Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Nowe subfora, Petycja o stworzenie nowych subfor
Czy jesteś za?
stworzeniem danego subfora:
Node.js [ 4 ] ** [17.39%]
MongoDB [ 5 ] ** [21.74%]
NoSQL [ 3 ] ** [13.04%]
Nie chcę nowych subfor! [ 11 ] ** [47.83%]
Suma głosów: 19
Goście nie mogą głosować 
wszerad
post 11.07.2011, 09:44:48
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 106
Pomógł: 18
Dołączył: 11.12.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chodzi o utworzenie:
Forum>Serwery WWW>Node.js
oraz
Forum>Bazy Danych>NoSQL
ewentualnie
Forum>Bazy Danych>MongoDB

W polskiej sieci nie ma żadnego miejsca gdzie można znaleźć jakieś podstawowe informacje czy wymienić doświadczenia na temat tych technologii. Uważam więc, że stworzenie takich miejsc na tym forum może odnieść jakiś sukces tym bardziej, że są to bardzo ciekawe i przyszłościowe technologie.

Dlatego jeżeli chcesz wymienić doświadczenia w danym temacie lub czegoś się dowiedzieć/nauczyć, proszę poprzyj moją petycje!
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 11.07.2011, 10:04:56
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie jestem przekonany,
wątek dotyczący node.js czasem się pojawia, ale nie widziałem natłoku takich tematów, żeby otwierać subfora,
zresztą to samo dotyczy NoSQL i MongoDB, jeśli IMHO jeśli zaczną się pojawiać ciekawe tematy na ten temat, to warto przemyśleć nowe subforum, ale na chwilę obecną raczej nie widzę takiej potrzeby, ale pamiętajcie że ja tu tylko gram, sprawdź sam haha.gif


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 11.07.2011, 10:06:34
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Node.js jak i NoSQL zdają się być ciekawymi propozycjami. Jednak brak rozmów na ich temat nawet w offtopie może oznaczać brak zainteresowania ze strony userów, czyli subfora były by puste. Jestem za, ale jeszcze nie teraz.
Go to the top of the page
+Quote Post
wszerad
post 11.07.2011, 10:16:57
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 106
Pomógł: 18
Dołączył: 11.12.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja bym chętnie pisał o Node.js ale nie ma po prostu miejsca na takie tematy... Bo gdzie mam o tym pisać? W Javascript czy serwery www? Stworzyć subforum to żaden problem i obciążenie a jest szansa, że temat chwyci. Myślę, że warto zaryzykować a jeżeli ludzie zobaczą, że jest miejsce gdzie o Node.js można pogadać to może skupią się wokół tego forum...

Może zrobić subforum testowo a ja już się będę starał aby nie było puste.
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 11.07.2011, 12:21:37
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Jak dla mnie nawet w polskiej sieci nie ma zbyt wielu tematów o tej tematyce. Nie chodzi mi tu jedynie o fora, ale nawet blogi informatyczne( czyli najbardziej z tematyką powiązane) na ich temat często milczą. Wniosek z tego jest taki, że technologie te póki co są bardzo niszowe i zainteresowanie nimi jest gdzieś na poziomie błędu statystycznego. Owszem... Node.js zaczyna powoli zdobywać sobie rzesze zwolenników, ale jeszcze nie w naszym kraju. A przynajmniej nie na poziomie takim, by żywotnie nim zainteresowane osoby musiały mieć problem. Jesli bowiem się decyduja na Node.js to są najprawdopodobniej gdzieś w awangardzie polskiego środowiska webmasterów i dokumentacje techniczne w językach obcych czytają jako poranną gazetę wink.gif Laicy jeszcze miesiące o tym projekcie będa tylko słyszeli "pogłoski". O wdrożeniach nie wspomnę. Dlatego wspomniane przez Ciebie projekty widze za jakiś czas na forum, ale musi upłynąć jeszcze nieco czasu. A mogę się założyć, że Node.js jako pierwszy zawita, gdyż bazy inne niż wielka Piątka ( MySQL, PostgreSQL, MSSQL, Oracle, SQLite ) to w zasadzie w naszym kraju niedobitki, używane jedynie w przypadku dość zaawansowanych i dużych systemów bazodanowych, idących w wydajność. Zresztą większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak często z SQlite korzysta na codzień w róznych aplikacjach desktopowych, nie wiedząc nawet o tym.

Sam zagłosowałem na ewentualny Node.js jako subforum (z zastrzeżeniem, że za jakiś czas, gdy projekt dojrzeje). Bazy bowiem przez Ciebie wymienione nie mają według mnie sensu posiadać osobnych subfor. Zbyt nikłe zainteresowanie. W sumie zaś gdyby przypatrzeć się Node.js, to nie jest to projekt, który wymagałby znacznego rozszerzenia swoich umiejętności. IMHO gdyby patrzeć na sensowność subfor, to nawet Node.js nie powinien mieć racji bytu. Są znacznie powszechniejsze i problematyczniejsze technologie, które nie mają swoich i jakoś wszystko się kręci. Przykład? Popatrz ile osób ma problemy z Google Maps (są przecież choćby różnice między v2 i v3, ale nie tylko). A widzisz by mieli swój własny dział? Myślę, że byłby on sensowniejszy niż forum o dopiero startującej technologii. Zwłaszcza w kontekście tego, że Google samo w sobie udostępnia wiele rzeczy w oparciu o JS. Może sensowniejszy więc byłby dział: "Technologie Google", który pokrywałby wiele z narzędzi i aplikacji tej firmy. Mimo tego jednak takowego tu nie widzę.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
trucksweb
post 13.07.2011, 09:24:18
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 199
Pomógł: 31
Dołączył: 22.03.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a ja jestem przeciwny - to bylo forum o php a powoli staje sie o wszystkim i o niczym.

Sa odpwoiedniejsze fora do dyskusji o skryptach js. jak ktos nie umie szukac to...


--------------------
Rozmawia dwóch dyrektorów:
- Jaki jest twój ideał sekretarki?
- 20-letnia dziewczyna z 30-letnim doświadczeniem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 15.07.2011, 09:48:15
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Uchylę rąbka tajemnicy.
Są poważne propozycje uczynienia z php.pl bardziej ogólnego serwisu webowego.
Co do samych subfor, są zbyt szczegółowe i za mało jest tematów. Działamy za zasadzie popytu i podaży, ale jeden głos to za mało. Będą posty, będzie zainteresowanie, to wtedy możemy rozmawiać o nowych subforach.

Pozdrawiam


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 13:39