Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Co sądzicie o CodeIgniter?
sowiq
post 17.04.2013, 09:11:45
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@adgad, a co jest złego w przedstawieniu zainteresowanej osobie szerszego kontekstu? Jeśli mielibyśmy trzymać się tylko i wyłącznie pytania z tematu to można by go zakończyć po pierwszej odpowiedzi. A tak autor dowiedział się, lub zostało mu powiedziane to ponownie, że są lepsze alternatywy niż CI, a do samego CI wystarczy dokumentacja z internetu.

Jak dla mnie to nie jest offtop, tylko poszerzenie kontekstu.
Go to the top of the page
+Quote Post
adgad
post 17.04.2013, 16:53:25
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 74
Pomógł: 0
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@sowiq Wiesz, naprawdę lubię dyskusję o frameworkach, obecnie znam właśnie tylko Codeigniter, więc możliwość przeczytania argumentów za kolejnymi jest ok. Ale w wielu tematach tak jest. Ktoś napisał klasę do obsługi bazy danych a za chwilę masa komentarzy żeby używać PDO, a następnie dlaczego warto ten framework a nie tamten. Wyobraź sobie żeby każdy taki wątek odnaleźć i czytać - nie da się smile.gif Poza tym chciałem poczytać opinie o tej książce, bo tak jak wspomniałem rozważałem(am) zakup jej. Zbyt często po prostu tematy o oop schodzą na drogę jaki framework. Co do tematu: jak (o ile w ogóle) otrzymam jakąś odpowiedź od autora książki to dam znaćsmile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 26.04.2013, 15:09:08
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Przeglądałem dziś tą książkę i definitywnie nie polecam wink.gif
Wygląda to na okrojona wersję dokumentacji z neta.
Go to the top of the page
+Quote Post
crafter
post 10.10.2013, 08:40:33
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 72
Pomógł: 2
Dołączył: 14.02.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystkie frameworki bazują na MVC więc są do siebie podobne, sam jak zaczynałem z frameworkami od CI potem Kohana bo proste łatwe itp. ale potem jesli bedziesz robil to zawodowo to i tak przejdziesz najprawdopodobniej na zenda bądz symfony teraz już pewnie 2.0. Pamietam ze w CI czy Kohanie zawsze mi czegoś brakowało, a to routingu jaki ma zend a to bibliotek związanych z cachem czy innych ficzerów. W miare doświadczneia rosły potrzeby których w CI nie miałem.
W lepszych firmach gdzie zostajesz zatrudniony przy projektach raczej nie będziesz używał CI czy Kohany tylko zenda bądz symfony także myśle ze warto zaraz po nauce podstaw MVC przerzucić się powoli. (Jesacze jest CakePHP) bardzo fajny framework coś pomiędzy CI a Zendem.

pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
webmaniak
post 11.10.2013, 06:17:17
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ciekaw jestem co masz na myśli pisząc że w lepszych firmach nie nie będzie się używać CI(co stanowi wg Ciebie o tym że firma jest lepsza? ilość klientów? programistów?). Wg mnie CI jest dobrym startem, po nim łatwiej będzie pojąć inne frameworki(szczególnie kohana). A o CakePHP nie będę mówił co powiedział senior developer znający ten fw bo regulamin forum zabrania używania takich słów biggrin.gif(jest to więc nie moja opinia tylko innego programisty). Na początek CI a później coś innego: symfony czy zend. To moje zdanie smile.gif

Ten post edytował webmaniak 11.10.2013, 07:47:57


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 28.10.2013, 19:12:46
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Szymciosek @ 9.04.2013, 00:26:13 ) *
Witam,
tak jak w temacie: http://helion.pl/ksiazki/codeigniter-zaawa...osna,codeig.htm
co sądzicie o tej książce?


Jeśli ta książka sprawi, że zrobisz choć połowę tego, co w niej jest, to będzie to sukces dla Ciebie.

W programowaniu liczy się tak naprawdę praktyka. Postanów sobie, że zrobisz jakąś apkę, później ją rób. Tylko wtedy nauczysz się programowania. I dużo czytaj, następnie praktykuj.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 07:22