Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Edytor tekstowy czy IDE
miccom
post 30.06.2018, 18:43:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 493
Pomógł: 8
Dołączył: 7.07.2007
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć smile.gif

No i mętlik się zrobił.

Uczestniczę w zestawie kursów online dotyczących back-endu back-end developer

I tam pan instruktor poleca Sublime Text.

Wcześniej czytałem kurs PHPDev, tam z kolei pan instruktor poleca IDE PHPStorm ale i Atom, Sublime Text

Powyższe są płatne i nie widzę w tym problemu, choć jednak szkoda instalować kolejne programy aby sprawdzić, że to jednak nie ten.

Od kilku lat moje skrypty piszę w notepad++ i póki co wydaje m się, że nic więcej nie potrzebuję, ale czy to dobry wybór?

I tutaj- aby nie wyważać otwartych drzwi, proszę Was o pomoc w doborze programu, więc najpierw:
IDE czy prosty szybki edytor tekstu?
Jaki program IDE/edytor tekstowy wybrać?

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi i odczucia smile.gif

Ten post edytował miccom 30.06.2018, 18:44:48


--------------------
Jeśli pomogłem- kliknij POMÓGŁ-przyda się ;)- jeśli piszę bzdury- pisz pod postami. Poprawię się.
PISZĘ POPRAWNIE PO POLSKU!
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Pyton_000
post 2.07.2018, 08:08:09
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na początek weź sobie Sublime Text3 albo Visual Studio Code. Oba są darmowe i lekkie. Jak już załapiesz programowanie na tyle że będzie Ci czegoś brakowało to po chwili wskocz na PHPStorma. Daje dużo dużo większe możliwości ale i tak pewnie nie użyjesz 70% z nich na początku.

Sam długo pracowałem na Sublime jaki podstawowe IDE do PHP bo było właśnie szybkie lekkie i przyjemne. Miało wszystko to co chciałem (zwłaszcza mega wygodny miltiple cursors). Po przesiadce na Storma nie wrócę nigdy do czegoś innego (co nie znaczy że przestałem używać Sublime - Przeszedłem na VSCode ot tak dla zmiany klimatu smile.gif )

netBeans, Eclipse... nie wiem nie wypowiem się, ale nie wiem czy warto w nie się pchać.

A i co do ceny storma to dla mnoie nie jest dużo wydać trochę ponad 45zł/mc bo warto.
Go to the top of the page
+Quote Post
b4rt3kk
post 16.07.2018, 22:47:42
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 933
Pomógł: 460
Dołączył: 2.04.2010
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 2.07.2018, 09:08:09 ) *
netBeans, Eclipse... nie wiem nie wypowiem się, ale nie wiem czy warto w nie się pchać.


Ja się wypowiem, bo korzystam obecnie z NetBeansa, a wcześniej z Eclipsa. Warto się w nie pchać.


--------------------
Jeśli pomogłem, kliknij proszę 'pomógł'. Dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:27