Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wpisy Athlana
tiraeth
post 29.08.2008, 12:10:20
Post #1





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy ktoś może łaskawie pozbyć się feedów z athlan.pl? Czy nie uważacie, że wpisy takie jak:
- Google wdraża usługę translate
- Szkoła hackerów
- Dziury w prywatności użytkowników Nasza-Klasa.pl
- Gazeta.pl nie potrafi korzystać z Windowsa?
- Ocenpizze.pl
- Diablo 3
- Firebug for Firefox3
- Style życia na life-styles.pl
- Onet.pl BETA

nie kwalifikują się do Planety PHP.pl?

Cytat("O planecie")
Czym jest Planeta PHP.pl?
Planeta PHP.pl jest serwisem agregującym wpisy z blogów związanych tematycznie z językiem PHP. (...)

(...)

Jakie warunki powinien spełnić blog, aby został przyjęty
Wystarczy rzeczowo pisać o PHP. (...)


Wnoszę o wywalenie powyższych wpisów z planety i wywalenie blogu Athlana z agregatora do momentu, kiedy zacznie udostępniać w planecie wpisy rzeczowo i tematycznie związane z PHP. Bo do jasnej cholery zaczyna mi to śmierdzieć niemerytorycznym spamem reklamującym nie tylko własnego bloga, ale także usługi (nie, nie mówię o Vframe) - life-styles.pl czy ocenpizze.pl!

Ten post edytował tiraeth 29.08.2008, 12:10:37
Go to the top of the page
+Quote Post
cinekz
post 29.08.2008, 12:39:51
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 6
Dołączył: 15.06.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Popieram przedmówcę. Strasznie zaśmiecają feed te wpisy. Poza tym zaczyna to być denerwujące.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 29.08.2008, 15:00:05
Post #3





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jestem za wywaleniem tych wpisów.

Edit. Wywaliłem smile.gif Pytanie: dlaczego Planeta zassała mi wpis o Diablo i dlaczego nikt nie akceptuje wpisów?


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 29.08.2008, 15:04:31
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bo jest tag - internet. Jest on zbyt ogólny i powinien być wyrzucony.


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 29.08.2008, 15:08:34
Post #5





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Właśnie przez ten tag trafiają niepotrzebnie moje wpisy na planetę. Tiraeth, i bo co burzysz smile.gif? Nie byłoby po dżentelmeńsku napisać na privie, albo do Cudiego żeby wywalił ten tag?


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 29.08.2008, 15:14:43
Post #6





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Athlan @ 29.08.2008, 16:08:34 ) *
Właśnie przez ten tag trafiają niepotrzebnie moje wpisy na planetę.
To nie mogłeś tego poprawić zaraz jak na planecie pojawił się wpis np. o Diablo 3?

Cytat(Athlan @ 29.08.2008, 16:08:34 ) *
Tiraeth, i bo co burzysz smile.gif? Nie byłoby po dżentelmeńsku napisać na privie, albo do Cudiego żeby wywalił ten tag?
Jaki Ty masz znowu problem? Wstydzisz się tego, że wrzucasz śmieci na planetę?

Napisałem na forum, bo do tego ono służy, poza tym prócz poinformowania chciałem usłyszeć odzew innych użytkowników.

Ten post edytował tiraeth 29.08.2008, 15:17:21
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 29.08.2008, 15:17:34
Post #7





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wstydzę się. Na bloga wrzucam to, co jest przypisane do kategorii Internet. I o tym właśnie piszę, mnie szczerze nie interesuję, czy posty nie związane z PHP publikowane są na planecie - ja tego nie chcę. Jeżeli taki tag jest na planecie to:
Cytat(tiraeth)
Jaki Ty masz znowu problem?

IMHO wywalić tag, po krzyku.
Cytat
To nie mogłeś tego poprawić zaraz jak na planecie pojawił się wpis np. o Diablo 3?
Powiam Ci ci tak: niektóre pojawiają się po 10 minutach, niekiedy trzeba czekać 10 dni... a może i dłużej. Powiem wprost: nie chcę mi się wyczekiwać, kiedy agregator łaskawie opublikuje wpis. Ja powinienem go mieć od razu i go od razu wywalić (bo jestem rzy komputerze jednorazowo zainteresowany moim wpisem).


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 29.08.2008, 15:40:01
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Jak dodać bloga do planety)
Kanał powinien też posiadać nazwy kategorii, w których wpisy zostały umieszczone - są one zamieniane przez planetę na tagi, wpis, który nie posiada zatwierdzonych tagów nie zostanie dodany.

Którego z tych słów nie rozumiesz? Skoro podałeś w kanale link do wpisów oznaczonych jako internet to bierz pod uwagę, że wszystkie wpisy z tej kategorii zostaną dodane do planety.

Cytat(Athlan)
Powiam Ci ci tak: (...)

Już mi więcej nie mów, dobra. A jak chcesz mówić, to w inny sposób.
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 29.08.2008, 17:23:13
Post #9





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




po co tyle dyskusji

Athlan Ty jestes developerem questionmark.gifquestionmark.gif wystarczy sie spytac a c o jest nie tak questionmark.gif albo: jak Wam pomoc questionmark.gif?

jezeli jestes po to aby miec kolor to za malo ....


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 29.08.2008, 19:03:51
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dajcie "se" po ryju i spokój.

ustawcie planete tak aby odpowiednie tagi pobierała czy jak tam działa ten wasz mechanizm i będzie ok.

ps. dzisiaj w biurze stwierdziliśmy, że przydało by się ocenkebaba.pl biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 29.08.2008, 19:11:10
Post #11





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(normanos @ 29.08.2008, 20:03:51 ) *
ustawcie planete tak aby odpowiednie tagi pobierała czy jak tam działa ten wasz mechanizm i będzie ok.


Sprawa niestety polega na tym, że Planeta pobiera tagi odpowiednio. Kwestia tego, co autor agregowanego bloga wrzuca w te tagi... smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 29.08.2008, 19:13:00
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no to już się zgubiłem: pobieracie tag internet i macie pretensje, że są z niego (odpowiednie) wpisy?!?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 29.08.2008, 19:20:49
Post #13





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak, mam(y) pretensje, że Athlan nie potrafi tagować/kategoryzować odpowiednio wpisów. Nie tylko mi śmierdzi to trochę darmowym spamem/reklamą dla jego projektów. Jeśli wiem, że w kategorię internet ładować będę wszystko, co znajdę w sieci (e.g. sprawa z nasza-klasa.pl oraz gazeta.pl), to do planety nie dodaję wpisów z tej właśnie kategorii. Jeśli ta sama sprawa wygląda z tagiem php, to po prostu tworzę nową kategorią "planeta" czy coś, żeby nie śmiecić agregatora... chyba, że celem moim jest jego śmiecenie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 29.08.2008, 19:41:10
Post #14





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystkie posty pod tagim Internet, są związane z Internetem. Wszytskie posty związane z Wykop są związane z wyciągniętymi z neta ciekawostkami. Wszystkie tagi Private są powiązany z postami dot. niejako prywatnych spraw.

Mniemam, że tiraeth wpakowałby wpis o nasza-klasa.pl w tag łożyska albo przekładnie i zwrotnice. Jakaś analogia musi być.

EOT: @normanos: właśnie mam zamiar coś w tym stylu otworzyć tongue.gif


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 29.08.2008, 19:56:13
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


przesadzasz i to mocno. akurat wiekszośc tych wpisów pasuje do kategorii internet. jest ona zbyt ogólna i w zasadzie planeta powinna się zamknąć na pobieraniu php. moim zdaniem skoro to tak działa to pretensje sa nieuzasadnione.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 29.08.2008, 20:23:22
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Athlan: Nie, ja bym założył dwa blogi - jeden techniczny, stricte pod planetę i pod publikę szukającą merytorycznych informacji o danych zagadnieniach; drugi natomiast prywatny, gdzie wrzucałbym cały śmietnik. Ewentualnie zastanowiłbym się nad inteligentnym użyciem tagów i kategorii.

@normanos: Czy ja mówię, że nie pasują? Tylko, że jakie znaczenie - w kontekście planety php - mają te wpisy? Żadne. Na tym polega selekcja wpisów. Pamiętaj, że to nie planeta odpowiada za wrzucane treści, tylko autor. Jeśli Athlan lubi korzystać z - w pewnym sensie - globalnych kategorii do wpisów, niech to robi. Niech tylko doda do każdej wartościowej treści tag (nie kategorię, tag - taka opcja istnieje w WordPress 2.5/2.6) "planeta" i poda link do RSS z wpisami z "planeta". Tagów wcale nie musi wyświetlać na blogu, wystarczy, że wpis będzie odpowiednio oznaczony i planeta będzie pobierała wartościowe notki. Chyba to nie jest skomplikowane, a pozwoli to na wyeliminowanie takich bzdur jak "wyszło Diablo 3" na wortalu o PHP. Czy nie mam racji?

Co do "zamykania się na php", to na planecie wylądowały by:
- Szkoła hackerów
- Dziury w prywatności użytkowników Nasza-Klasa.pl (btw. kwestia dotyczy JavaScript)
- Athlan w zarządzie php.pl
- Pytanie za domenę! (dotyczy konkursu na PHP.pl)
- Zaczynamy pisać Yeap.pl

i wiele innych. Nie wiem czy się nie pojawiły, nie chce mi się szukać w Planecie.

Ten post edytował tiraeth 29.08.2008, 20:26:38
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 31.08.2008, 10:50:36
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@tiraeth - Przesadzasz trochę. Te wpisy nie powinny pojawić się na planecie, ale nie musisz odrazu naskakiwać na Athlana. Jeśli masz prywatnie coś do niego to mu to napisz a nie wyżywasz się publicznie na forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 5.09.2008, 19:57:32
Post #18





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Moli, dobrze, że to widzisz, że nie powinny się pojawić na planecie. Ale kogo to jest wina, że się pojawiły? Bo chyba nie Cudiego, który napisał planetę, ani nie samej planety. Ja z Athlanem na prywatne wiadomości nie przejdę, bo nie mam zamiaru czytać gorszych tekstów niż te w tym temacie. Masz ochotę? To pisz. Ja już z doświadczenia wiem, że przy jego odzywkach lepiej na publicznym pisać. Poza tym, od tego jest ten dział na forum. Co, że napiszę do Athlana, jak musiałbym pisać do Cudiego, bo to on zarządza planetą. I tym sposobem musiałbym dyskutować najpierw z jednym, potem z drugim, potem Cudi z Athlanem itp. - a tak, szybciej, ogólniej i wszyscy będą wiedzieli o co chodzi.

5.09.2008:
W planecie znowu pojawił się kolejny wpis Athlana dot. Google Chrome. Nie, nie on żadnego znaczenia i żadnej wartości merytorycznej dla miejsca jakim jest planeta PHP.pl. Czy ktoś może to wywalić.

Athlan: Opanuj się człowieku z tymi wpisami...
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 5.09.2008, 20:27:45
Post #19


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




teraz przesadziles..., poprzednie wpisy jeszcze mozna sie zgodzic, jako tako

ale ost wpis byl otagowany dobrze i to planeta ma problem z pobieraniem nie odpowiednich tagów po prostu
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 5.09.2008, 21:17:13
Post #20





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to należy coś z tym chyba zrobić, nie? Do tego czasu Athlan mógłby pomyśleć i tymczasowo nie wrzucać tego w tagi, które są pobierane przez planetę.

Swoją drogą bardzo ciekawy pomysł, żeby to planeta wybierała sobie tagi odpowiednie. Praktyką stosowaną w innych planetach jest to, że podajemy link RSS do konkretnej bądź konkretnych kategorii. Nie ma kto tego poprawić? Pozwólcie, że się zgłoszę na ochotnika.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 08:57