Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> PROSZĘ USUNĄĆ MOJE KONTO, Prośba do administracji forum.php.p
Tomplus
post 27.05.2016, 06:41:02
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 828
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Baza podlega rejestracji w GIODO jeżeli zapisujesz dane osobowe tj. adres domowy, numer telefonu czy nip i pesel.

Data urodzin, nick, email nie podlega rejestracji.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 27.05.2016, 06:55:12
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ale już adres IP tak, a takowe są zapisywane przez forum.

PS. Adres email również może stanowić daną osobową, ale tylko w szczególnych przypadkach.

Ten post edytował Pyton_000 27.05.2016, 06:56:50
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 27.05.2016, 16:42:42
Post #23





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Pyton_000, Tomplus
Powiem wiecej, czasami użytkownicy prosza o usuniecie danych, linkow itd. z np. ich wlasnych postów / tematów, które uprzykrzaja im zycie. Nie sa to dane osobowe, ale i tak je usuwam, bo nie widze powodu trzymania ich komus na zlosc.

Nawet nick moze byc dana osobowa - byl uzytkownik, ktory mial w nazwie imie i nazwisko. Napisal, ze nie chce juz byc identyfikowany pod imieniem i nazwiskiem - i volia - juz nie jest.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 27.05.2016, 18:35:06
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Daiquiri Ja wszystko rozumiem co Ty piszesz. Jednak pisząc że człowieczyna rejestrujący się na forum akceptuje regulamin, i próbując się wymigać od konkretnych odpowiedzi na konkretne pytanie i wnioski nie pokazuje słuszności dbania o dobro użytkowników.

Nasza klasa pomimo "usunięcia" konta przez uzytkownika dalej trzymała w bazie jego wszelkie dane. Dopiero na wniosek usuwali je ale dopiero po 3 mc. ze względu na bezpieczeństwo (ew. dowody w procesach itd.) ale po tym czasie je usuwali. Da się? Da.

Tak więc, jeśli wymagacie od użytkowników respektowania regulaminu, to wypadałoby po swojej stronie respektować prawa użytkowników w tym prawo do usunięcia konta.
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 27.05.2016, 20:57:20
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 828
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 27.05.2016, 07:55:12 ) *
Ale już adres IP tak, a takowe są zapisywane przez forum.

PS. Adres email również może stanowić daną osobową, ale tylko w szczególnych przypadkach.


http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/2258/j/pl/

Cytat(giodo.gov.pl)
adres IP będzie uznawany za dane osobowe jedynie wówczas, gdy podmiot przetwarzający adres IP ma jednocześnie dostęp do danych łączących adres IP z innymi danymi identyfikującymi osobę. Do czasu, gdy podmiot nie uzyska pewności, że sam nie jest w stanie łączyć adresu IP z innymi danymi identyfikującymi osobę, powinien zabezpieczać adres IP tak jakby był on daną osobową.


Z emailem jest to samo.
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 27.05.2016, 21:14:31
Post #26





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Cytat(Pyton_000 @ 27.05.2016, 18:35:06 ) *
Tak więc, jeśli wymagacie od użytkowników respektowania regulaminu, to wypadałoby po swojej stronie respektować prawa użytkowników w tym prawo do usunięcia konta.

Popraw mnie jeżeli się mylę, (nie jestem autorką regulaminu) ale nie ma w nim punktu o "możliwości usuwania konta". Jest za to zapis o tym, że jeden użytkownik = jedno konto, co z resztą napisałam już wcześniej. Jeżeli teraz usunę konto, a użytkownik wróci to jak to się ma do regulaminu? Wybacz, ale jako jedyna odpowiadam na takie pytania, więc nie kręć mi tutaj o wymigiwaniu się od odpowiedzi.

Jeżeli ktoś ma potrzebę wykasowania danych osobowych, linków, numerów telefonu itd. - nie ma z tym najmniejszego problemu. Zostaje tylko konto.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 28.05.2016, 07:28:27
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Źle mnie zrozumiałaś z tym wykręcaniem się. Chodziło mi o wymijającą odpowiedź na konkretnie postawione pytanie.
Tak, w regulaminie jest 1 user = 1 konto. Ale ten pkt. nijak się ma. Bo jeśli odchodzę dziś, to moje konto jest usuwane. Czyli nie ma usera, nie ma konta.

Wielokrotnie powtarzałaś że nie ma problemu z usuwaniem na prośbę różnych danych których user sam nie może usunąć. Ja to szanuję i popieram takie zachowanie.
Ale nie popieram zachowania gdy chciałbym usunąć permanentnie konto to jestem pozbawiony takiej możliwości bez konkretnego powodu. Zrozumiałbym może gdyby ktoś mi powiedział że "przykro mi ale wprowadziłeś/łaś do tego forum mnóstwo wartościowego contentu, a nasz silnik forumowy niestety nie zachowuje postów po usunięciu konta".

Skoro już ktoś nie chce usunąć konta to można zaproponować wiele innych rozwiązań od zmiany wszystkich danych (email, hasło) na jakiś random, wywalenie wszystkich danych logowanych podczas użytkowania forum (logi IP itd).
Doprowadzenie takiego stanu pozwoli użytkownikowi za rok, dwa wrócić z przyjemnością, zarejestrować się i pozostawić po sobie wartościową treść.

PS. Doceniam Twój trud wkładany w odpowiedzi w momencie gdy pozostała załoga ma głęboko w rzyci.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 28.05.2016, 07:42:46
Post #28





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6289
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
gdy pozostała załoga ma głęboko w rzyci.
Od usuwania kont jest admin a nie pozostala zaloga tongue.gif Pozostala zaloga moze co najwyzej wyrazic swoje zdanie.
No ale dobrze, co by nie bylo ze tylko Wy tu sobie tak gaworzycie a innym nie dajecie mozliwosci to:
Z tego co kojarze (moge sie mylic, stary juz jestem, skleroza doskwiera) to zasade te wymyslil zarzad. Daiquiri wchodzac na stolek admina odziedziczyla te regule i musi niejako przestrzegac. Ja tam osobiscie na chwile obecna nie widze powodu, dla ktorego tenze uzytkownik nie moglby miec usunietego konta. Zeby nie bylo: kiedys jako admin tez raczej nie bylem tego zwolennikiem ale po ostatnich akcjach na wysokich szczeblach moje podejscie troszke sie zmienilo. A jesli nawet nie kasowanie konta a uzytkownik sie boi ze ktos kiedys wejdzie na jego konto, to konto mozna najzwyczajniej w swiecie zablokowac a login zmienic na 'usuniety'.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 28.05.2016, 12:56:53
Post #29





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Cytat(Pyton_000 @ 28.05.2016, 08:28:27 ) *
Skoro już ktoś nie chce usunąć konta to można zaproponować wiele innych rozwiązań od zmiany wszystkich danych (email, hasło) na jakiś random, wywalenie wszystkich danych logowanych podczas użytkowania forum (logi

Nigdy nie robiłam z tym problemu - zwłaszcza jeżeli ktoś miał czyste konto. Dlatego zawsze odpisuję, że usunę dane ale proszę o ich wskazanie. Nie mam magicznego przycisku "usuń wszystkie dane osobowe i inne ważne dla tego użytkownika" smile.gif ... ale jeżeli uda się zrobić upgrade silnika forum, to chętnie powalczę o fajną opcję "znikania" userów.

Większość spraw można załatwić po ludzku. "Hej, wiem że nie usuwacie kont, ale z jakiegoś tam powodu nie chce żeby mój nick był kojarzony z tym postem. Da się coś z tym zrobić?". Ja do usuwania kont ma stosunek ambiwalentny. Zwłaszcza dzisiaj, przy ponad 30C.

PS. Ktoś mi wytłumaczy fenomen potrzeby usuwania konta? Ja rozumiem, usuwanie danych osobowych, linków, zdjęć itd., ale po co usuwać konto z 50 postami na przełomie 5 lat? To jest kwestia "bo tak", czy jest jakiś powód? Bo potencjalny pracodawca może sprawdzić, że 5 lat temu ktoś pytał się o łączenie tablic a teraz szuka pracy jako senior developer?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 28.05.2016, 13:37:44
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To trochę tak samo jak z reklamowaniem towaru z tytułu Niezgodności Towaru z Umową lub Rękojmią. Nie można tego zabronić, a sprzedawca też może mówić że Przyjmie Reklamację ale to nie to samo. Inny tytuł odpowiedzialności.

Mamy przepisy bardziej lub mniej logiczne i wypadałoby je respektować nawet jeśli nie do końca nam się to podoba.

Gdyby ode mnie zależało to usunąłbym konto, chociażby po to żeby pokazać że jest się fair wobec użytkowników dla których jest to forum. Można ew. zaznaczyć że nie będzie można założyć konta ponownie przez np. 3 mc. bo przez tyle będzie przechowywana historia IP dla czelów bezpieczeństwa czy coś, ale po tym czasie bezpowrotnie zostanie wyczyszczone.

Jak się chce to się potrafi smile.gif Sposobów jest masa.

PS. Ad upgrade forum to śmiem wątpić tongue.gif Śmiem wątpić że cokolwiek się tu zmieni.

Ten post edytował Pyton_000 28.05.2016, 13:38:14
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 28.05.2016, 14:03:47
Post #31





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Cytat(Pyton_000 @ 28.05.2016, 14:37:44 ) *
Jak się chce to się potrafi smile.gif Sposobów jest masa.
Ja się z Tobą zgadzam, ale trzeba mieć jak (*patrz post poniżej, patrz posty powyżej) - dlatego proponuję użytkownikom to, co proponuję.
Cytat(Pyton_000 @ 28.05.2016, 14:37:44 ) *
PS. Ad upgrade forum to śmiem wątpić tongue.gif Śmiem wątpić że cokolwiek się tu zmieni.
Napisałam "jeżeli się uda" smile.gif. Chętni są, tylko problem jest nieco złożony.
Go to the top of the page
+Quote Post
KsaR
post 28.05.2016, 18:06:03
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 520
Pomógł: 102
Dołączył: 15.07.2014
Skąd: NULL

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak czytając wszystkie odpowiedzi proponuję takie rozwiązanie:

Zróbcie sobie (admini...) listę z kontami (nickami).
Gdy ktoś poprosi o skasowanie to ustawiacie mu email na np.
userskasowany_randomowe-cos@php.pl
Nazwe uzytkownika na skasowane1, skasowane2 itp.
Wilk syty i owca cała. Posty będą jednak nie będzie wiadomo kto to (tylko admini by wiedzieli).
+ powód blokady na "nieaktywne konto"


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 30.05.2016, 14:12:07
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@ksar, można sobie bez problemu skasować konto na forum, posty zostają i zostaje im nadany użytkownik w postaci stringu (tak samo jak gościom) Usunięty czy coś tam, a pozbawiany jest ID. Nie pamiętam co tam jeszcze się działo. Swego czasu bardzo dużo robiłem przy IPB, phpBB, SMF tak więc wiem jak owe mechanizmy działają smile.gif I nie potrzeba tu takich kombinacji bo całość jest out of the box.

I wydaje mi się że temat został wyczerpany, a teraz to już gest leży w kwestii updawnionego/ej do działania smile.gif

Pozdrawiam ze słonecznej polski biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz1985
post 1.06.2016, 19:06:58
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 43
Dołączył: 5.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzień dobry, chciałbym także prosić o usunięcie mojego konta, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań ze strony administracji. Prośbe kieruję faktem, iż z konta nie korzystam. Dziękuję.
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 2.06.2016, 06:39:24
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 828
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@lukasz1985
Jeżeli nie korzystasz, to dlaczego napisałeś tutaj posta?
Go to the top of the page
+Quote Post
Astronovi
post 3.06.2016, 18:16:14
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 31
Pomógł: 0
Dołączył: 14.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Tomplus @ 2.06.2016, 07:39:24 ) *
Tomplus
Jeżeli nie korzystasz, to dlaczego napisałeś tutaj posta?



Napisał, bo chce usunąć konto.
Tak jak każdy inny normalny użytkownik.

Władza adminów nad kontami użytkowników jednak zniewala.
A jeśli władza zniewala to czym ona jest?
Go to the top of the page
+Quote Post
Comandeer
post 3.06.2016, 18:30:59
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 268
Pomógł: 254
Dołączył: 11.06.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ale drama odchodzi z tymi kontami, serio. Mam wrażenie, że cała walka toczy się o samą ideę, bez żadnego innego, sensownego powodu.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 3.06.2016, 22:18:12
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 828
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Astronovi
Polityka adminów jest taka a nie inna, należy zaakceptować lub zapomnieć, bo żądania o usunięcie konta są niczym nie poparte. Tylko żądania, żadnych sensownych argumentów. Wszystkich takich użytkowników widzę jak rozkapryszone dzieci które żądają od rodziców zabawkę z wystawy.

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 4.06.2016, 13:01:40
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Tomplus nie muszę mieć argumentów. Wystarczy że mam do tego prawo. Argumenty podajesz w sądzie wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Janusz1200
post 8.06.2016, 17:55:33
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 110
Pomógł: 6
Dołączył: 19.12.2010
Skąd: Krzyżanowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Daiquiri @ 28.05.2016, 13:56:53 ) *
Ktoś mi wytłumaczy fenomen potrzeby usuwania konta

Wydaje mi się, że konto jest własnością Użytkownika. O ile to możliwe, poszerzajmy pole wolności, w tym wolności do dysponowania swoją własnością.
I nie strugajmy z ludzi idiotów, jak ci, co ukradli nam z OFE nasze pieniądze.
Mniejsza z tym.

Ja jestem bardzo zdziwiony tym, że nie chcesz skasować konta, gdy ktoś Cię o to prosi (ja nie proszę, żeby nie było nieporozumień).

Nie mam Pańskiego płaszcza, i co mi Pan zrobi? smile.gif

Ten post edytował Janusz1200 8.06.2016, 17:57:17
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 09:07