Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Przekazywanie wybranego parametru w formularzu, Problemy z pierwszym projektem w PHP
gervazy89
post 3.09.2016, 18:38:45
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 3.09.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie, dziś zacząłem hobbystycznie naukę php i jako pierwszy projekt wybrałem sobie operacje na plikach, taki prosty edytor tekstowy z poziomu przeglądarki, może mi się przydać.

Aplikacja w założeniu powinna pozwolić wybrać plik z listy wybieranej, a po jego wczytaniu do okna formularza powinna pozwolić na edycję zawartości pliku i jego skuteczny zapis.

Opis problemu jaki mam: po wybraniu pliku test2.txt i dopisaniu paru linijek - aplikacja zapisuje wszystko i tak na test1.txt, czyli nie na tym pliku co wybrałem.

Aplikacja dostępna pod: http://s000.tinyupload.com/index.php?file_...894953852571788

PHP z jakiegoś powodu nie zapisuje mi informacji o wybranym pliku - wynika to możę z konieczności ustanowienia sesji, dwóch formularzy typu post, albo może coś źle ustawiłem ?

Po rozwiązaniu problemu zostanie jeszcze kwestia czytania plików .php i ich automatycznego listowania - mile widziane byłyby jakieś małe wskazówki od czego mógłbym zacząć smile.gif. We wczytywaniu plików do okna edycji zastosowałem include, co będzie oczywiście miało negatywny wpływ na pliki typu .php, ale chciałem najpierw żeby działało to na pliki .txt, dopiero potem rozszerzę funkcjonalność.

Jeśli robię też coś nie tak jak trzeba, nie wahajcie się też tego wspomnieć smile.gif

Z góry dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam
RK

Ten post edytował gervazy89 4.09.2016, 09:15:00
Go to the top of the page
+Quote Post
szajens
post 3.09.2016, 21:37:52
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 150
Pomógł: 4
Dołączył: 3.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(gervazy89 @ 3.09.2016, 19:38:45 ) *
Aplikacja dostępna pod: http://redkey.pl/php/test/

Już aplikacja nie dostępna, skasowałem ten plik dla Twojego bezpieczeństwa i witryny twojej firmy redkey.pl biggrin.gif



Przejrzyj pliki i nie umieszczaj swoich testów na serwerze produkcyjnym(przynajmniej do czasu aż przeczytasz o bezpieczeństwie, stwarzasz wiele luk, ktoś ze złymi zamiarami może to wykorzystać), weź coś darmowego lub xamppa


może widziałeś coś podobnego kiedys? :
****ey89_r******
*li*******123*

Zmieniaj hasła bo nie wiem czy ktoś przede mną nie mieszał smile.gif

Go to the top of the page
+Quote Post
gervazy89
post 4.09.2016, 09:13:09
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 3.09.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć, dziękuję Ci za odpowiedź i szybką reakcję, hasła już pozmieniałem. Rzeczywiście, nie uwzględniłem tego że ktoś może mi zrobić coś takiego, mam nauczkę.

Wrzuciłem wszystko ponownie na http://s000.tinyupload.com/?file_id=39697894953852571788
Go to the top of the page
+Quote Post
szajens
post 4.09.2016, 10:11:16
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 150
Pomógł: 4
Dołączył: 3.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiem Ci tak, ja swoją przygodę zaczynałem od tutoriali, artykułów itd., nie wszystkie na necie są pisane przez osoby znające się na tym, nie trać czasu, polecam Ci przeczytanie książki
Następnie przeczytałem prehistoryka z 2009 PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte, który dużo mi pomógł i rozjaśnił mimo iż jest przestarzały.

Po długiej przerwie, dużo zapomniałem, dla przypomnienia czytam sobie teraz PHP, MySQL i JavaScript. Wprowadzenie. Wydanie IV
Książka jest bardzo prosta do zrozumienia. Uczy podstaw podstaw jak to ktoś skomentował.
Przeczytaj ją a wiele się nauczysz.

Do tego czytaj sobie forum.php.pl , jest tu wiele ciekawych informacji.

edit:
A po co Ci taki edytor plików online?

Musisz przede wszystkim zapewnić dostęp do niego tylko po zalogowaniu jeżeli ma edytować pliki na twoim serwerze.

Jeżeli chcesz zrobić coś w stylu shoutboxa, newsów dopisywanych przez każdego to wystarczy dobra filtracja danych i ustawienie ścieżek Bezpieczenstwo_skryptow_PHP

Rozumiem że potrzebujesz go do edycji plioków swojego wordpressa np aby nie logować się przez ftp gdy chcesz coś zmienić.

Jeżeli tak to np. wp file-manager


Ten post edytował szajens 4.09.2016, 10:32:46
Go to the top of the page
+Quote Post
gervazy89
post 4.09.2016, 10:52:59
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 3.09.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok dzięki za podpowiedź, zdobędę książkę, z linkiem też się zapoznam, tak samo z forum.

Dokładnie po to - wiem że są dostępne rozszerzenia do WP które robią to samo, ale chciałem zrobić właśnie coś w podobie od zera.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 19:48