Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Closed TopicStart new topic
> Wpisy MajareQ
phpion
post 2.10.2008, 21:29:11
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Witam,
jest sobie temat "Wpisy Athlana" więc pozwoliłem sobie założyć osobny temat o wpisach MajareQ. Tak sobie czytałem artykuł "Grafika w PHP - Podstawy" i w oczy rzucił mi się kod w nim przedstawiony. Skadś go znam... i już wiem skąd: "PHP4. Ćwiczenia praktyczne" strona 104. Co więcej! Sam artykuł to również plagiat! Zdecydowana większość zdań jest chamsko zerżnięta z tej książki (strony 103 - 105). Może fragmencik:

MajeraQ:
"Jeżeli w skrypcie popełniłeś błąd, nie zobaczysz informacji o tym w oknie przeglądarki (przeca posłałeś do niej nagłówek graficzny…) Jeżeli ilustracja nie pojawia się [---] sprawdź źródło strony. Jeżeli jest błąd to tylko tam smile.gif"

Książka (strona 105):
"Jeżeli w programie popełniłeś błąd, nie zobaczysz informacji o tym w oknie przeglądarki (wszak nagłówek, który został do niej posłany, to nagłowek graficzny, a nie tesktowy). Jeżeli ilustracja, którą chcesz wyświetlić, nie pojawia się sprawdź źródło strony. Jeżeli program wygenerował jakiś komunikat o błędzie, tam na pewno go znajdziesz."

Wytłuściłem fragmenty, które nie są identyczne... Nie wiem jak inne "artykuły tego użytkownika" ale ten z pewnością nadaje się na usunięcie.

Wstyd MajareQ! brzydal.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 2.10.2008, 22:10:08
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Hmm, no ja bym się też skłaniał ku stwierdzeniu że to jest plagiat. Akuratnie posiadam wspomnianą pozycję.
--zmoderowane--

Pozdrawiam
Powód edycji: moderacja nielegalnych treści (cysiaczek)


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 2.10.2008, 22:34:10
Post #3





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Podjęliśmy już stosowne kroki.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
MajareQ
post 3.10.2008, 07:37:42
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 382
Pomógł: 22
Dołączył: 21.05.2007
Skąd: Elbląg

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hola panowie!
Cytat
Wpis usunięty ze względu na wykryty plagiat.


Proszę o zapoznanie się z tym artykułem -> http://www.forumakad.pl/archiwum/99/6/arty...-zycie_akad.htm
Lub przynajmniej definicją plagiatu.

Dobrze go określa jeden zwrot: "przywłaszczanie sobie cudzej własności".
Ja czegoś takiego nie zrobiłem.

Nie wiem czy ktoś czytał mój artykuł do końca lub dokładnie, ale napisałem tam, że źródłem mojej wiedzy jest książka
Andrzeja Kierzkowskiego.

Ponadto plagiatem/kradzieżą można nazywać tylko coś co hmmm skopiowaliśmy? "zerżneliśmy na żywca".
Pisałem ten artykuł lata temu, tuż po przeczytaniu tego rozdziału w książce. Zatem miałem śwież w pamięci użyte formuły i defnicje lub po prostu informacje.

A to, że używałem innych form, pisałem po swojemu świadczy tylko tym, ze temat rozumiem. Zatem to kolejny dowód że nie ukradłem nic.

Chciałbym jeszcze powiedzieć, że udostępnienie publiczne skanu z książki jest złamaniem praw autorskich. Co można przeczytać na jednej z pierwszych stron każdej książki.

Proszę zatem o cofnięcie pochopnych kroków "gorliwych" osób, które o ironio - przecież powinny rozumieć dobrze ten temat.
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 3.10.2008, 07:48:34
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Cytat(MajareQ @ 3.10.2008, 08:37:42 ) *
Nie wiem czy ktoś czytał mój artykuł do końca lub dokładnie, ale napisałem tam, że źródłem mojej wiedzy jest książka Andrzeja Kierzkowskiego.

Gdzie? Bo jakoś nie widzę (* patrz //Edit2): http://majareq.viawww.pl/grafika-w-php-podstawy/

Cytat(MajareQ @ 3.10.2008, 08:37:42 ) *
Pisałem ten artykuł lata temu, tuż po przeczytaniu tego rozdziału w książce. Zatem miałem śwież w pamięci użyte formuły i defnicje lub po prostu informacje.

W takim razie jesteś niezły, że zapamiętałeś idealnie kod. Powiem więcej: jesteś mega hiper niezły, że zapamiętałeś treść książki! Przedstawiłem przecież jeden wybrany akapit "twojego autorstwa" oraz autorstwa A. Kierzkowskiego. Różnice są bardzo kosmetyczne (szczególnie "programie" -> "skrypcie"). Przecież doskonale widać, że siedziałeś i przepisywałeś fragment książki.

Dodatkowo piszesz:
Cytat
Podziękowania dla: radia Hogsmade, które to umilało mi czas pisania tego artykułu winksmiley.jpg

Ty go pisałeś czy przerabiałeś? To jest zasadnicza różnica.

// Edit:
I na koniec zapoznaj się z tym:
Cytat
Plagiat ukryty występuje wtedy, gdy autor przejmuje fragmenty z cudzego utworu bez podania źródła i pierwotnego autora, a następnie wplata je do własnych wywodów [8]. Odnosi się to nie tylko do dosłownych zapożyczeń (słowo w słowo, kopiowanie) ale również na odwzorowaniu danego utworu przy użyciu innych wyrazów, oddających jednak dokładnie tę sama treść i konstrukcję myślową (rodzaj wywodu) [9].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat

// Edit2:
Teraz dodałeś na samym dole:
Cytat
Oraz dla pana Andrzeja Kierzkowskiego, którego książka udzieliła mi informacji użytych w tym artykule.

ale nie wmawiaj nam, że to było od samego początku! W chwili gdy pisałem tego posta nie było tam tej informacji (sprawdzałem!). Nie zmienia to jednak faktu, iż nie jest to artykuł napisany przez ciebie, a jedynie przerobiony.

Ten post edytował phpion 3.10.2008, 07:57:04
Go to the top of the page
+Quote Post
MajareQ
post 3.10.2008, 08:05:38
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 382
Pomógł: 22
Dołączył: 21.05.2007
Skąd: Elbląg

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie będę rozmawiał z Tobą, bo najwyraźniej nie rozumiesz pewnych podstawowych reguł/zasad.
W dodatku ograniczasz się do własnego, źle pojętego rozumowania.

Zatem czekam na reakcję zarządu. Myślę, że udowodniłem, że plagiat to nie jest, a oskarżenia są niesłuszne. W dodatku przy "udowadnianiu" złamano prawa autorskie.

PS. phpion możliwe że nie zauważyłeś tego zdania o panu Kierzkowskim?
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 3.10.2008, 08:07:20
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Cytat(MajareQ @ 3.10.2008, 09:05:38 ) *
PS. phpion możliwe że nie zauważyłeś tego zdania o panu Kierzkowskim?

Nie rób ze mnie idioty. Doskonale wiesz, że info o źródle dodałeś dopiero dzisiaj.
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 3.10.2008, 08:15:56
Post #8





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




Witam.

Piszę w chwili obecnej jako członek Zarządu.

Materiał opublikowany nie miał adnotacji na temat źródeł.
W materiale opublikowany nie ma również informacji na temat cytowanych fragmentów.

Wobec powyższych braków bez dalszych dochodzeń i rozpatrywań uznaliśmy, że powinien zostać usunięty z planety.
Jako, że nie ingerujemy w historię użytkowników wpis zostanie opatrzony odpowiednim komentarzem.

Temat zamykam.

W przypadku pytań proszę autora wpisu o kontakt e-mailowy.

Pozdrawiam
Radosław (Itsme) Bartosik

ps. @MajareQ decyzja Zarządu została wysłana do Ciebie w dniu wczorajszych w godzinach nocnych i nie uległa zmianie.


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 3.10.2008, 09:08:32
Post #9





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Jeszcze tylko słowo ode mnie - obiecuję solennie, że następne podobne przypadki będę starannie dokumentować screenshotami zgłoszonych nieprawidłowości - wczoraj nadmiar pracy sprawił, ze tego nie uczyniłem. Pozwoli to nam zabezpieczyć się przed edycjami zgłoszonych treści w następstwie naszej reakcji.
Zapewniam Cię MajareQ, że Twój post na blogu czytałem kilkakrotnie, aby mieć pewność, że zgłoszenie jest rzetelne. Nie było tam informacji o autorze oryginału.

Dalsza dyskusja (choć uważam, że jest zbędna) - zapraszam na irc (który dzisiaj/jutro powinien już funkcjonować pod należną mu domeną) bądź na PW.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 03:25