Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP] Stworzenie serwisu komercyjnego
Vermal
post 7.03.2015, 20:48:39
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 7.03.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej. Na studiach mam projekt: stworzenie serwisu komercyjnego np. sklepu. I teraz pytanie, czy istnieje jedna książka, która mi w tym pomoże? Zaznaczam, że muszę to napisać totalnie od zera, nie mogę korzystać z CMS czy framework. Podstawy PHP nie są istotne bo te mogę przyswoić z wielu źródeł. Znam podstawy HTML, CSS i Javy więc to ułatwi mi naukę.

Wymagania portalu to:
1. trzy interfejsy (dla gościa, zalogowanego klienta, admina)
2. admin: dostęp do statystyk, zarządzanie działaniem portalu, edycja zawartości tzn. dodawanie nowych rodzajów towarów/usług, oraz towarów/usług należących do tych rodzajów, dodawanie nowych informacji, aktualności itd., dodawanie użytkowników,
3. skrypty umożliwiające rejestrację: daty i godziny każdego wejścia na stronę, IP wchodzącego użytkownika i odpowiadającej mu nazwy domenowej.

Technologie realizacyjne: HTML5, JavaScript, CSS3, PHP, MySQL.

Go to the top of the page
+Quote Post
zidek
post 7.03.2015, 21:48:46
Post #2





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 50
Pomógł: 2
Dołączył: 28.05.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Vermal @ 7.03.2015, 20:48:39 ) *
Znam podstawy HTML, CSS i Javy więc to ułatwi mi naukę.

Cytat(Vermal @ 7.03.2015, 20:48:39 ) *
Technologie realizacyjne: HTML5, JavaScript, CSS3, PHP, MySQL.


W czym pomoże tu znajomość podstaw Javy? closedeyes.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Vermal
post 7.03.2015, 21:59:34
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 7.03.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W tym, że jak się umie programować w jednym języku to łatwiej się nauczyć kolejnego. Podstawowe procesy są podobne tylko zapis inny.
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 8.03.2015, 10:32:40
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Vermal @ 7.03.2015, 20:48:39 ) *
nie mogę korzystać z CMS czy framework

O ile zabronienie korzystania z CMSa jest zrozumiałe, to już z tego drugiego nie.
Framework to przecież zbiór bibliotek, a tworząc jakikolwiek większy projekt i tak z nich korzystasz - różnią się tylko tym, że jedne są już wbudowane w PHP, a drugie czasem musisz wrzucić do projektu.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 12.03.2015, 11:22:15
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak leciał ten klasyk... @Vermal - podaj swoje imię i nazwisko oraz uczelnię, pomożemy Ci zdać. Ahh stare a dobre.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
PrinceOfPersia
post 12.03.2015, 13:26:01
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 717
Pomógł: 120
Dołączył: 18.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Technologie realizacyjne: HTML5, JavaScript, CSS3, PHP, MySQL.

Za JavaScript bym się nie brał jeśli nie musisz, te wylistowane bardziej wyglądają na bardziej backendową robotę (a nauczenie się JavaScriptu od zera może być trochę trudne, bo to złudny język). Niby JS mógłby wzbogacić stronę o dynamizm, ale myślę, że to w tym przypadku tylko dodatek, a nie konieczność.

Cytat
muszę to napisać totalnie od zera, nie mogę korzystać z CMS czy framework

a z bibliotek?

Cytat
Hej. Na studiach mam projekt: stworzenie serwisu komercyjnego np. sklepu. I teraz pytanie, czy istnieje jedna książka, która mi w tym pomoże? Zaznaczam, że muszę to napisać totalnie od zera, nie mogę korzystać z CMS czy framework.

Słowo komercyjny jest tu na wyrost, skoro w rzeczywistości ma być to apka, która będzie udawać komercyjną, a tak naprawdę chodzi o zaliczenie wink.gif

Gdyby to była komercyjna apka, to jeśli nie masz ani zdolności ani budżetu na zatrudnienie programistów, najłatwiej byłoby postawić stronę na gotowym CMSie sklepowym, potem w razie czego się martwiąc, że brak jakichś funkcjonalności.

No ale studia przeważnie uczą tylko technologii ("Technologie realizacyjne: HTML5, JavaScript, CSS3, PHP, MySQL."), a nie zdroworozsądkowego biznesowego myślenia, więc co się dziwić. Komercyjny serwis, który nie ma nawet zarabiać. Dobrze, że nie poszedłem na studia wink.gif

Cytat
I teraz pytanie, czy istnieje jedna książka, która mi w tym pomoże?

wg mnie to profesor ci powinien poradzić jak masz to zrobić i podsunąć jakieś książki, i wskazać np. przykładowe projekty (studentów z poprzednich lat czy coś w tym stylu), na których mógłbyś się wzorować, czy też wskazać wzorce projektowe, jakich mogłbyś użyć. Przynajmniej tak jest w prawdziwych firmach, że jak czegoś nie wiesz, bo jesteś np. juniorem, to możesz się poradzić starszego programisty. Studia jak widać wciąż zostają w tyle za biznesem/realiami zawodowymi...

Ten post edytował PrinceOfPersia 12.03.2015, 13:26:56


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
aniolekx
post 13.03.2015, 08:21:30
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 46
Dołączył: 31.07.2009
Skąd: A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tylko nie róbcie wszyscy z tej samej książki ;p
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 11:49