Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> problemy z działaniem mysql
mihmih
post 21.12.2017, 23:05:03
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 125
Pomógł: 1
Dołączył: 4.06.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

od dłuższego czasu korzystam z Mysqla w firmie. Mysql jest na serwerze, do którego nie mam dostępu (fizycznie), a ja sobie udoskonalam mój ubogi "backend" czyli LibreOffice Base. Od jakiegoś czasu mam duże problemy z odzewem ze strony MySqlu - formularze bardzo długo pobierają dane, lub program po prostu się zawiesza. O dziwo problem ten występuje prawie codziennie, ale tylko w godzinach 6-9. Jak minie godzina 9 to wszystko śmiga jak dawniej, dość szybko. Wykluczam, aby to był jakiś dziwny błąd programu LibreOffice, bo jest to chyba niemożliwe.

Informatyk twierdzi, że z serwerem jest wszystko ok, w nocy robi się jedynie automatyczny backup bazy, oraz innych plików. Ostatnio w firmie pojawiły się kamery, które mogą dodatkowo obciążać serwer, dodatkowo coraz więcej ludzi korzysta z tej bazy MySql, oraz zostały zainstalowane tam chyba jakieś programy, które korzystają z baz MSSql. Ale skąd brałyby się te stałe godziny spowolnienia pobierania danych u użytkowników końcowych? LibreOffice Base jest połączony connectorem Javy z MySqlem.

Czy są jakieś polecenia/komendy, które sprawdzają co może być nie tak? Czy mogę o coś mądrego poprosić informatyka, żeby mógł zdiagnozować co to może być? Czy kilkanaście nowych kamer i ciągły zapis obrazu z tych kamer na dysku gdzie również jest baza MySql, może być jakoś powiązany z tymi godzinami 6-9, gdy są problemy z MySqlem?
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 22.12.2017, 11:15:04
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 835
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Szczerze mówiąc najlepiej przeanalizować logi MySQL ew. obserwować wykresy obciążenia bazy danych.

Być może jakieś oprogramowanie wysyła zbyt dużo zapytań, albo zbyt dużo otwiera połączeń (np. w błędnej pętli) i dlatego tak się dzieje.
Jeżeli baza jest na hostingu współdzielonym, to być może inny klient hostingu przeciąża serwer MySQL, więc należałoby to zgłosić do administracji.

Ja miałem podobny problem gdy jeden ze skryptów wykonywał zbyt dużo update'ów, które były totalnie bez sensu. Półbiedy gdyby działały, ale one nie działały. Czyli logi zapytań wyrzucały mnóstwo błędów.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.04.2024 - 08:54