Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Przedwczesne kończenie testu
phpion
post 13.09.2007, 20:33:41
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Witajcie!
Ostatnio chciałem sobie rozwiązać teścik. No i sobie pykam, doszedłem do ~7 pytania, czasu mi zostało ~20 sekund i koniec. Wyświetlił się jakiś komunikat, że (chyba) 'przekroczono coś tam' i nastąpił koniec quizu. W rezultacie wykosiłem 0 pkt biggrin.gif Sądzę, że nie tylko ja miałem taki problem, bo jest sporo ludków z 0 pkt smile.gif Moglibyście na to rzucić okiem?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
phpion
post 25.09.2007, 09:21:18
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Hmmm w takim razie należałoby się zastanowić nad sensem prowadzenia testu bo skoro nie ma się gwarancji, że zostanie on poprawinie przeprowadzony to chyba jest to troszkę nie fair. Możnaby to porównać do ofert-zleceń-wolontariatu: jeśli projekt wypali to spoko, może będą zarobki, jeśli nie to sorry. Ewentualnie może wyłapywać błędy przerwania żądania i dla takowych wypadków nie wpisywać 0 pkt z testu. Albo wcale nie uwzględniać wyników == 0...
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 25.09.2007, 09:34:41
Post #3





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(phpion.com @ 25.09.2007, 08:21:18 ) *
Hmmm w takim razie należałoby się zastanowić nad sensem prowadzenia testu bo skoro nie ma się gwarancji, że zostanie on poprawinie przeprowadzony to chyba jest to troszkę nie fair. Możnaby to porównać do ofert-zleceń-wolontariatu: jeśli projekt wypali to spoko, może będą zarobki, jeśli nie to sorry. Ewentualnie może wyłapywać błędy przerwania żądania i dla takowych wypadków nie wpisywać 0 pkt z testu. Albo wcale nie uwzględniać wyników == 0...


0 pkt dawane jest już od razu przy starcie testu. Potem przy zakończeniu ta warość jest nadpisywana. Po co? Wyobraź sobie: 14/15 pytanie, odpowiedziałem tylko na 3... siara nie? Zamykam przeglądarke i po problemie smile.gif podchodzę do testu jeszcze raz. A tak... 0 pkt, log i tyle smile.gif

Co do przedwczesnego kończenia testu, trzeba to jakoś rozwiązać. Zastanawiam się jak, jakby ktoś na coś wpadł... proszę walić śmiało. Zasada jest prosta = nie może być tak, że da to się w perfidny sposób obejść.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 26.09.2007, 12:32:55
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Cytat(Athlan @ 25.09.2007, 10:34:41 ) *
0 pkt dawane jest już od razu przy starcie testu. Potem przy zakończeniu ta warość jest nadpisywana. Po co? Wyobraź sobie: 14/15 pytanie, odpowiedziałem tylko na 3... siara nie? Zamykam przeglądarke i po problemie smile.gif podchodzę do testu jeszcze raz. A tak... 0 pkt, log i tyle smile.gif

Może lepiej zrobić nadpisywanie punktów w momencie dawania odpowiedzi, a nie przy zakańczaniu testu? Wtedy, przy problemach z połączeniem, user zdobyłby tyle punktów ile poprawnych odpowiedzi udzielił do danego momentu. W sumie i to byłoby lekko nie fair ale chyba jest to lepsze rozwiązanie niż pozostawianie 0 pkt pomimo udzielenia poprawnych odpowiedzi na część pytań.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 03:13