Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP][xebug][phpstorm] Czy mogę debugować (stawiać breakpointy) w Phpstrom projekt będący na remote server?
koszykarze
post 18.10.2018, 09:27:59
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 119
Pomógł: 0
Dołączył: 10.10.2015
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Projekt stoi na zewnętrznym serwerze do którego mam dostęp. Zastanawiam się czy możliwe jest debugowanie tego projektu w Phpstormie z użyciem xdebuggera. Bo z tego co widzę mogę otworzyć w phpstorm projekt gdzie "files are accessible via FTP/SFTP/FTPS", gdzie po podaniu danych phpstorm zaciąga pliki lokalnie. Oraz jest na stronie Phpstorm artykuł o czymś podobnym: "Remote debugging in PhpStorm via SSH tunnel" https://confluence.jetbrains.com/display/Ph...+via+SSH+tunnel

Stoi tam by zdefiniować:
"xdebug.remote_host=127.0.0.1"


A nie powinien tam być adres ip remote server?


No więc ostatecznie mam tak skonfigurowane:
1. xdebug.ini
Kod
zend_extension=/usr/lib/php/20170718/xdebug.so
xdebug.remote_autostart = 1
xdebug.remote_enable = 1
xdebug.remote_handler = dbgp
xdebug.remote_host = 127.0.0.1
xdebug.remote_log = /tmp/xdebug_remote.log
xdebug.remote_mode = req
xdebug.remote_port = 9000

2. putty na windowsie ustawiam jak w linku https://confluence.jetbrains.com/display/Ph...+via+SSH+tunnel
- The source port 9000
- destination "localhost:9000"
3. Lokalnie w phpstorm zaciągnąłem projekt z remote server opcją: new project -> "...files are accessible via FTP/SFTP/FTPS"
4. właczyłem nasłuchiwanie i "stops at first line"

stawiam breakpoint odpalam stronkę i nic.

a może tunelowanie mam robić nie od strony windowsa (na którym pracuję) a od strony serwera?

ps. w konsoli na serwerze komenda "php -i" zwraca mi inną zawartość php.ini (xdebug.remote_port = 9000) niż phpinfo() na tym serwerze (xdebug.remote_port = 9005)
-----------------------
edit:
działa, nie trzeba żadnego tunelowania, wystarczyło podać ip własnej maszyny w opcji xdebug.remote_host = 127.0.0.1

Ten post edytował koszykarze 18.10.2018, 09:28:14
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 00:07