Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> [LR] Docker lokalnie działa wolno
by_ikar
post 13.12.2017, 10:15:44
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(batman @ 10.12.2017, 02:20:11 ) *
Równie dobrze możesz napisać, że to wina Windowsa, że nie można na nim odpalić aplikacji z iPhone'a. Docker po prostu sobie nie radzi na Windowsie i na MacOS. Ale nie o tym chciałem pisać. Szukając rozwiązania problemu natknąłem się na takie coś: https://docs.docker.com/docker-for-mac/osxfs-caching/ (a już chciałem odpalać docker-machine). Nadal nie jest to idealne rozwiązanie i czasami projekt potrafi zamulić, ale poprawa jest wyraźnie zauważalna.


Nie do końca chodziło mi o sam fakt działania aplikacji z systemu A na systemie B, bardziej mi chodziło i braki jakie inne systemy mają w stosunku do linuksa. Największym brakiem w tym przypadku jest przyspawanie systemu do pewnych rozwiązań i zamknięcie się na wszystko to co dzieje się dookoła. Windows jest tutaj pięknym przykładem takiego lock-in, nie da się tam użyć jakiegoś zaawansowanego systemu plików pokroju btrfs, nie da się użyć niczego poza NTFS/FAT*, chyba że jest to partycja nie systemowa to wtedy można skorzystać z ReFS o ile masz licencje na "lepszego" windowsa.

Nie mniej, znalezisko godne uwagi, nie widziałem tego, ale na szybko przetestowałem przed chwilą - zaskakujące rezultaty. Wcześniej jak odpalałem testy, to szły na maku jak krew z nosa (kiło kilku minut), gdzie na AWS'ie na instancji t2.micro (1CPU+1GB ram - vps za ~35zł miesięcznie) takie testy przechodziły poniżej 30 sekund. Teraz po dodaniu cached (pliki) i delegated (baza danych) testy przechodzą w podobnym czasie co na maszynie z linuxem. Zajebiscie.
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 9.01.2018, 16:31:26
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na razie problemu z Dockerem nie rozwiązałem (stawiałem Laradock od nowa i była między czasie aktualizacja Docker'a), jedynie znam już pośrednio przyczynę tj. ram/obciążenie.
Tj. lagi nie są regularne w sensie interwałów czasowych tylko pojawiają się gdy wykonuje jakieś cięższe operacje (np. dużo kart w przeglądarce, odpalę jakąś grę itp). Generalnie jak mam czysty, włączony dopiero komputer, storm + przeglądarka + docker to opóźnienie się nie pojawia, potem jak już zacznę śmiecić np. włączę YT to już pojawi opóźnienie.

Ale ja nie do końca o tym, błysnęło mi przed oczyma takie coś:
https://laragon.org/
Nie powiem, opinie pochlebne w sieci.

Szkoda, że nikt tematu nie podjął, więc ja dzisiam wracam z garstką doświadczeń.

Wyszła dzisiaj jakaś aktualizacja Dockera, puściłem aktualizacje, wykrzaczyła się, patrzę.. A tu cały Docker wyleciał (w sensie program).. Zostały tylko śmieci na C które ciężko usunąć.
Irytacja zmotytowała mnie do spróbowania owego Laragona i powiem szczerze - jest dobry. Wydawałoby by się że taka nakładka w postaci tego całego intrfejsu jakoś ograniczy w funkcjonalności, ale póki co odpaliłem mój sporawy projekt bez większych komplikacji (zajęło mi to gdzieś z godzinkę ale to głównie dlatego że tu sobie wgrałem maria db zamiast mysql, nginx zamiast apache, phpmyadmin na dokładkę). Sam projekt działa po prostu SZYBCIEJ o przynajmniej połowe. Średnia na wczytanie wg Debugbar to pół sekundy, jak dobrze pamiętam przy Docker było to zwykle około 1 sekundy. Odczuwam też subiektywnie że strony ładują się szybciej, pewnie też przez przyspieszenie ładowania assetsów.

Owych lagów nie ma albo są bardzo rzadko i znacznie krótsze (3 sekundy), może to już faktycznie jakieś operacje Laravela.

Wad i ograniczeń na razie żadnych nie odczułem, jedyna moja obawa to Windows-only czyli znacznie mniejsze community niż od rozwiązań multiplatformowych.

Ten post edytował markonix 9.01.2018, 16:32:54


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 13:35