Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Umieć Zenda
trzczy
post 14.01.2018, 07:52:58
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 460
Pomógł: 49
Dołączył: 5.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Uczę się Zenda. Mam przerobione tutoriale ZF3 ze strony projektu oraz częściowo tutorial kolegi Olega Krivtsova. ( https://olegkrivtsov.github.io/using-zend-f...tml/en/toc.html )

Chciałbym się dowiedzieć, czy już umiem ZF3. W sumie to dla mnie trudne do stwierdzenia, bo jak się ma internet, to teoretycznie wie się wszystko.

Jak mam się dowiedzieć, czy znam Zenda? Może podalibyście jakieś zadania testowe czy tematy do wykonania?
Z góry dziękuję
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
athabus
post 20.01.2018, 13:33:51
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bardziej chodzi mi o to, że framework typu Symfony ma pewną filozofię pracy i (przypuszczam) jak idziesz do pracy w firmie klepiącej kod dobrej jakości, to pod pojęciem "czy pan zna sf" kryje się właśnie pytanie "czy kod, który robi pan w sf będzie zgodny z tym co robi pozostałych naszych 50 pracowników".

Dla przykładu mój pierwszy projekt w Symfony 2.0 to była wolna amerykanka. W ogóle nie używałem Services i wszystkiego co się z tym wiąże. Na siłę próbowałem wszystko wrzucać na przemian do kontrolerów / repository. No po prostu nie rozumiałem idei services. Nie potrafiłem dobrze skorzystać z takich rzeczy jak na przykład parametry i przykładowo wrzucałem hasła do zewnętrznego api bezpośrednio w kod... itd itp.

Projekt powstał (w sumie działa do dziś i robi co miał robić), ale czy ja wtedy umiałem posługiwać się SF? Nie. Natomiast miałem podstawową wiedzę na temat frameworka i jakbym poszedł pracować w grupie to bym pewnie szybko takie "schematy" przejął.

Tak więc myślę, że 1 projekt w frameworku to za mało aby powiedzieć, że się umie nim posługiwać. To jak z budową domu - pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 08:34