Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> [HTML][PHP] Odnoszenie się do formularza w php, Odnoszenie się do formularza w php
nospor
post 21.05.2020, 10:35:57
Post #21





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 455
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
$_POST['dzien'] //tu masz numer dnia prawdopodobnie

Nie, ona tam ma dzien miesiaca a nei dzien tygodnia. Jak juz chcesz pomoc to czytaj temat dokladnie wink.gif


@maritaa ty w ogole nie myslisz nad tym co robisz. Temu pomaganie tobie to zadna przyjemnosc bo pomaganie tobie to napisanie za ciebie gotowca. Jaki tego sens?

Mialas juz w pierwszym poscie tego tematu poprawny kod do pobrania tego co chcesz. Jedyny problem to rozbilas pole z data na 3 pola. I jedyne co mialas zrobic to w oryginalnym kodzie co mialas, zamiast $_POST['data'] mialas wstawic date zlozona z twoich 3 pol o ktorych ci juz pisalem .A ty co? Mimo ze podalismy ci juz wszystkie niezbedne informacje, ty tylko nadal radosnie klepiesz bez zadnego namyslu w te klawiature, ot by tylko poklepac.

Nawet nie potrafisz zrozumiec ze jak ci mowie ze ma byc 2020-05-20 to ty i tak robisz odwrotnie 20-05-2020.... Przeciez ja po polsku ci to napisalem a nie po chinsku....


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Martitaa
post 21.05.2020, 11:37:22
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 20.05.2020
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Rozbiłam na 3 pola bo chcę nauczyć się napisać kod php do pierwszej opcji i do drugiej opcji.

Do pierwszej opcji już wiem jak napisać a do drugiej opcji nie wiem. Poza tym formularz mój ma najpierw dzień potem miesiąc i potem rok i ma się tylko wyświetlić dzień tygodnia. Data ma być Polska a nie Angielska.

Do strtotime() masz wlozyc date w postaci 2020-05-20 o to chodzi?
  1. $dzien = date('N', strtotime($_POST['rok'] . '-' . $_POST['miesiąc'] . '-' . $_POST['dzień']));
  2.  

Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 21.05.2020, 11:42:03
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 455
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Poza tym formularz mój ma najpierw dzień potem miesiąc i potem rok

No i co z tego jaka jest kolejnosc w formularzu? Potem w php mozesz sobei to obrabiac jak ci sie zywnie podoba



$dzien = date('N', strtotime($_POST['rok'] . '-' . $_POST['miesiąc'] . '-' . $_POST['dzień']));
Tak, wlasnie o to chodzilo


Cytat
. Data ma być Polska a nie Angielska.
Ty juz chyba sama nie wiesz co mowisz... Jaka data. Zdaje sie ze interesuje cie dzien tygodnia docelowo, tak? No to masz robic tak, by dojsc do dnia tygodnia. Jak bedziesz chciala sobie potem wyswietlic date, to sobie wyswietlaj w jakim formacie ci sie podoba. Mozesz nawert po chinsku wyswietlic.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Martitaa
post 21.05.2020, 11:48:52
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 20.05.2020
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Już ktoś z innego forum powiedział mi jak to zrobić. Teraz rozumiem już o co chodzi.
Ja ucze się na przykładach. Jakbym miała podobne zadanie to bym już umiała zrobić.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 21.05.2020, 11:55:28
Post #25





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 455
Pomógł: 6292
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Ja ucze się na przykładach. Jakbym miała podobne zadanie to bym już umiała zrobić.

Czyli w praktyce sie nie uczysz w ogole. Bo jestes w stanie zrobic tylko i wylacznie podobne kawalki. A zadan do zrobienia jest nieskonczonosc. nie jeestes w stanie nauczyc sie wszyskich zadan.

Ale twoja decyzja.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 14:56