Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Pentesting/Security
MBU
post 13.06.2018, 09:27:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 13.06.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej,

ciekawa jestem czy powszechne wśród PHP devów jest myślenie o ścieżce IT security? Pytam bo jako rekruter szukam obecnie Pentesterów z aktualną wiedzą PHPową (PHP 7, Symfony) lub programistów z pasją w tym kierunku, nie musi być to doświadczenie komercyjne, ale duża motywacja i samodzielne uczenie wystarczą smile.gif Także mega fajna szansa. Pytanie jednak czy spotkaliście się z takimi zainteresowaniami u kolegów?

pozdrawiam,
Monika
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
athabus
post 18.06.2018, 15:02:58
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za relację z pierwszej ręki ;-) Temat zawodowo raczej mnie nie interesuje (choć nigdy nie mów nigdy). Bardziej zainteresowało mnie to, że można zostać pentesterem w zasadzie od tak z ulicy znając trochę programowanie - nigdy jakoś tych tematów ściśle nie łączyłem. W sumie potwierdzasz to co mi się wydawało, że jest to po prostu jedna z wielu rzeczy, która może się okazać czasami przydatna.

Natomiast szczerze mnie zdziwiłeś, że można zostać pentesterem "po godzinach". Może faktycznie trochę za dużo filmów o hakerach się naoglądałem i myślałem, że każdy w tym zawodzie porozumiewa się kodem binarnym, a rzeczywistość jest taka jak wszędzie, że mając 20% wiedzy w dziedzinie można wykryć 80% potencjalnych dziur. Pewnie więc po godzinach zdobywasz te 20%, a potem kolejne lata zbierasz pozostałem 80%.

Trochę mi tu z MBU odczarowaliście ten zawód.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:19