Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Języki w aplikacji
adbacz
post 14.01.2017, 18:24:21
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 532
Pomógł: 24
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Kalisz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Piszę aplikację w której potrzebuję mieć języki, osobno dla treści edytowanej przez użytkowników, i osobno dla panelu administracyjnego. Będą nim zarządzać osoby z różnych krajów a i sama strona będzie zawierała treści w różnych językach. Wiem jak rozwiązać języki w treściach w bazie danych, i języki UI w plikach językowych. Problemem dla mnie jest rozgraniczenie w aplikacji tych dwóch wartości.

1. Jak nazwać obydwa języki? UILanguage i ContentLanguage? Może ktoś już kiedyś coś wymyślił, tylko ja tego nie znalazłem w G?
2. Znalazłem jakiś artykuł w którym ktoś pisał o language i locale. Czym to się różni? Czy to jest rozwiązanie mojego problemu?
3. Jak to rozwiązać w postaci kodu? Obydwie te rzeczy powinny mieć swoje własne klasy? Może jedną, jako Language|Localisation a w niej dopiero rozgraniczenie pomiędzy te dwa typy?

Języki UI i języki treści będą oczywiście inne. Języki treści będą dodawana dynamicznie przez panel administracyjny, ale pliki językowe UI będą dodawane tylko przez developerów, więc będą to dwie osobne listy języków.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 13:59