Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> SVN - Masa błędów, które nie wiem, jak rozwiązać
matewka
post 9.05.2011, 13:50:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 0
Dołączył: 14.11.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam wszystkich. Jestem absolutnym świeżakiem, jeśli chodzi o SVN i linux. Szef w pracy wypuścił mnie na wielką wodę i oczywiście zaciąłem się w pewnym momencie. Chcę skomitować mojego brancha, ale kiedy to robię wyświetla się błąd "konflikt obiektu: " i tu ścieżka do pliku. Kiedy porównuję plik w trunku z tym w branchu, wyglądają identycznie. Co robić? Pytajcie, jeśli potrzeba więcej informacji (a pewnie potrzeba). Tylko proszę o dość zrozumiały język...
Aha, jeszcze jedno. Przed weekendem chyba coś nie tak zrobiłem, bo okazało się, że w katalogu, w którym trzymam kopię trunka są jakieś pliki do skomitowania ('svn st' oddaje listę różnych plików)... Mniejsza, jak do tego doszło ;P W każdym razie szef powiedział, że zajmie się tym po weekendzie, ale w końcu nie miał czasu. Chciałbym jeszcze dzisiaj skomitować moją pracę...
Go to the top of the page
+Quote Post
barcisz
post 9.05.2011, 21:24:03
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 41
Pomógł: 12
Dołączył: 8.04.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli masz konflikt w pliku to zapewne edytowałeś go przed update'm, który też zmieniał dany plik w podobnych miejscach.

Otwórz ten plik, powinny tam się znajdować znaczniki <<< a miedzy nimi kod, którym różnią się obie edycje. Powinieneś poprawić plik (ważne, bo inaczej scommitujesz śmieci).

Jak już się z tym uporasz to dajesz:

Kod
svn resolved /sciezka/do/pliku


I tak z każdym plikiem, w którym masz konflikt (w svn status oznaczone literką C)

Ten post edytował barcisz 9.05.2011, 21:24:34
Go to the top of the page
+Quote Post
matewka
post 10.05.2011, 11:31:14
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 0
Dołączył: 14.11.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No właśnie problem w tym, że oba pliki są takie same i nie ma żadnych oznak, które by wskazywały na to, że zaszły jakieś zmiany...

Doszedłem już do wszystkiego, ale został jeden problem.
Kiedy wpiszę w trunku "svn st", to widać "M ."
Przedtem było tam więcej plików, ale wszystkie były z literką C, zatem pozbyłem się ich za pomocą resolve. Jak natomiast pozbyć się tej nieszczęsnej kropki? Czy ona oznacza katalog główny? Bo boję się, że jak po prostu ją usunę to zginie mi cały trunk...

Ten post edytował matewka 10.05.2011, 07:24:06
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 01:46