Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [zlecę] zmiany w serwisie opartym na Framework Prado - dodanie nowych funkcjonalności
rimi
post 27.04.2017, 10:40:25
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, zlecę dokonanie zmian na stronie opartej o framework prado.
Chodzi o stronę www.paczkers.pl - do dodania są nowe firmy kurierskie (w tej chwili jest jedna) po webservice'ach oraz zmiany w stylu dodanie strony logout, nowe funkcjonalności itp.. Ogólnie szukam osoby chętnej do współpracy na stałe w rozwijaniu tego serwisu i przyszłościowo zbudowaniu go na nowym silniku - lepszym od prado.

Kontakt:

email: andrzej (at) paczkers.pl
tel: 501 58 78 47

Sprawa pilna!
Go to the top of the page
+Quote Post
Boshi
post 30.04.2017, 20:44:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 15
Dołączył: 30.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Będę wielce zdziwiony jak w normalnym czasie znajdziesz kogoś do pracy, ale tak to jest jak się wybiera dziwaczne technologie które zna kilka osób.
To coś próbowało bardzo wiernie odwzorować kodowanie w javie.. a zatem domyślam się, że jest tragiczne smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 30.04.2017, 20:56:24
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Taniej i lepiej będzie przepisać to na nowo na czymś normalniejszym.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sokolik
post 1.05.2017, 18:20:00
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 21
Pomógł: 1
Dołączył: 4.01.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 30.04.2017, 20:56:24 ) *
Taniej i lepiej będzie przepisać to na nowo na czymś normalniejszym.


Taniej i lepiej to będzie zamknąć ten serwis bo wystarczy go otworzyć i już widać ile zlecający może zapłacić.

Niestety w wielu przypadkach zleca się wykonanie 'serwisu' pseudo programistom z wiadomo jakiego kraju aby taniej a potem tak egzotycznej technologii tykać nikt nie chce smile.gif
A jak już chce to najzwyczajniej autora na to nie stać bo przecież skoro za serwis zapłacił 300 zł to na ~kilka drobnych~ modyfikacji nie wyda 2 razy tyle smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 1.05.2017, 18:50:25
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Z info na stronie wynika że autor tematu jest autorem kodu wink.gif
Jak wygląda i działa strona wszyscy widzimy, zainteresowani zapewne się skontaktują.
Go to the top of the page
+Quote Post
rimi
post 2.05.2017, 12:50:23
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie jestem autorem kodu, parę lat temu serwis napisała dla mnie pewna zacna firma (z którą właśnie wygrałem sprawę sądową bo zwiali w trakcie prac). Po paru latach bicia się z wygranej rozprawy nie mam nic, bo firma niewypłacalna.

Jeśli chodzi o koszty - w sumie przez półtora roku jak było to tworzone skasowali okrągłą sumkę. Zlecając to "profesjonalistom" liczyłem, ze wybiorą odpowiednią technologię. Wybrali PRADO i tak to zostało napisane.

Serwis jakoś tam działa, ale potrzebuję nowych wdrożeń i zmian.

Za Wasze uwagi co do samej strony podziękuję - na tą chwilę nie potrzebuję loży szyderców a chętnej osoby do współpracy także prośba - zostawcie opinie i uwagi dla siebie za co z góry dziękuję i pozdrawiam jednocześnie zapraszając chętnych (i znających temat) do współpracy.

P.S. firma jest z Polski, prowadzona przez rodowitego Polaka. A w stopce jest nazwa mojej firmy, ponieważ wykonawca zniknęła z rynku (również ich strona www).
Go to the top of the page
+Quote Post
rmazurek
post 9.05.2017, 17:21:16
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 21.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Stanowczo odradzam podjęcie jakiejkolwiek współpracy z tą firmą.
Ja już wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle.
Go to the top of the page
+Quote Post
Boshi
post 9.05.2017, 18:20:06
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 15
Dołączył: 30.08.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


szczegóły?
Go to the top of the page
+Quote Post
rimi
post 9.05.2017, 18:31:24
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A to ja z chęcią napisze skoro Pan M. jest na tyle bezczelny aby tu pisać. To właśnie ten człowiek, który wykonywał ten serwis. Podpisał umowę, pobrał zaliczkę i przez naście miesięcy nie wywiązał się z tej umowy. Nigdy nie skończył serwisu.

W związku z brakiem reakcji na moje liczne prośby pozwałem Pana M. Przegrał sprawe sądową i mimo prawomocnego wyroku do tej pory nie spłacił zadłużenia wobec mnie. Tak jak uciekał przede mną ucieka przed komornikiem.

Panie M. Czy naprawdę prawomocny wyrok nie dał Panu do  myślenia?

Czasem zastanawiam się czym kierują się ludzie tacy jak Pan M. zachowując się w ten sposób.

Dodam, że Pan M. Próbował po ogłoszeniu wyroku wypisywać na różnych portalach negatywne opinie jakoby był klientem tegoż serwisu. Po interwencji Kancelarii zaprzestał tego procederu bo przecież on pisał serwis a nie wysyłał paczki nim...

Tyle w temacie, aby raz na zawsze zakończyć ten temat.
Go to the top of the page
+Quote Post
daro0
post 9.05.2017, 19:14:19
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 88
Pomógł: 12
Dołączył: 17.09.2014
Skąd: Krasnystaw

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To licz się z tym, że w Twoim przypadku najprawdopodobniej całość będzie się rozbiegać o przepisanie serwisu całkowicie od nowa. No chyba że liczysz że znajdziesz kogoś kto akurat zna Prado i będzie chciał ten istniejący kod rozwijać, wcale bym się nie zdziwił, gdyby i on w takim przypadku zaproponował przepisanie serwisu na Prado od nowa smile.gif

Go to the top of the page
+Quote Post
rmazurek
post 10.05.2017, 13:30:51
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 21.06.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Prawda jest taka, że mnóstwo czasu poświęciłem na łatanie tego badziewia przez co nie było czasu na realizację nowej wersji. Do tego umowa była tak skonstruowana, że mimo załączonej do niej specyfikacji (bardzo dokładnej specyfikacji) zleceniodawca mógł sobie zmieniać założenia w trakcie realizacji projektu wedle woli. Niestety, byłem pod ścianą i musiałem się na to zgodzić (przymus ekonomiczny). Co więcej, to jest kłamstwo, że nic nie zapłaciłem bo zapłaciłem komornikowi cały haracz. Jeżeli komornik wyrolował tego cwaniaka i nic mu nie zapłacił to bardzo dobrze. W końcu jakiś komornik zrobił coś pożytecznego. Aha i nie prowadziłem wtedy działalności gospodarczą więc to jest kolejne kłamstwo, że umowa była zawarta z firmą.

Swoją drogą, to podczas realizacji projektu, ten osobnik opowiadał mi jakieś banialuki, że wcześniej ktoś się tego podjął i nie zrealizował zlecenia. I bidulek nic nie wskórał bo rzekomo ten człowiek uciekł za granicę. Teraz rozumiem, że to taka sama bujda jak to co o mnie wypisuje.

Tyle w temacie.

Jak ktoś chce współpracować z tym łgarzem to proszę bardzo. Na własną odpowiedzialność.
Go to the top of the page
+Quote Post
solr
post 10.05.2017, 14:12:14
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 43
Pomógł: 8
Dołączył: 11.08.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kolego @rmazurek. Dla własnego dobra, edytuj swój post i usuń epitety jak "łgarz", "cwaniak". Przedstawione przypadki są jasne i wyraziste. Wszystko ponad to może tylko narobić Ci problemów. Ze swojej strony dodam tylko, nigdy nie podpisujcie umowy bez konsultacji z prawnikiem, kilkaset PLN na początek, ale warto!
Go to the top of the page
+Quote Post
rimi
post 10.05.2017, 16:23:19
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Szanowny Panie M.
Rozumiem, że mam założyć Panu kolejną sprawę - tym razem o pomówienia i oszczerstwa? To Pan nie dopełnił warunków umowy. Umowa nie miała żadnych kruczków (zwykła o dzieło - 2 str. A4) a sprawę przekazałem do sądu po ponad pół roku po terminie w tej umowie. Myślę, że byłem bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Ba zaliczki stanowiły 67% kwoty końcowej. Czy ja miałem złą wolę?umowę Sam Pan M. zmieniał - wysyłki zgłoszone przez niego poprawki do umowy uwzględniłem w niej. Ale co z tego skoro Pan M. olał mnie i po prostu niej się nie wywiązał?

Specyfikacja funkcjonalna będąca załącznikiem do tej umowy jasno opisywała co ma być zrobione, więc kolejny raz pisze Pan nieprawdę, jakoby umowa dawała mi jakiekolwiek możliwości zmian specyfikacji. Specyfikacja była bardzo dokładna - 179 stron z opisanym dosłowne każdym zakamarkiem serwisu!

Po raz kolejny daję Panu szanse wyjścia z twarzą. Ma Pan czas do dzisiaj do północy (10.05.2017) na skasowanie tych oszczerstw i oficjalne przeprosiny na tym forum, w przeciwnym razie spotkamy się w sądzie ponownie. Tym razem w sprawie o pomówienie.
Oczywiście odszkodowanie przekażę w 100% na cel charytatywny - i to oficjalne tutaj deklaruję.


Więcej w temacie Pana M. nie będę się tutaj wypowiadał, bo nie to jest tematem tego wątku sad.gif

Ten post edytował rimi 10.05.2017, 16:25:16
Go to the top of the page
+Quote Post
mrc
post 10.05.2017, 16:50:02
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 160
Pomógł: 27
Dołączył: 22.09.2008
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chłopaki, czy to forum to aby na pewno odpowiednie miejsce na załatwianie tego typu spraw? Teraz mamy dwie wersje, każdy uwierzy w tą, która będzie mu bliższa. Proszę dalej o nie przepychanie się na forum, bo przez tego typu posty straciło wiele w internetach.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
rimi
post 10.05.2017, 17:11:44
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Masz rację - ale kurcze, jak ktoś mnie oczernia i to ktoś z kim wygrałem sprawę sądową - muszę napisać jak było. Notabene ten ktoś robi to publicznie i to w wątku o czymś zupełnie innym.

Dla zainteresowanych - z przyjemnością podam sygnaturę akt.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 10.05.2017, 17:31:19
Post #16





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Cytat
...To Pan nie dopełnił warunków umowy. Umowa nie miała żadnych kruczków (zwykła o dzieło - 2 str. A4) ... umowę Sam Pan M. zmieniał - wysyłki zgłoszone przez niego poprawki do umowy uwzględniłem w niej. Ale co z tego skoro Pan M. olał mnie i po prostu niej się nie wywiązał?

Opowiedz coś więcej o tej umowie i jej zmianach. Skoro prosta umowa, super specyfikacja, to co to za zmiany w tej umowie musiały być że ostatecznie i tak skończyło się sądem?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 10.05.2017, 17:39:58
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


179 stron specyfikacji ohmy.gif Na prawdę nie chciałbyś się skusić na przepisanie tego "dzieła sztuki" na nowo? Można porozmawiać o faktycznym stanie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 10.05.2017, 17:43:54
Post #18





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




@Pyton_000 Zależy jak opisywał. Kilka prostych metod zwracających tablice analitycy potrafią rozpisać na 25stron z obrazkami wink.gif
Ale sam temat co ma w sobie specka też ciekawy.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 10.05.2017, 17:47:02
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak to prawda, Ta specka mnie zaciekawiła i chętnie był ją zobaczył. Oczywiście może być pod klauzulą poufności wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
rimi
post 11.05.2017, 10:50:09
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 16.08.2012
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Specyfikacja miała rozpisane dosłownie wszystko wraz z narysowanymi makietami każdego kroku. Właśnie po to aby ktoś, kto będzie to robił nie mówił potem, ze nie wiedział, że myślał inaczej itp. Jasno sprecyzowane co jet do kodowania i jak to ma wyglądać. Stąd tyle stron wyszło.

A sądem się skończyło ponieważ Pan M. mimo pobrania 67% kwoty końcowej w zaliczkach po prostu nigdy tego nie skończył, więc ile można czekać? Mimo wielokrotnych próśb ciągle słyszałem, że mu się komputer popsuł, a to grypa, a to znowu coś innego - tłumaczenia z podstawówki. Zanim podałem sprawę do sądu oficjalnie zawezwałem do zakończenia prac bądź zwrotu pieniędzy - nie zrobił ani jednego ani drugiego. Dlatego sprawa poszła do sądu i jak widać prawomocnym wyrokiem sąd przyznał mi rację.

Tylko co z tego jeśli straciłem tyle czasu i zostałem z niczym... Komornik coś tam ściągnął, więcej nie był w stanie a czemu to nie wiem...
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 23:37