Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Wygląd linków i słowa kluczowe
SulacoPL
post 10.10.2014, 17:44:01
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 9.10.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
od jakiegoś czasu uczę się tworzyć stronki internetowe. I dosyć często tutaj google mnie kierowało, gdy miałem z tym jakiś kosmiczny problem wink.gif Teraz chcę sobie stworzyć Bloga. Kupić domenę, serwer i napisać CMS bloga od zera, bo mam dosyć już walki z WordPressem. Blog ma być dwujęzyczny, a darmowe wtyczki do WP nie działają tak jak bym chciał. A z kolei te, które działają (mniej więcej) tak jak chcę, są płatne. Tak więc tworząc ten mój cms, natknąłem się na trzy problemy:

1. Wygląd linków
Bawiąc się w PHP, zauważyłem że moje linki wyglądają beznadziejnie. Zapytałem się wujka google o ten stan rzeczy, a on mi opowiedział trochę o pliku .htaccess. No i teraz fajnie wszystko wygląda, ale dowiedziałem się też że google lubi krótkie linki. Tak więc, jak powinien wyglądać link do jakiegoś artykułu, żeby gugloowi to się podobało:

A ) W formie drzewka
domena.com/pl/tutoriale/blender/Jak-przyspieszyc-renderowanie-nie-tracac-jakosci

B ) Bezpośrednio
domena.com/Jak-przyspieszyc-renderowanie-nie-tracac-jakosci

2. Jakim znakiem zamieniać spacje w adresie url? Chcę do adresów wkładać tytuł artykułu, z tym że te tytuły często mają spacje. Zamiana na myślnik to dobry pomysł, czy może jakiś inny znak?

3. Słowa kluczowe
Na wielu stronach czytam że to podstawa w pozycjonowaniu i żeby najlepiej pozycjonować daną stronę/podstronę na jakąś frazę (jedną). Ale gdzie to wszystko jest? Gdzie mam wpisywać moje frazy haha.gif ? Między jakie znaczniki?

Chodzi tylko o to: <meta name="keywords" content="WSTAW TUTAJ SWÓJE SLOWA” /> ?
Czy może o coś jeszcze?

Ten post edytował SulacoPL 10.10.2014, 17:45:43
Go to the top of the page
+Quote Post
tzm
post 13.10.2014, 21:40:43
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 675
Pomógł: 58
Dołączył: 17.12.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Generalnie malo wiem o pozycjonowaniu ale z tego co sie orientuje teraz ( od stycznia tego roku ) google przestalo zwracac uwage na slowa kluczowe ( key words ) a bardziej analizuje faktyczyna merotyryczna tresc strony co dziala w Twoim przypadku na korzysc i plus. Skoro chcesz pisac cms pod bloga to musisz sobie zdawac sprawe z tego jak wazna jest tresc. A linki... jak juz chcesz pisac cms'a to ogarnij jakis framework. CoreIgniter / Laravel - polecam ... to o co pytasz sie nazywa routing.
Go to the top of the page
+Quote Post
mrc
post 19.10.2014, 06:00:31
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 27
Dołączył: 22.09.2008
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Osobiście odradzam CodeIgniter... ale jak patrzyłem niedawno na dokumentację Laravel'a, to dosyć ciekawie wygląda - i w miarę szybki chyba jest.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
miro21
post 17.11.2014, 12:51:52
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 17.11.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zamiast pisać całego cms-a od "0" nie lepiej poświęcić ten czas na modyfikację darmowych wtyczek/napisanie własnych? WG mnie niepotrzebna praca z pisaniem całego cmsa.
Go to the top of the page
+Quote Post
2karol1994
post 2.04.2015, 12:45:49
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 2.04.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja słyszałem, że jednak warto zająć się tymi słowami kluczowymi i, że najlepiej żeby stanowiły 3-5% treści pojedynczej strony, ale mogę się mylić...
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 03:34