Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Portal społecznościowy dla miłośników zwierząt, szacunkowy budżet: 48.000 PLN
Nortonek
post 1.10.2014, 11:32:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Portal społecznościowy dla miłośników zwierząt, forum, galeria zdjęć, komentarze ...

W sumie taki rozbudowany portal, oczekujemy propozycji co do opcji od osoby, z którą nawiążemy współpracę.

Warunkiem jest ukończona szkoła, nie może to być osoba ucząca się ponieważ ...

Wymagamy pracy -> lokalnie u nas w biurze, oferujemy dofinansowanie do wynajęcia mieszkania dla osoby z poza okolicy (centrum Polski Łowicz).

Lubisz pracować na 2 monitorach nie ma sprawy.

Kilka razy w tygodniu stawiamy obiad i coś do obiadu.

Mile widziana osoba niepaląca.

Portal ma być napisany obiektowo w PHP, bez korzystania z gotowych frameworów,
każda z części serwisu ma być zbiorem klas pisanych ręcznie lub wykorzystanie gotowych z sieci i ich rozbudowa.

Szacujemy że portal pochłonie ok 48.000 zł (z czego połowa dla programisty).

Znasz PHP OOP masz czas, pisz ...

Ten post edytował Nortonek 1.10.2014, 12:52:17
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 1.10.2014, 13:01:56
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak do obiadu jest flaszka, podejmuję się!
Go to the top of the page
+Quote Post
aniolekx
post 1.10.2014, 13:58:10
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 46
Dołączył: 31.07.2009
Skąd: A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No jak ktoś podejmie się wyzwania za 1680 brutto (umowa o prace) i do budżetu (24k) dołożycie 341,16 to starczy na równy rok biggrin.gif

Ten post edytował aniolekx 1.10.2014, 13:58:36
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 1.10.2014, 14:04:46
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Damonsson @ 1.10.2014, 14:01:56 ) *
Jak do obiadu jest flaszka, podejmuję się!

Skoro papierosy odpadają to alkohol...
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 1.10.2014, 17:21:31
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(aniolekx @ 1.10.2014, 14:58:10 ) *
No jak ktoś podejmie się wyzwania za 1680 brutto (umowa o prace) i do budżetu (24k) dołożycie 341,16 to starczy na równy rok biggrin.gif

Eee wycena wcale nie jest taka zła, jeżeli mówimy o samym PHP, bez grzebania się z frontendem, to napisanie tego w podstawowej formie od zera, to jest pracy na 3-4 miesiące. Gdyby nie było "Wymagamy pracy -> lokalnie u nas w biurze" sam bym napisał z ofertą.
Go to the top of the page
+Quote Post
Nortonek
post 1.10.2014, 17:36:23
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(aniolekx @ 1.10.2014, 14:58:10 ) *
No jak ktoś podejmie się wyzwania za 1680 brutto (umowa o prace) i do budżetu (24k) dołożycie 341,16 to starczy na równy rok biggrin.gif



Nie przewidujemy aby coś takiego pisać rok czasu, raczej taki portal powinien powstać max w 6 miesięcy a przynajmniej tylko tyle jest na niego przewidziane, ewentualnie dodatkowe moduły/funkcjonalności będą wdrażane stopniowo później ...

Tak papierosy nie są mile widziane thumbsdownsmileyanim.gif alczkolwiek p...a też jest

Cytat(Damonsson @ 1.10.2014, 18:21:31 ) *
Eee wycena wcale nie jest taka zła, jeżeli mówimy o samym PHP, bez grzebania się z frontendem, to napisanie tego w podstawowej formie od zera, to jest pracy na 3-4 miesiące. Gdyby nie było "Wymagamy pracy -> lokalnie u nas w biurze" sam bym napisał z ofertą.



Dokładnie mowa o samym czystym PHP aczkolwiek trzeba zintegrować VIEW dla surowego templates na potrzeby Front Endu.
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 1.10.2014, 18:01:39
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----



Cześć,

Wszystko by się zgadzało, natomiast jak już inwestystujecie jakąś konkretną kwotę, to chciałbym się podzielić drobną radą: Lepiej zostawić dobór technologii komuś, kto się zna na tematyce.

Ktokolwiek wpadł na następujący pomysł...

Cytat(Nortonek)
Portal ma być napisany obiektowo w PHP, bez korzystania z gotowych frameworów,
każda z części serwisu ma być zbiorem klas pisanych ręcznie lub wykorzystanie gotowych z sieci i ich rozbudowa.


... z pewnością się na niej nie zna. To nie jest opinia, tylko fakt. W ten sposób tylko narażacie się na problemy, dłuższe terminy, trudniejszą rozbudowę, cięższe utrzymanie i co za tym idzie większe koszta.

Rzecz jasna to tylko rada. Co z nią zrobicie to już Wasza sprawa wink.gif

Pozdro.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 1.10.2014, 19:00:29
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


fakt. to ktos niepelnosprytny napisał wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Forti
post 1.10.2014, 19:10:05
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 655
Pomógł: 73
Dołączył: 2.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Framework zakazany, ale można korzystać z gotowych klas z internetu. Pobieram sobie gotowce z neta (połowe frameworka), spędzam sporo czasu na zmianach / przeróbkach (i tak mniej niż napisać własne + większe bezpieczeństwo) = tworze własny framework aby napisać wam portal.

No tak, przecież to logiczne facepalmxd.gif


--------------------
Overwatch24 - najbardziej zaawansowany Polski portal Overwatch od fanów dla fanów.

Fachowo.co

Behance.net/fachowo
Go to the top of the page
+Quote Post
Nortonek
post 2.10.2014, 06:58:03
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dla mnie znajomość frameworka i znajomość pisania obiektowego kodu samodzielnie to 2 różne rzeczy

chodzi o to że jeśli ktoś zna tylko CI lub coś podobnego i w nim z zamkniętymi oczami by pisał taki portalik to czegoś podobnego nie oczekujemy

chodzi nam o kogoś kto zna obiektowy PHP i potrafi sam OBIEKTOWO pisać klasy ...

konkretnie chodzi o to że jest kilka klas, które przydało by się zmodyfikować aby działały bardziej obiektowo ...


reszta to kwestia dogadania się, jesteśmy otwarci na propozycje ale muszą być odpowiednie argumenty
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 2.10.2014, 07:00:21
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Forti @ 1.10.2014, 20:10:05 ) *
Framework zakazany, ale można korzystać z gotowych klas z internetu. Pobieram sobie gotowce z neta (połowe frameworka), spędzam sporo czasu na zmianach / przeróbkach (i tak mniej niż napisać własne + większe bezpieczeństwo) = tworze własny framework aby napisać wam portal.


Nie koniecznie. Router bierzesz z Symfony2, Dispatcher z ZF2, FrontController z cakePHP, obsługę bazy danych z Kohany, widok z CI. Proste jak świński ogonek.

Cytat(Nortonek @ 2.10.2014, 07:58:03 ) *
dla mnie znajomość frameworka i znajomość pisania obiektowego kodu samodzielnie to 2 różne rzeczy

chodzi o to że jeśli ktoś zna tylko CI lub coś podobnego i w nim z zamkniętymi oczami by pisał taki portalik to czegoś podobnego nie oczekujemy

chodzi nam o kogoś kto zna obiektowy PHP i potrafi sam OBIEKTOWO pisać klasy ...

konkretnie chodzi o to że jest kilka klas, które przydało by się zmodyfikować aby działały bardziej obiektowo ...


reszta to kwestia dogadania się, jesteśmy otwarci na propozycje ale muszą być odpowiednie argumenty


A może Wy szukacie kogoś kto sam napisał jakiś FW, to chyba bardziej świadczy o jego umiejętnościach.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Forti
post 2.10.2014, 07:51:49
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 655
Pomógł: 73
Dołączył: 2.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Nortonek @ 2.10.2014, 07:58:03 ) *
dla mnie znajomość frameworka i znajomość pisania obiektowego kodu samodzielnie to 2 różne rzeczy

chodzi o to że jeśli ktoś zna tylko CI lub coś podobnego i w nim z zamkniętymi oczami by pisał taki portalik to czegoś podobnego nie oczekujemy

chodzi nam o kogoś kto zna obiektowy PHP i potrafi sam OBIEKTOWO pisać klasy ...

konkretnie chodzi o to że jest kilka klas, które przydało by się zmodyfikować aby działały bardziej obiektowo ...


reszta to kwestia dogadania się, jesteśmy otwarci na propozycje ale muszą być odpowiednie argumenty



Teraz wychodzi na to, że szukacie kogoś zupełnie innego niż "do napisania dla was portalu". Firmy chcą by było to zrobione:jak najbezpieczniej, najwydajniej, najtaniej, wy natomiast chcecie czegoś zupełnie odwrotnie. Część wielkich i znanych portali się przepisuje na frameworki, a Ci którzy tego nie robili / nie robią / nie zrobią to zatrudniają FIRMY lub GRUPĘ ludzi, którzy to zrobią od podstaw - najczęściej za pewne kończy się to tak jak napisać ktoś wyżej.

Wydaje mi się, że mylicie pojecie framework z jakimś systemem cms typu joomla czy wordpress. FM to jak skrzynka narzędzi i materiały budowlane - przy użyciu ich buduje się domu, żadna firma budowlana nie tworzy swoich narzędzi i materiałów - a wy tego właśnie oczekujecie smile.gif


--------------------
Overwatch24 - najbardziej zaawansowany Polski portal Overwatch od fanów dla fanów.

Fachowo.co

Behance.net/fachowo
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 2.10.2014, 07:56:01
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


"konkretnie chodzi o to że jest kilka klas, które przydało by się zmodyfikować aby działały bardziej obiektowo ..."
Po tym zdaniu wnioskuję że chyba jednak nie wiesz o czym piszesz. Wygląda jak byś tu mylił wzorce projektowe z obiektowością. Bo nie oszukujmy się. Dla studenta OOP to może być faktycznie coś wielkiego. Ale dla starszego programisty który zna kilka języków w tym typowo obiektowe jak Java, jest tak samo naturalne że pisze wszystko obiektowo jak to, że ja teraz odpowiadam na Twojego posta po polsku. I to nie jest wyznacznik niczego. Z kolei pisanie własnego FW mija się totalnie z celem bo zajmuje dużo więcej czasu, wcale nie sprawia że coś jest bezpieczne (bo nawet znane frameworki obserwowane przez miliony programistów mają z tym problem - choćby ostatnia aktualizacja ZF), w razie rezygnacji osoby która tworzyła pojawią się problemy dla kogoś nowego. W dodatku jedna osoba nie jest w stanie śledzić błędów bibliotek zewnętrznych i reagować na luki w nich. Ale to oczywiście tylko moje spostrzeżenia.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 2.10.2014, 08:38:58
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(pyro @ 1.10.2014, 19:01:39 ) *
Cześć,

Wszystko by się zgadzało, natomiast jak już inwestystujecie jakąś konkretną kwotę, to chciałbym się podzielić drobną radą: Lepiej zostawić dobór technologii komuś, kto się zna na tematyce.

Ktokolwiek wpadł na następujący pomysł...

Cytat
Portal ma być napisany obiektowo w PHP, bez korzystania z gotowych frameworów,
każda z części serwisu ma być zbiorem klas pisanych ręcznie lub wykorzystanie gotowych z sieci i ich rozbudowa.



... z pewnością się na niej nie zna. To nie jest opinia, tylko fakt. W ten sposób tylko narażacie się na problemy, dłuższe terminy, trudniejszą rozbudowę, cięższe utrzymanie i co za tym idzie większe koszta.

Rzecz jasna to tylko rada. Co z nią zrobicie to już Wasza sprawa wink.gif

Pozdro.


Sprawa wydaje się dla mnie bardzo prosta. Dofinansowanie z UE, którego jednym z warunków jest stworzenie platformy od zera. Potem musi to wisieć w internecie 2 lata i zwijamy zabawki. @autor, mylę się?

Ten post edytował sowiq 2.10.2014, 08:40:07
Go to the top of the page
+Quote Post
Forti
post 2.10.2014, 08:51:17
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 655
Pomógł: 73
Dołączył: 2.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sowiq @ 2.10.2014, 09:38:58 ) *
... z pewnością się na niej nie zna. To nie jest opinia, tylko fakt. W ten sposób tylko narażacie się na problemy, dłuższe terminy, trudniejszą rozbudowę, cięższe utrzymanie i co za tym idzie większe koszta.

Rzecz jasna to tylko rada. Co z nią zrobicie to już Wasza sprawa wink.gif

Pozdro.


Sprawa wydaje się dla mnie bardzo prosta. Dofinansowanie z UE, którego jednym z warunków jest stworzenie platformy od zera. Potem musi to wisieć w internecie 2 lata i zwijamy zabawki. @autor, mylę się?



O widzisz, o tym nie pomyślałem wink.gif to już ma sens. W takim razie mogli by tak napisać od razu i nie było by problemu.


--------------------
Overwatch24 - najbardziej zaawansowany Polski portal Overwatch od fanów dla fanów.

Fachowo.co

Behance.net/fachowo
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 2.10.2014, 09:12:40
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sowiq @ 2.10.2014, 09:38:58 ) *
Sprawa wydaje się dla mnie bardzo prosta. Dofinansowanie z UE, którego jednym z warunków jest stworzenie platformy od zera. Potem musi to wisieć w internecie 2 lata i zwijamy zabawki. @autor, mylę się?


Myślisz, że przy składaniu wniosku sami by sobie strzelili w stopę? Regulamin przecież tego nie nakazuje.
ps. Nie ma już dofinansowania z UE, jest refundacja poniesionych kosztów ;)


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 2.10.2014, 09:41:38
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sowiq @ 2.10.2014, 08:38:58 ) *
Sprawa wydaje się dla mnie bardzo prosta. Dofinansowanie z UE, którego jednym z warunków jest stworzenie platformy od zera. Potem musi to wisieć w internecie 2 lata i zwijamy zabawki. @autor, mylę się?


Też o tym przez chwilę pomyślałem, ale potem jakoś tak po nicku skojarzyłem http://forum.php.pl/index.php?showtopic=227654&hl= wink.gif . No i po drugie po co by była ta cała szopka z pracą stacjonarną w niezbyt popularnym Łowiczu. To nie jest raczej wymóg UE, a znacznie łatwiej byłoby kogoś znaleźć w zasięgu ogólnopolskim. No i tym bardziej nie jest wymogiem UE, że projekt mają wykonać osoby niepalące wink.gif


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nortonek
post 2.10.2014, 13:00:09
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak to moje początki z klasami facepalmxd.gif ale dalej mi idzie słabo

Ten post edytował Nortonek 2.10.2014, 13:01:59
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 2.10.2014, 13:28:37
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Nortonek @ 2.10.2014, 14:00:09 ) *
tak to moje początki z klasami facepalmxd.gif ale dalej mi idzie słabo

Właśnie m.in. dlatego (jeśli nie ogranicza Cię jakaś klauzula, umowa, itp.) pozwól na dobór narzędzia i technologii (np. Framework) bardziej doświadczonym ludziom, a nie z góry skazujesz się na niepowodzenie założeniem "nie używamy frameworków ani żadnych gotowców".

Może wytłumaczysz wszystkim co kryje się za taką decyzją?
Go to the top of the page
+Quote Post
Nortonek
post 2.10.2014, 13:54:17
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wydawało mi się że nie potrzebuję frameworka do takiej prostej rzeczy jakim jest portal społecznościowy, pisałem do tej pory strukturalnie takie rzeczy i modyfikacja ich zajmuje mi jedynie chwilę, a jak widzę frameworki to aż mnie skręca, aby zmienić w nich cokolwiek to muszę się przekopać przez dziesiątki katalogów i tysiące linijek kodu, kod rozpieprzony na kilka plików,

a strukruralnie mam wyszystko w 1 katalogu w 1 pliku i na dodatek zamknięte w 1 funkcji,

jak mam coś zmienić w serwisie wiem jaki to katalog, jaki plik i jaka funkcja to obsługuje i zmiana w serwisie pisanym 12 lat temu nie stanowi dla mnie problemu

jednak od tego roku przepisuję funkcjonalności do klas jest to jeszcze wygodniejsze a zmiany są robione jeszcze szybciej


dlatego tak uparłem się na pojedynczych klasach a nie na rozbudowanym frameworku ...
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 16:26