Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Pentesting/Security
MBU
post 13.06.2018, 09:27:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 13.06.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej,

ciekawa jestem czy powszechne wśród PHP devów jest myślenie o ścieżce IT security? Pytam bo jako rekruter szukam obecnie Pentesterów z aktualną wiedzą PHPową (PHP 7, Symfony) lub programistów z pasją w tym kierunku, nie musi być to doświadczenie komercyjne, ale duża motywacja i samodzielne uczenie wystarczą smile.gif Także mega fajna szansa. Pytanie jednak czy spotkaliście się z takimi zainteresowaniami u kolegów?

pozdrawiam,
Monika
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
athabus
post 14.06.2018, 10:26:42
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za odpowiedź. Zdziwił mnie trochę Twój pierwszy post szczerze mówiąc. Zawsze wydawało mi się, że takie rzeczy jak testy penetracyjne to jest domena jakiejś wąskiej grupy wysokiej klasy specjalistów. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć, ale (tak mi się wydawało) droga od programisty PHP (czy innego) do zostanie specjalistą od zabezpieczeń jest długa i liczona raczej w latach. Piszesz, że wystarczy znajomość PHP + chęć do nauki - rzeczywiście są dzisiaj firmy, które chciałyby zainwestować w programistę PHP i szkolić go na pentestera?

Wybacz trywialne pytania, ale temat mnie zainteresował, ale wydaje mi się, że przebranżowienie wymagałoby pewnie przynajmniej z 2 lat pracy za niskie stawki i uczenia się praktycznie fachu od nowa. O ile np. zmiana technologii wydaje mi się prost - w końcu wszędzie chodzi o to samo i ogólne zasady się nie zmieniają, to jednak pentester musi mieć szeroką wiedzę z tematów (prawie) zupełnie nie związanych z programowaniem.
W mojej opinii (znów może mam błędne wyobrażenie) firmie na dzisiaj mógłbym zaoferować jedynie chęć uczenia się i zrozumienie podstaw działania php/mysql - co więcej bycie tu juniorem/regularem/seniorem niewiele zmienia.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 12:08