Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Wpisy Athlana
Cysiaczek
post 5.09.2008, 21:20:37
Post #21





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Rozwiązanie jest proste: Należy dopisać możliwość oceny w stylu wykopu, czyli "wykop/zakop" i jeśli się uzbiera z 10 wpisów na NIE, informacje wypadnie z RSS. Proste.

Innego wyjścia nie ma, bo:
Cytat
apache css eclipse framework google internet java mojavi4 mvc php php.pl php4 php5 php6 skrypty symfony zend_framework


internet, google <-- są kategoriami na planecie, więc wpis o nowej przeglądarce jest jak najbardziej normalną rzeczą.
Planeta jest taka jaka jest i każdy może dodać bloga. Wpisy nie są moderowane przez Ekipę php.pl - każdy sobie moderuje sam.

Mój jeden, albo dwa wpisy też są około tematyczne tongue.gif

Pozdrawiam


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 5.09.2008, 21:23:54
Post #22





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Planeta jest taka jaka jest i każdy może dodać bloga. Wpisy nie są moderowane przez Ekipę php.pl - każdy sobie moderuje sam.

Mój jeden, albo dwa wpisy też są około tematyczne tongue.gif

Dwa to bym zrozumiał, ale... ponad dziesięć? Skoro już mówisz, że każdy sobie sam moderuje to niech to właśnie robi. Trzeba myśleć, zanim zaleje się komuś agregator czymś bezsensownym.

A to Google Chrome na tyle mnie wkurzyło, że ludzie o niczym innym teraz nie piszą i nie mówią.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 5.09.2008, 22:06:46
Post #23





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Równie dobrze możesz powiedzieć, że wpisy o Java nie dotyczą zagadnienia PHP. Internet to Internet, poruszyłem notkę Chroma, źle?

Powiem Ci jedno tiraeth, uwziąłeś się, jak już zauważyło to parę osób (dostaję wiadomości na komunikatorach).


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
.radex
post 5.09.2008, 22:11:55
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 657
Pomógł: 125
Dołączył: 29.04.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(tiraeth @ 5.09.2008, 22:23:54 ) *
Dwa to bym zrozumiał, ale... ponad dziesięć? Skoro już mówisz, że każdy sobie sam moderuje to niech to właśnie robi. Trzeba myśleć, zanim zaleje się komuś agregator czymś bezsensownym.

A to Google Chrome na tyle mnie wkurzyło, że ludzie o niczym innym teraz nie piszą i nie mówią.


Daj spokój. Post O Chrome'ie był dobrze otagowany. Skoro wszystkim to przeszkadza, to wyrzućcie tag internet i będzie ok. Albo tag "google", co to w ogóle za tag na planecie. Jeśli post był dobrze otagowany, to nie ma się czego czepiać. Można potem ewentualnie wyrzucić notkę z rss.


--------------------
blog | Tadam — minutnik do Pomodoro na Maka :)
Go to the top of the page
+Quote Post
seaquest
post 6.09.2008, 07:35:25
Post #25





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 790
Pomógł: 7
Dołączył: 6.02.2003
Skąd: Polska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Athlan: Podaj na planecie RSS do np tagu planeta u siebie i taguj wpisy, które chcesz tam umieścić tym właśnie tagiem. Nie będzie wtedy problemu.

Tag google usunąłęm. Co do taga internet, to muszę najpierw sprawdzić, czy nie stracimy przez to cennych postów.

EDIT:
Tag internet nie zostanie usunięty, gdyż stracilibyśmy wiele wartościowych wpisów. O konferencjach, o błędach popełnianych przez webmasterów itp.


--------------------
Michał Płachta
Warsztat: Mac OS X Leopard, PostgreSQL, Text Mate, Retrospectiva + SVN
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 6.09.2008, 07:48:34
Post #26





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sea: ok, tak też zrobiłem, bardzo dobry pomysł. Wilk syty i owca cała.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 6.09.2008, 15:45:56
Post #27





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 432
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Czytam, czytam i faktycznie jakas nagonka na Athlana. Nie jego wina ze planeta agreguje wiele wpisow. Mi to sie tez nie podoba, ze na moim rss z planety pojawiają sie bzdurne wpisy z tematow, ktore z php nie mającego zadnego związku. I to nie tylko wpisy athlana ale i innych osob tez.

Poto subskrybuje planeta.php.pl by miec wpisy tematyczne o php. Jak bede chcial o internecie to jest masa innych rzeczy.
Moim zdaniem w planecie powinny sie znaleźć tylko tematyczne tagi.
Jesli jednak tak sie nie stanie, to co poniektorzy niech sobie darują te sztuczne nagonki na innych. Są poprostu niesmaczne i bezpodstawne.

Tworzenie sztucznego tagu planeta jest "lekkim" naciągnieciem. Niby konczy zaistnialy "problem", ale to chyba nie oto chodzi


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
seaquest
post 6.09.2008, 16:43:24
Post #28





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 790
Pomógł: 7
Dołączył: 6.02.2003
Skąd: Polska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli jakieś wpisy nie pasują do planety, to zgłaszajcie. Będziemy je usuwać i na pewno poprawimy też sposób agregowania wtedy.


--------------------
Michał Płachta
Warsztat: Mac OS X Leopard, PostgreSQL, Text Mate, Retrospectiva + SVN
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 30.09.2008, 12:57:54
Post #29





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co powiecie na wpisy użytkownika MajareQ:
  • Wprowadzenie do wysyłania plików. - czyli o uploadzie plików.
  • Stosowanie funkcji katalogowych. - przepisany manual, poza tym mamy już erę php5... DirectoryIterator.
  • Grafika w PHP - Podstawy - chyba jaja.
To się fachowo w języku polskim nazywa truizm. Wnoszę o usunięcie tych 3 wpisów.

Do tagów planety pasuje... ale nie do zaawansowanej tematyki blogosfery (szanując pozostałych redaktorów profesjonalnych blogów).


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
MajareQ
post 30.09.2008, 13:16:53
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 382
Pomógł: 22
Dołączył: 21.05.2007
Skąd: Elbląg

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Stosowanie funkcji katalogowych. - przepisany manual, poza tym mamy już erę php5... DirectoryIterator.


Bzdury mówisz.

Cytat
Grafika w PHP - Podstawy - chyba jaja.


Umiesz w PHP narysować jaja? Gratulacje.

Cytat
Do tagów planety pasuje... ale nie do zaawansowanej tematyki blogosfery (szanując pozostałych redaktorów profesjonalnych blogów).


Ta aluzja mnie obraża.

BTW: Nie ja dodawałem te wpisy do Planety i samemu byłem zaskoczony, że się ukazały. Ale jestem z tego rad. Widocznie administratorzy Planety uznali, że takie wpisy przydadzą się.
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 30.09.2008, 13:25:37
Post #31





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




po 1 nie robcie nagonek na siebie
po 2 wpisy ida automatycznie nie analizujemy ich tresci polegamy na Waszym intelekcie
po 3 jezeli ktos uznaje iz dany wpis urąga jemu wiedzy niech nie czyta ....

po 4 ciesze sie z nowych wpisow

po ostatnie zakonczmy sobie takowe wytykanie roznych spraw fuj ,.....


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 30.09.2008, 13:31:12
Post #32





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Ta aluzja mnie obraża.
Nie chciałem. Szanuję sobie m.in. wpisy tiraetha (dziwicie się pewnie że to z moich ust pada tongue.gif) itd.

Cytat
Umiesz w PHP narysować jaja? Gratulacje.
Umiem smile.gif

Nie chcę Cię najeżdżać, jestem do Ciebie pokojowo nastawiony, nic mi nie zrobiłeś, ale to kolejny przykład, jak planeta powinna być moderowana. Moderatorzy planety nic za to nie mogą, jakby mieli czytać wszystkie wpisy - nie mogliby zająć się czymś innym, sam to rozumiem.

Raczej zastosowałbym pobieranie wisów z tagu planeta na blogach - u mnie pomogło. Truiczne wpisy wypadają, a ludziom się przydają (statystyki google) - i tutaj @MajareQ dobrze robisz że poruszasz te problemy - zawsze art lepszy niż suchy manual. Ale nie ten target... blogosfera ma poważniejsze tematy.

Nagonek nie robię, tylko stosuję się do zdania seaquest'a:
Cytat
Jeśli jakieś wpisy nie pasują do planety, to zgłaszajcie. Będziemy je usuwać i na pewno poprawimy też sposób agregowania wtedy.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 30.09.2008, 13:40:35
Post #33


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




a gdzies pisze ze planeta jest tylko i wylaczenie dla pro i wpisow ktore rewolucjonizują internet? nie
kazdy kto chce a jego wpisy sa zwiazane z php to niech będą, moze sie komus kiedyś przydadza, a jak uważasz ze jestes na nie za madry to nie czytaj... trudno tak 3 wpisy ominąć :]

mnie tez one nie zainteresowały wiec zyczajnie odznaczyłem jako przeczytane i tyle.. a Ty problemy robisz
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 30.09.2008, 13:44:09
Post #34





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
mnie tez one nie zainteresowały wiec zyczajnie odznaczyłem jako przeczytane i tyle.. a Ty problemy robisz
Więc cofam mojego posta, już problemów nie robię. Proponuję nie robić problemów i usunąć (lub zamknąć) ten temat już na zawsze.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 30.09.2008, 19:21:01
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Popieram pomysł z jedynym słusznym tagiem, ale o sensowniejszej nazwie - skoro planeta jest tematyczna, niech ma on nazwę php. Inaczej osoby, których blogi idą na dwie planety (np. mój) będą mieć poważny problem. Z każdym innym tagiem powstają problemy, np. obecnie agregowany jest m.in. "framework". Teraz zerkamy na trzecią stronę, wpisy z 2 i 3 września 2008. Splatch owszem, pisze o frameworkach, ale stworzonych w Javie i system bez mrugnięcia okiem takie coś przełknął, mimo iż są one wyraźnie oznakowane jako java, framework, a nie php, framework.

Avalan -> jaki problem zmienić tag w planecie? Gdy tylko zauważyłem, że mój blog jest agregowany, niemal natychmiast zrobiłem kategorię "PHP" i jeszcze "Projekty" na dokładkę, by nie agregowało spamu smile.gif. I takie coś polecam wszystkim, w połączeniu z przydzielaniem wpisów do tylko jednej ze wspomnianych kategorii.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
seaquest
post 30.09.2008, 19:32:14
Post #36





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 790
Pomógł: 7
Dołączył: 6.02.2003
Skąd: Polska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli ktoś chce, żeby wpisy z jego bloga były tylko z jednej kategorii, to zawsze można podać adres feeda do danej kategorii.


--------------------
Michał Płachta
Warsztat: Mac OS X Leopard, PostgreSQL, Text Mate, Retrospectiva + SVN
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 13.10.2008, 21:10:10
Post #37





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://athlan.pl/google-atakuje-kinematografie/

Jaki ten wpis ma związek z Planetą PHP? Athlan, czemu wrzuciłeś go do taga Planeta?
Go to the top of the page
+Quote Post
seaquest
post 14.10.2008, 10:36:17
Post #38





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 790
Pomógł: 7
Dołączył: 6.02.2003
Skąd: Polska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wpis został usunięty.

Przepraszam, że tak późno. Gdzieś w RSSach umknął mi ten wpis.


--------------------
Michał Płachta
Warsztat: Mac OS X Leopard, PostgreSQL, Text Mate, Retrospectiva + SVN
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 11:30