Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [php]php-shell-framework
piotrooo89
post 26.07.2013, 08:59:31
Post #1


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 005
Pomógł: 548
Dołączył: 7.04.2008
Skąd: Trzebinia/Kraków




Witam,

postanowiłem napisać framework do shell'a tak aby można było tworzyć aplikacje w oparciu właśnie o powłokę.

Link: https://github.com/piotrooo/php-shell-framework

Wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka mile widziana.

Cały czas dodaje jakieś nowe funkcjonalności, niemniej jeśli widzicie coś czego nie ma a powinno być, swobodnie piszcie będę analizował.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 26.07.2013, 10:32:01
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Istnieją już tego typu rozwiązania (chociażby to udostępniane przez Symfony) - co wyróżnia Twój projekt spośród innych?
Go to the top of the page
+Quote Post
piotrooo89
post 26.07.2013, 11:06:43
Post #3


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 005
Pomógł: 548
Dołączył: 7.04.2008
Skąd: Trzebinia/Kraków




Ja spotkałem się tylko z dwoma: Symfony o którym wspomniałeś i w CakePHP.

CakePHP nie ma możliwości wydzielenia części lib'a odpowiedzialnej za obsługę konsoli, trzeba cały FW stawiać.
Co do Symfony rzeczywiście istnieje taka biblioteka, niemniej moim zdaniem dobrze mieć jakaś alternatywę, która jest (przynajmniej narazie) lżejszym rozwiązaniem.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 26.07.2013, 11:37:41
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Alternatywa to zawsze coś dobrego, tylko właśnie tutaj jest moje pytanie: jaką alternatywę w stosunku do np. wspomnianego wcześniej Symfony (konkretnie jego komponentu od obsługi CLI) reprezentuje Twoja biblioteka. Jakie problemy występujące w podobnych projektach rozwiązuje, albo przynajmniej ułatwia ich rozwiązanie?

Innymi słowy co miało by mnie skłonić do skorzystania z Twojego rozwiązania, zamiast wykorzystać już istniejące, które posiadają dobrą dokumentacje oraz dużą społeczność, są używane w wielu projektach przez co można spokojnie przyjąć, że są dobrze przetestowane i nie powinny rzucać zbyt dużo kłód pod nogi przy nietrywialnych zastosowaniach. Piszesz o "lekkości", ale co masz tutaj konkretnie na myśli?

PS. Chyba, że całość napisałeś dla terningu/4fun i przy okazji chciałeś się tym podzielić - wtedy połowa tego postu nie ma znaczenia. wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 26.07.2013, 11:51:41
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To już lepiej było poświęcić czas np. na dopisanie iluś poleceń do Symfony.

Tworzenie "alternatyw" nie ma chocby krzty sensu jeżeli w takiej alternatywie nie ma czegoś lepszego lub czegoś innego, co pozwala na wydajniejsze załatwienie jakiejś czynności lub coś w tym stylu.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 03:00