzial się ktoś, kto już ją czytał. z góry thx.
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 10.08.2006, 19:55:16
Post #85





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jesli chcesz samego SQLa to polecam zagadnienia typowe z SQLem, czyli relacyjne bazy danych podstawy SQLa itd. Jesli chodzi juz o konkretna bazke to juz mozna podzielic na kategorie. Dla mysqla podejrzewam ze nie bedzie za wiele pozycji. Ale dla oracle do wyboru masz z wielu dziedzin od administracji a skonczywszy na strojeniu i plsql, kwestia na jakim poziomie jestes i co potrzebujesz. Wydaje mi sie ze o literature sie nie pyta przegladasz pozycje, spis tresci i odrazu widzisz co bys chcial wdrozyc.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 10.08.2006, 20:17:24
Post #86





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


n00bphp - jeśli php ma być Twoim pierwszym językiem... to się zastanów. IMHO php jest proste, ale uczy złych nawyków, lepiej zacząć od czegoś bardziej ustrukuralizowanego np. Java albo C# ewentualnie Delphi - tam łatwiej nauczyć się rzetelenego programowania.Jeśli już w czymś pisałeś to możesz śmiało kupować tę książkę, jeśli znasz html, bo z tego co pamietam autor zakłada, że to już znasz. Jesli chodzi o php to jest to książka od podstaw, ale z racji swej grubości pokrywa sporo materiału.
Go to the top of the page
+Quote Post
n00bphp
post 10.08.2006, 20:55:20
Post #87





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Html znam, czyli moge spokojnie sie brac za ta ksiązke questionmark.gif a co do języków, to nie, jeszcze nie bylo okazji sad.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 10.08.2006, 22:14:38
Post #88





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to jeśli html znasz to spokojenie możesz kupić.
Ale jeśli kiedyś chcesz się zająć na poważnie programowaniem to na prawdę radzę na zaczynać od php. Nie będę się tu wdawał w szczegóły, ale php nie jest dobre na początek. Co prawda jest bardzo proste i szybko zaczniesz pisać skrypty, ale lepiej zacząć od innego języka. Powód jest taki, że jak znasz jakiś "normalny" język programowania to php się łatwo nauczysz - w drugą stronę może to być trochę utrudnione, bo nabierzesz wiele nawyków, których lepiej nie nabierać. Oczywiście "bez przesadyzmu" nie oznacza to, że po php innego języka się nie nauczysz, po prostu parę rzeczy będzie cię dziwić i trudno się będziesz do nich przyzwyczajał.

Jeśli jesteś zdecydowany na php, to ta książka jest moim zdaniem godna polecenia. Potem oczywiście manual do php i będzie dobrze.
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludvik
post 10.08.2006, 22:52:30
Post #89





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 698
Pomógł: 3
Dołączył: 28.03.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kreton: Jeżeli chcesz mówić o elastyczności, to dobrze by było znać wszystkie bazy - podobieństwa i różnice. Dlatego mimo wszystko bym zainwestował w kilka książek o różnych systemach. Sam póki co mam 3 książki o SQL: Bazy Danych i PostgreSQL i dwa podręczniki z MySQL Press, tłumaczone przez Helion. Nie znając szczegółowo baz nie stworzysz elastycznego kodu...

Poza tym, jeżeli znasz się na samych relacyjnych bazach danych, to przelecisz te książki w mgnieniu oka.

Jedyny minut to pieniądze, które trzeba zapłacić za to wszystko...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
fjellah
post 26.08.2006, 12:00:50
Post #90





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 51
Pomógł: 1
Dołączył: 26.08.2006
Skąd: Simplicity

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A jaką byście polecili książkę do nauki C++?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 26.08.2006, 13:14:44
Post #91


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Ja jestem w trakcie czytania Symfonia C++ Standard i mi się podoba winksmiley.jpg dobra z tego co słyszałem jest też Thinking in C++ , ale okazji widzieć jej nie miałem.
Go to the top of the page
+Quote Post
SHiP
post 26.08.2006, 13:21:13
Post #92





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 697
Pomógł: 47
Dołączył: 19.12.2003
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(fjellah @ 26.08.2006, 13:00 ) *
A jaką byście polecili książkę do nauki C++?


Mam "C++ dla każdego" z helionu (c++ in 21 days) i jestem bardzo zadowolony. Około 700 stron. Ciekawa pozycja dla początkujących ponieważ autor tłumaczy wszelkie nowe zagadnienia na obiektach ze świata rzeczywistego winksmiley.jpg. Dodatkowym atutem jest to że ksiązka jest pisana pod kątem programowania obiektowego.


--------------------
Warsztat: Kubuntu, PhpStorm, Opera
Go to the top of the page
+Quote Post
ikioloak
post 26.08.2006, 15:32:56
Post #93





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 416
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Rowniez polecam "C++ dla kazdego". To co tam jest omowione, omowione jest wg mnie bardzo dobrze. Niektore sprawy jednak nie sa w ogole poruszone (przeciazanie operatorow strumieni (>>, <<)). Mimo wszystko ksiazka wydaje mi ze wybor tej pozycji jest bardziej sensowny niz kupowanie lacznie 5 tomow Grebosza.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 27.08.2006, 15:06:18
Post #94


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Teraz symfonia jest w 1 tomie 1200 stron winksmiley.jpg i mówi o C++ zgodnym z iso i zorientowanym obiektowo winksmiley.jpg niestety jestem na poczatku, ale jak naarze wszytsko jest jasno opisane winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
ikioloak
post 27.08.2006, 18:12:18
Post #95





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 416
Pomógł: 0
Dołączył: 8.01.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bo Symfonia ma to do siebie ze wszystko jest AZ za jasno opisane. Po prostu radze najpierw zapoznac sie ze stylem pisania Grebosza, bo nie kazdemu odpowiada.
Go to the top of the page
+Quote Post
mateofi
post 27.08.2006, 21:10:46
Post #96





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 83
Pomógł: 0
Dołączył: 30.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Jaką książkę byście mi polecili?

Do tej pory uczyłem się z książki php 4 od Podstaw. Znam już podstawy programowania. Umiem napisać skrypt oparty na bazie MySQL. Początki php znam.

Pozdrowienia
mateofi


---
Zadaj sobie trud prześledzenia wątku.
Napisano tutaj 100 postów, nie powiesz mi chyba że nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
~mike_mech
Go to the top of the page
+Quote Post
nazihipi
post 27.08.2006, 21:21:26
Post #97





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 139
Pomógł: 0
Dołączył: 14.07.2006

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(ikioloak @ 27.08.2006, 19:12 ) *
Po prostu radze najpierw zapoznac sie ze stylem pisania Grebosza, bo nie kazdemu odpowiada.

osobiście nie znam osoby której przeszkadzałby styl Grębosza.. chyba, że ktoś lubi się katować "Thinking In ..."
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 30.08.2006, 15:10:14
Post #98





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ostatnio zostalem "skrytykowany" ze nie znam javascriptu i chyba slusznie wiec pora sie nauczyc i tu moje pytanie jaka ksiazke polecacie.
zaznacze ze jestem kompletnie zielony w tym temacie jedyne co potrafie to wrzucic gotowca guitar.gif
pzdr


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
whiller
post 30.08.2006, 15:58:37
Post #99





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 14
Pomógł: 0
Dołączył: 28.07.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nazihipi @ 27.08.2006, 22:21:26 ) *
osobiście nie znam osoby której przeszkadzałby styl Grębosza.. chyba, że ktoś lubi się katować "Thinking In ..."


Dlaczego katować odrazu ? biggrin.gif Moim zdaniem całkiem przystępnie ta książka jest napisana tongue.gif Jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie o programowaniu to imho tylko Thinking. Symfonia też jest oczywiście ok (czytałem tylko trochę), ale tam są podstawy podstaw, które w gruncie rzeczy mogą nudzić tongue.gif

btw. Potrzebowałbym jakąś książeczkę o programowaniu obiektowym ... tak ogólnie, bez skierowania na jakiś konkretny język. To, że wiem co to klasa, polimorfizm itd. nie znaczy, że umiem programować obietkowo ... i właśnie chodziłoby mi o taką książeczkę, która pomogła by wyłapać co, gdzie, kiedy i (najważniejsze) dlaczego ?.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 30.08.2006, 22:29:38
Post #100


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Cytat(skowron-line @ 30.08.2006, 16:10:14 ) *
ostatnio zostalem "skrytykowany" ze nie znam javascriptu i chyba slusznie wiec pora sie nauczyc i tu moje pytanie jaka ksiazke polecacie.
zaznacze ze jestem kompletnie zielony w tym temacie jedyne co potrafie to wrzucic gotowca guitar.gif
pzdr

Javascript dla Webmasterów z Helionu winksmiley.jpg tyle ze tam masz już DOM, BOM itp. nie znajdziesz czegoś jak document.writeln żeby wypisać na ekranie coś itp... tak samo alert. JA też js znałem słabo, ale książka mi się poodba i wiele się nauczyłem biggrin.gif a barki pokroju alert, i document.write to w każdym kursie na encie nadrobisz...
Go to the top of the page
+Quote Post

25 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 20:19