Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> PHP5. Zaawansowane programowanie, Dla tych bardziej zaawansowanych
1010
post 12.04.2009, 21:37:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 749
Pomógł: 37
Dołączył: 3.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


PHP5. Zaawansowane programowanie


Cytat
PHP to język umożliwiający tworzenie aplikacji sieciowych uruchamianych po stronie serwera. Jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 5, to w pełni obiektowy język, za pomocą którego można budować nawet najbardziej złożone systemy portalowe, intranetowe i ekstranetowe. Dzięki nowym funkcjom wprowadzonym w PHP 5 możliwe jest korzystanie z plików XML i protokołu SOAP, wydajna komunikacja z bazą danych i stosowanie technik obiektowych znacznie ułatwiających i przyspieszających tworzenie rozbudowanych aplikacji.

"PHP5. Zaawansowane programowanie" to książka przedstawiająca potężne możliwości i elastyczność najnowszej wersji tej popularnej platformy programistycznej. Opisuje podstawowe zasady programowania obiektowego i prowadzenia rozbudowanych projektów informatycznych. Zawiera informacje o modelowaniu aplikacji w języku UML, stosowaniu wzorców projektowych i tworzeniu narzędzi, które będzie można wykorzystać w każdym projekcie. Przedstawia również analizę prawdziwego przypadku -- systemu automatyzującego pracę działu sprzedaży w przedsiębiorstwie handlowym.

* Programowanie obiektowe
* Język UML i modelowanie systemów
* Wzorce projektowe
* Tworzenie prostych narzędzi obiektowych
* Połączenia z bazami danych
* Model MVC
* Stosowanie protokołu SOAP
* Komunikacja z użytkownikiem i mechanizmy sesji
* Testowanie aplikacji
* Studium przypadku – automatyzacja pracy działu sprzedaży

Jeśli chcesz poznać zaawansowane możliwości PHP 5, sięgnij po tę książkę.


helion

Według mnie jak ktoś zna już podstawy php dość dobrze i chce poznać programowanie obiektowe oraz profesjonalne podejście do dużych projektów to książka jest doskonała.

Posiadam i naprawdę polecam dry.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 20.05.2009, 23:21:09
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Mam, mam, mam! Uważam tak jak wyżej przedmówca że książka jest w prost genialna! Po przeczytaniu (z 6 razy) i zrozumieniu (to będzie trzeba jeszcze z 3 razy przeczytać) i potrafieniu zaimplementować własnych klas (to jeszcze z raz), mamy skilla w php + 4 do OOP i + 2 do wzorcow projektowych winksmiley.jpg następna stacja to Head First.


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 24.05.2009, 14:59:31
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Moim zdaniem książka przereklamowana. "PHP5" + "zaawansowane" robi swoje. Tylko kilka rodziałów wydaje mi się naprawdę ciekawych (np. ten o SOAP). Ogólnie rzecz biorąc uważam, że jest dużo słabsza* od poprzednika czyli "PHP4. Zaawansowane programowanie".

* Patrząc ogólnie, jako całość, bo traktowanie dziś o PHP4 byłoby nieporozumieniem.
Go to the top of the page
+Quote Post
melkorm
post 24.05.2009, 16:09:20
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 366
Pomógł: 261
Dołączył: 23.09.2008
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hehe także posiadam i zgodzę się z phpion'em że aż tak `zaawansowana` nie jest, ale ładnie wprowadza w świat wzorców, projektowania UML. Wraz z wieloma przykładami z których można sporo wyciągnąć daje dość dobrą podstawe do tego gdy usiądziemy do jakiegoś Frameworka i go zaczniemy przeglądać to zrozumiemy jak / czemu i po co winksmiley.jpg

Moim zdaniem kto nie rozumie do końca metod magicznych / statycznych / interfejsów / itp - w sensie że wie, ale nie wie kiedy - to ta książka wszystko mu wyjaśni, przynajmniej mi wyjaśniła biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
marcinpruciak
post 7.06.2009, 15:29:46
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 161
Pomógł: 9
Dołączył: 14.07.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam pytanie odnośnie tej książki:
Warto ją kupować jeśli znam już podstawy OOP potrafię coś małego napisać. Ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć więcej.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
melkorm
post 7.06.2009, 17:22:20
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 366
Pomógł: 261
Dołączył: 23.09.2008
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moim zdaniem jest to właśnie książka dla takich właśnie osób, zna OOP ale tak naprawdę do końca nie wiem jak to wykorzystać / wdrożyć w życie i za pomocą czego, a właśnie ta książka prezntuje wiele sposobów wdrożenia OOP do swojego kodu :]

No oczywiście to zależy co miałeś na myśli mówiąc `podstawy` ;]


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 9.06.2009, 00:07:09
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobra książka. Jedna z lepszych dot. php, jakie są na rynku.


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Asmox
post 26.06.2009, 09:58:35
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 359
Pomógł: 12
Dołączył: 16.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Książka średnia, chociaż jeszcze nie do końca ją przeczytałem. Czasem doszukuję się błędów, na przykład przy OOP używanie GLOBAL. Ogólnie trochę trudno się ją czyta, nie wiem jak wam.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
marcinpruciak
post 26.06.2009, 10:13:00
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 161
Pomógł: 9
Dołączył: 14.07.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kupiłem ją już narazie robię pierwszy przykład, czyli rozdział 3. Jak dla mnie jest to trochę za bardzo zagmatfane.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
-=Peter=-
post 26.06.2009, 11:19:10
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 51
Dołączył: 4.02.2005
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie jest zagmatfane, na początku może się tak wydawać, ale powinieneś to ogarnąć smile.gif Książka jest wg mnie najlepszą (obok PHP5 Obiekty, narzędzia i wzorce) pozycją o OOP w php5 (chyba że coś nowego wartego uwagi niedawno zostało wydane). Może nie zawsze przykłady z tej książki są dobre (również sporo błędów się zdarza), ale dzięki nim powineneś zrozumieć oop. Wg mnie książka conajmniej dobra.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 26.06.2009, 11:28:49
Post #11


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Cytat
chyba że coś nowego wartego uwagi niedawno zostało wydane


http://helion.pl/ksiazki/probph.htm


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
webber
post 27.06.2009, 17:11:35
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 107
Pomógł: 19
Dołączył: 30.10.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(blooregard @ 26.06.2009, 12:28:49 ) *


Posiadam i polecam. Ale znajdziemy tam podstawy, dobre podstawy które wg mnie są wstępem do książki którą oceniamy w tym temacie.


--------------------
"CSS is like a girlfriend. No matter how hard you try, she will always interpret it a different way."
Go to the top of the page
+Quote Post
siatkarzyna
post 14.07.2009, 16:59:38
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 4
Dołączył: 1.07.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy ta książka dobra jest do nauki programowania obiektowego dla kogoś kto dopiero chce zacząć przygodę z oop ?


--------------------
Space Studio
Go to the top of the page
+Quote Post
-=Peter=-
post 14.07.2009, 18:03:53
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 51
Dołączył: 4.02.2005
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak, ta książka jest do tego stworzona ;]


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 15.07.2009, 07:28:29
Post #15





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




imho lepiej najpierw przeczytać arty z wortalu o oop i jeśli masz to np. z vademecum dział o oop,
tutaj trochę zagmatwali że tak powiem tongue.gif

A osobiście polecę przeczytać ział oop z php.net/manual , tam chyba jest to najlepiej opisane .
Go to the top of the page
+Quote Post
planet
post 15.07.2009, 10:41:11
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 61
Pomógł: 6
Dołączył: 15.07.2009
Skąd: Śląsk->Ruda Śląska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Według mnie książka jest bardzo dobrą pozycją, sam z niej korzystałem i wiele się nauczyłem, aczkolwiek są jeszcze zakamarki, których ona nie ogarnia i trzeba szukać następnych smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 17.07.2009, 13:07:39
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może niektóre rozdziały są nie do końca zgrabnie opisane, ale w książce jest mnóstwo przydatnych informacji dotyczących technik projektowania i programowania aplikacji. Jest m.in. mowa o wzorcach projektowych, SOAP-ie i pojawia się także ciekawy rozdział "Studium przypadku", w którym jest opisany pełny proces realizowania złożonej aplikacji w php (nie tylko pod kątem programistycznym, ale także projektowym, biznesowym i logistycznym). Myślę, że ta pozycja jest jak najbardziej godna polecenia. W każdym razie nie nadaje się ona do nauki podstaw programowania. Jest ona przeznaczona dla osób z pewnym doświadczeniem programistycznym. Przydatna może się także okazać znajomość podstaw i teorii informatyki.

Ten post edytował Speedy 17.07.2009, 13:08:11


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sevin
post 23.08.2009, 14:17:37
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 47
Pomógł: 0
Dołączył: 7.06.2008
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam tą książke i nie powiem, bardzo fajna pozycja, aczkolwiek gdy pierwszy raz się za nią zabrałem nie mogłem przebrnąć przez 3 rozdział.

Polecam
Go to the top of the page
+Quote Post
mr_aaa
post 7.10.2009, 14:23:44
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 0
Dołączył: 22.09.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Chciałbym się spytać o tą książkę zanim zdecyduję się zakupić:
- Jak to w tej książce jest z przykładami - czy są opisane i zmuszają do pisania kodu czy są 'gotowce' ?
- Czy książka jest nadal aktualna patrząc na datę wydania (2005) ?
Go to the top of the page
+Quote Post
Wolfie
post 10.10.2009, 00:00:22
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 686
Pomógł: 0
Dołączył: 10.11.2008
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Mimo, że wydana w 2005 roku jak najbardziej aktulana, z tej prostej przyczyny, że wzorce i programowanie obiektowe od tamtego czasu sie nie zmienilo smile.gif.
Sam kupilem ta ksiazke majac slabe pojecie o PHP5 i ogolnie o programowaniu, niestety zatrzymalem sie na pierwszych rozdzialach, okazalo sie że rzucilem sie jak z motyką na słońce laugh.gif . Dopiero po przerobieniu 'PHP5, Apache i MySQL Od Podstaw' bylem gotowy siegnąć po tę pozycje.
Konkluzja prosta, jesli nie miales do czynienia z tworzeniem bardziej zlozonych aplikacji raczej polecam zapoznac sie z pozycja dla mniej zaawansowanych.
Cytat
- Jak to w tej książce jest z przykładami - czy są opisane i zmuszają do pisania kodu czy są 'gotowce' ?


To juz zalezy od Ciebie, 'gotowce' sa do ściągniecia zarowno ze strony helionu jak i jakiejs strony podanej przez autorow o ile sie nie myle.
Ja mimo wszystko wole przepisywac kod i analizowac, to daje znacznie lepsze efekty niz przeklejenie go i odpalenie, wtedy zwarca sie uwage na wszystkie niezrozumiale komendy i wywolania.....
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 13:25