Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [MySQL] Problem z zalogowaniem do PHPMyAdmin, Nowy użytkownik się nie loguje
Baku12345
post 2.05.2012, 19:04:17
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 1
Dołączył: 23.04.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam
Mam takie pytanie. Zainstalowałem sobie Xampp-a, stworzyłem nową bazę i nowego użytkownika. Przypisałem mu uprawnienia do bazy i wszystko
by było dobrze, ale nowy użytkownik nie może się zalogować poprzez PHPMyAdmin-a. Użytkownik root się normalnie loguje, natomiast gdy wpisuję login
i hasło tego nowego to wyskakuje komunikat "Nie udało się zalogować na serwer MySQL". Gdzieś wyczytałem, że trzeba edytować jakiś plik .ini, ale nie chcę tego robić za każdym razem gdy dodam nowego użytkownika. O ile nie jest to jakiś duży probem na localhoście to na serwerze już będzie uciążiwe.

Proszę o odpowiedź co zrobić by móc się logować PHPMyAdmina z innych kont.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 2.05.2012, 23:32:20
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




W edycji konta zobacz, z jakich hostów możesz się logować jako inny użytkownik. Na lokalnej maszynie ustaw sobie po prostu localhost ( zobacz jak masz dla roota i tak samo zrócool.gif.
Jeśli tam jest ok, to zobacz, czy w ogóle możesz się zalogować do mysql np. w kodzie.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
patrysiek2
post 3.05.2012, 07:08:15
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 108
Pomógł: 5
Dołączył: 8.12.2011
Skąd: Łomża

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja polecam ci przerzucić się na "Krasnal Serv" - najnowsza wersja 2.7 bodajże i wszystko śmiga smile.gif

Ten post edytował patrysiek2 3.05.2012, 07:08:49


--------------------
if($problem == 1)
{
header("Location: http://www.forum.php.pl");
}
else
{
thinking();
}
Go to the top of the page
+Quote Post
cod3r
post 3.05.2012, 11:05:58
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2011
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Krasnal Serv ma strasznie stare wersje oprogramowania, chociażby MySQL 3.23.58, Apache 1.3.31 czy PHP 5.0.2. Kiedyś go używałem, natomiast XAMPP jest chyba dużo lepszy i aktualniejszy.

Ten post edytował cod3r 3.05.2012, 11:06:15
Go to the top of the page
+Quote Post
Baku12345
post 3.05.2012, 17:33:10
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 1
Dołączył: 23.04.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wielkoe dzięki za odpowiedzi. Już działa po przestawieniu na localhost. Mam jednak takie pytanie.
Dlaczego gdy miałem ustawione dowolny host to nie mogłem się zalogować? Przecież jak dowolny
to dowolny czyli localhost też powinien się móc zalogować smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
mortus
post 3.05.2012, 18:24:29
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 178
Pomógł: 596
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: Piwniczna-Zdrój

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zajrzyj do dokumentacji, a ja przytoczę jej fragment:
Cytat
Two of the accounts have a user name of monty and a password of some_pass. Both accounts are superuser accounts with full privileges to do anything. The 'monty'@'localhost' account can be used only when connecting from the local host. The 'monty'@'%' account uses the '%' wildcard for the host part, so it can be used to connect from any host.
It is necessary to have both accounts for monty to be able to connect from anywhere as monty. Without the localhost account, the anonymous-user account for localhost that is created by mysql_install_db would take precedence when monty connects from the local host. As a result, monty would be treated as an anonymous user. The reason for this is that the anonymous-user account has a more specific Host column value than the 'monty'@'%' account and thus comes earlier in the user table sort order. (user table sorting is discussed in Section 6.2.4, ?Access Control, Stage 1: Connection Verification?.)


Ten post edytował mortus 3.05.2012, 18:25:33
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 22:35