Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Dobre firmy w największych miastach Polski
Walian
post 16.07.2012, 14:09:43
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 124
Pomógł: 1
Dołączył: 13.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Proszę drogich forumowiczów o podanie nazw dobrych firm informatycznych (czyli takich, w których świetnie się pracuje) ponieważ mam dość dziadowskich firm istniejących w mojej miejscowości. Pora się wziąć za siebie i pocisnąć trochę z ambicji jakie mam w sobie :-) Cel: chcę się zatrudnić wśród ludzi myślących. Jako, że natrafienie na ludzi myślących jest dość trudne to cel wydaje się wysoki, ale ja się nie boję wyzwań i będę do tego dążył. Niestety nie bardzo się orientuję gdzie uderzać tzn do jakich firm wysyłać CV i LM. Bardzo miło będzie, jeśli wspomnicie obok nazwy firmy czy oferuje ona również mieszkanie, bo bardzo by mi to pomogło na starcie. Krótki opis wrażeń z pracy również mile widziany. Interesuje mnie głównie Wrocław, ale również miasta takie jak Poznań, Łódź, Warszawa, Kraków, Katowice itd.

Chodzi głównie o stanowiska programistyczne (PHP, JS, SQL, C/C++, .NET, Java). Ostatnich dwóch języków nie znam, ale jak trzeba to szybko ogarnę bo mam do tego talent. Mogą być to również inne stanowiska informatyczne, byle dało się zarobić ludzkie pieniądze, utrzymać w mieście i w miarę rozwijać zawodowo.

Najbardziej lubię firmy, które dają wyraźnie do zrozumienia "szukamy ludzi, którzy chcą i umieją, a nie ludzi, którzy mają skończone studia i nic potrafią". Wierzę, że takie firmy istnieją - raz już do takiej trafiłem.

Niedługo zacznę 3ci rok studiów. Jeśli będę zadowolony ze współpracy to jestem gotów dla nowego pracodawcy przenieść się na inną uczelnię.

Tyle w temacie, i bardzo proszę o nie offtopowanie i nie zadawanie pytań "co jak, po co, dlaczego" ani również "skąd jesteś".
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 16.07.2012, 15:15:01
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Walian @ 16.07.2012, 13:09:43 ) *
Chodzi głównie o stanowiska programistyczne (PHP, JS, SQL, C/C++, .NET, Java). Ostatnich dwóch języków nie znam, ale jak trzeba to szybko ogarnę bo mam do tego talent.
smile.gif nie no rządzisz. Po co się ograniczać dopisz jeszcze asemblera, pythona, delphi,

Cytat
Jak ktoś potrzebuje się dowartościować złośliwym komentarzem to niech lepiej wyjdzie na dwór.
Byłem nie pomogło.

Ten post edytował skowron-line 16.07.2012, 17:18:16


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
Walian
post 16.07.2012, 16:54:44
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 124
Pomógł: 1
Dołączył: 13.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na każdym forum zawsze znajdzie się złośliwa osoba, która zamiast odpisać na temat woli poszukać zdania, do którego można się przypieprzyć. Nie znasz mnie więc daruj sobie komentarze. Niektórzy bardzo szybko przyswajają nowe języki bo posiadają wysoko rozwiniętą zdolność abstrakcyjnego myślenia. Poza tym nie każda firma szuka od razu eksperta. Delphi też mógłbym dopisać bo spędziłem jakieś 3 lata siedząc w tym środowisku, ale nie czuję się w nim dobrze dlatego pominąłem.

Proszę o darowanie sobie komentarzy takich jak Pan powyżej. Temat nie brzmi "powiedzcie mi czy jestem fajny". Jak ktoś potrzebuje się dowartościować złośliwym komentarzem to niech lepiej wyjdzie na dwór.
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 16.07.2012, 19:01:24
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Ja akurat rozumiem skowrona. Sama Java ma tyle bibliotek różnorakich, że połapanie się w nich i ogarnięcie zajmie Ci więcej niż kilka miesięcy, jeśli nie miałeś dotąd żadnego kontaktu, a co dopiero jeszcze pisać. Jest tyle kruczków o których trzeba wiedzieć, że znajomość składni języka i podstawowych bibliotekach jest zwyczajnie nieraz nie wystarczająca. Piszesz, że umiesz C++. Na ile? Korzystałeś z bibliotek dla niego innych niż standardowe? Qt, MPI, STL? Na jakim poziomie posiadasz wiedzę, że to co znasz uważasz za OK? Tu nie chodzi o fakt pojechania komukolwiek, ale pewnego otrzeźwienia, że mamy nieraz wysokie ego i mniemanie o swoich umiejętnościach, a gdy przychodzi co do czego, to nas o połowę młodsi na łopatki kładą pod każdym względem.

3 rok studiów dał Ci może pewien ogląd na kilka rzeczy i zrozumienie pewnych zagadnień, ale to nadal za mało. Ja tępiłem ostro C/C++. Wiesz jak wyglądały moje pierwsze zajęcia z tego przedmiotu? Prowadzący postawił wszystkich przed debianami, dał loginy, hasła i kazał zaczynać. Dopiero po nieśmiałej uwadze, że niektórzy pierwszy raz mają z linuxem do czynienia... podał polecenie na kompilację, uruchomienie nedit-a i montowanie/odmontowanie flopa. Przez 3 lata nas gnoili z wszystkiego, począwszy od ANSI C po C++ wraz z bibliotekami do obliczeń równoległych na systemach wieloprocesorowych i klastrowych, po drodze hacząc o STL i klasy szablonowe. Webmasterka w stylu PHP+SQL przy tym to było jak wakacje. A jechaliśmy na Oraclu, gdzie PL/SQL to był cały semestr baz danych.

Nie dziwię się więc sarkazmowi skowrona. Naprawdę. Ja gdybym miał dopisać wszystko z czym miałem do czynienia to bym nawet assemblera dorzucił, bo mieliśmy go jako przedmiot i pisaliśmy w tym języku jakieś proste rzeczy w stylu efekt echa na procesorze sygnałowym. Delphi też miałem czy Matlaba. A mimo to nie powiedziałbym, że w pół roku czy rok bym to opanował, bo "mam predyspozycje". Trzeba mieć też trochę pokory dla innych języków bo dadzą Ci tak w kość, że po 2-3 latach nauki powiesz sobie: "I tak gówno jeszcze umiem". Ja pracowałem 3 lata w firmie na stanowisku programisty php i nadal uważam się za idiotę w tym języku. Może jedynie nieco mniej ciemnego niż 70% wszystkich.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
Walian
post 16.07.2012, 19:32:45
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 124
Pomógł: 1
Dołączył: 13.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie uważam się za wielkiego eksperta. O studiach wspomniałem, bo niektórzy pracodawcy zatrudniają tylko studentów, więc uznałem iż warto o tym wspomnieć. Na mojej uczelni szczerze mówiąc prawie nic nie uczą z informatyki. Tzn. mówiąc dokładniej: uczą podstaw-podstaw. Cała wiedza jaką mam została zdobyta metodą samouctwa począwszy od gimnazjum. W życiu brałem się już za różne sprawy, często za takie, które większość uznaje za czarną magię. Zdarzało się hobbystyczne pisanie jądra systemu. Hobbystycznie tworzę powłokę (od nowa explorer.exe) do Windows 7+. Czasami uczę się DirectX 11. Napisałem w życiu od początku do końca kilka portali internetowych. Pracowałem nad kilkoma dość dużymi w różnych firmach. Nie jestem kompletnie zielony. Nie jestem też ekspertem w jednej konkretnej dziedzinie. Ale chcę to zmienić.

Nie zamierzam się rzucać na stanowisko z olbrzymią pensją i wymaganiami. Chcę po prostu wreszcie trafić do porządnej firmy, w której szef jest osobą myślącą, a nie idiotą, któremu tylko się tak wydaje. Jedna z firm w której pracowałem właśnie z tego powodu się rozpada. Odeszła jedna osoba, potem ja (choć szef proponował podwyżkę by mnie zatrzymać), potem jeszcze 2-3 osoby. To chyba daje nieco do myślenia o takiej firmie skoro ludzie od niej odchodzą.

Poza tym wracając do wymagań - nie każda firma potrzebuje mega eksperta. Czasami ważniejsze dla firmy jest podejście pracownika, szacunek do firmy. Do tej pory to ja odchodziłem z firm. I szefostwo zawsze starało się mnie zatrzymać, więc nie uważam się za bezużytecznego pracownika.

Powysyłam CV, LM i zobaczę jaki będzie odzew. Jeszcze lepiej będzie, jeśli mnie pracodawca sprawdzi przed zatrudnieniem dając jakieś zadanie do wykonania - mi też zależy, żeby wiedzieć czy się nadam. Nie boję się życia, nie boję się próbować. Będę za słaby - poszukam dalej. Ale jak będę łapał byle jaką robotę to niczego więcej się nie nauczę. Studia pochłaniają czas. Praca pochłania czas. Życie prywatne pochłania czas. Gdzie tu znaleźć czas na dokształcanie się w zawodzie? Wg. mnie podstawą jest znaleźć odpowiednią pracę. I takiej szukam.

Zamiast pomóc, jak na razie odnoszę wrażenie iż staracie się wyperswadować mi pomysł znalezienia dobrej pracy. Wg Was mam sobie mówić w głowie "do niczego się nie nadaję" i zostać opiekunką do dziecka? Pomożecie czy mam zacząć żałować, że założyłem ten temat?

Ten post edytował Walian 16.07.2012, 19:34:18
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 16.07.2012, 20:41:13
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Nie staramy, a przynajmniej nie ja. Problem jest raczej tej natury, że Twoje podejście i w ostatnim poście dodane umiejętności, eliminują wiele firm drobnych. Zostają koncerny lub te małe, które są zapleczem dla jakichś zagranicznych. A one z reguły rekrutacji jako takiej nie prowadzą w portalach, ale same wyszukują z polecenia aktualnych pracowników.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
Walian
post 16.07.2012, 21:18:22
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 124
Pomógł: 1
Dołączył: 13.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wydaje mi się, że odrobinę przesadzasz. Przecież powstają od czasu do czasu nowe firmy, które się szybko rozwijają bo szefostwo wie co robi. Niektóre większe firmy tworzą też pomniejsze oddziały. A w tych oddziałach niekoniecznie zatrudnia się ludzi z olbrzymią wiedzą, bo niekoniecznie jest takowa potrzebna. Widziałem wiele ogłoszeń pracy w internecie (i wciąż będę przeglądał) więc wiem co piszę. Czasami zatrudnieni pracownicy są przerzucani do innych siedzib bądź oddziałów jeśli okaże się, że są lepsi lub słabsi. Grunt, żeby próbować.

Zresztą ja chcę tylko byście polecili nazwy firm, które mieszczą się w największych miastach i oferują przyjazną atmosferę i ludzkie warunki pracy. Sam zdecyduję, do której się nadaję, a do których jestem jeszcze zbyt słaby.
Go to the top of the page
+Quote Post
crazy191
post 16.07.2012, 21:42:01
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 79
Pomógł: 6
Dołączył: 20.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Łódź, Warszawa, Lublin

Firma www.3e.pl

Bardzo konkretni. Polecam.
Go to the top of the page
+Quote Post
Walian
post 16.07.2012, 21:55:41
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 124
Pomógł: 1
Dołączył: 13.07.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Up - bardzo dziękuję. Chociaż jedna osoba przeczytała temat i zechciała pomóc.

Czekam na dalsze propozycje od innych forumowiczów.
Go to the top of the page
+Quote Post
irmidjusz
post 17.07.2012, 01:52:06
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 279
Pomógł: 60
Dołączył: 25.02.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie znam takich idealnych firm, chociaż pracowałem w takich, w których panowała naprawdę sprzyjająca rozwojowi atmosfera - przez pewien czas, bo to były startupy i ostatecznie i tak wszystko się w którymś momencie kończyło, pracownicy byli zwalniani albo odchodzili a firma zajmowała się już tylko zarabianiem kasy na gotowym produkcie, którego utrzymywał jeden tani "programista". Albo po prostu znikała z rynku.

Dlatego rozumiem Cię Walian i życzę powodzenia. Jak znajdziesz coś z czego będziesz zadowolony, podziel się informacją na priva tongue.gif

A jeśli chodzi o wspomnianą firmę 3e, to kiedyś nawet zainteresowało mnie to co przedstawiają na stronie, wyglądało obiecująco, ale akurat poznałem znajomego, który tam pracował (już nie pracuje) i on bardzo jej NIE polecał smile.gif hihi, tak to już jest... trzeba samemu się przekonać.


--------------------
there is much to be learned
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 17.07.2012, 06:39:01
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




To i ja dorzucę swoją cegiełkę i polecę firmę z Trójmiasta, w której pracuję. Jaka to firma, będziesz musiał znaleźć sam - taki pierwszy test na umiejętność rozwiązywania problemów wink.gif


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
memory
post 17.07.2012, 08:09:30
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 616
Pomógł: 84
Dołączył: 29.11.2006
Skąd: bełchatów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Google Wrocław
Bema Plaza, V pietro
Plac Gen. Jozefa Bema nr 2
50-265 Wroclaw
Poland
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 11:14