Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Przetwarzanie danych csv/xml, przykłady, wzorce, porady
duch4ever
post 12.06.2018, 14:45:30
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 0
Dołączył: 22.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, muszę napisać moduł importujący dane z plików csv/xml do sklepu. Pisałem już kiedyś takie coś ale wyszło mi totalne spaghetti więc tym razem szukam porad i ciekawych rozwiązań smile.gif

Można macie jakieś przykłady (github) jak podejść do sprawy od strony obiektowej, konstrukcji takiej aplikacji, klas etc.
Jak zbudować mechanikę pomiędzy plikiem csv z danymi produktu (nazwa, cena etc.) a obiektem w docelowym systemie.
W przyszłości mogą dochodzić inne formaty danych więc aplikacja musi być prosta w rozbudowie, chciałbym trzymać się nowoczesnych standardów.

Będę wdzięczny za wszelakie rady czy przykłady aplikacji.
Go to the top of the page
+Quote Post
SmokAnalog
post 12.06.2018, 15:00:00
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 707
Pomógł: 266
Dołączył: 3.07.2012
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przede wszystkim trzeba zamienić dane na jakiś przyzwoity format, czyli obiekty i tablice. Nie pisz niczego sam, tylko skorzystaj z wbudowanej obsługi albo bibliotek do czytania CSV/XML. Byli już tacy, co sami się bawili w parsowanie CSV i kończyło się to tragicznie. Na Twoim miejscu zająłbym się osobno przetwarzaniem formatu i osobno użyciem wynikowego obiektu/tablicy w modelach.
Go to the top of the page
+Quote Post
duch4ever
post 12.06.2018, 15:14:29
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 0
Dołączył: 22.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za zainteresowanie, akurat z csv to prosta sprawa można skorzystać np. z SplFileObject.
Pytanie co dalej smile.gif Mamy tablicę danych i jakiś ProductFactory, do tego walidacja czy dane są poprawne.

Ja myślałem o czymś takim:
1. Jakiś interfejs do odczytu danych żeby niezależnie od formatu pliku zwracał tablicę z danymi produktu
2. Jakiś konwerter/walidator żeby dane skonwertować do poprawnego formatu (nazwy, html opisu)
3. ProductFactory do tworzenia obiektów i zapisu

Przydały by się jakieś przykłady podobny aplikacji.
Go to the top of the page
+Quote Post
SmokAnalog
post 12.06.2018, 15:39:43
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 707
Pomógł: 266
Dołączył: 3.07.2012
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przykładem może być dowolny ORM. One zwykle pozwalają na stworzenie modelu z tablicy asocjacyjnej, nie ma w tym niczego egzotycznego.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 15:34