Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> podstawy, czyli zaraz mnie ktos pobije...
gump
post 25.07.2003, 10:40:14
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 1.10.2002
Skąd: Sieradz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Moje pytanie, oczywiscie jestem tego swiadom, jest podejrzewam banalne, no ale dla mnie to jest nic innego jak wielka porazka....
Dotychczas nigdy nie potrzebowalem pomocy, bo pracowalem tylko w srodowisku php+MySQL+Apache i wszystko gralo. Problem pojawil sie teraz, kiedy to zostalem postawiony przed wielkim wyzwaniem...

Jest sobie serwer firmowy, na ktorym Oracle obsluguje baze danych i program do zintegrowanego zarzadzania przedsiebiorstwem. Ja natomiast, nie majac wczesniej stycznosci z Oracle, musze opracowac aplikacje, ktora bedzie wyciagac dane z systemu sprzedazy po obrobce bedzie je wyswietlac w formie raportow. Dotychczas pracujac na bazie MySQL jasne bylo, ze musze na serwer do katalogu z plikami www wrzucic skrypty php, ktore w przegladarce internetowej wyswietla wszelkiego rodzaju wyniki, pieknie obrobione graficznie i takie tam. Natomiast teraz, po zakupie ksiazek za pareset zlotych i wielogodzinnych poszukiwaniach w sieci jestem zielony i wiem chyba mniej niz przedtem.

Bede bardzo zobowiazany, jesli ktos wspomoze mnie linkami, opisami, etc. Moze jest gdzies w sieci baza informacji o absolutnych podstawach Oracle? Mam piekna ksiazke o programowaniu w PL/SQL, ale nawet nie wspomnieli o tym jak wykonuje sie te pliki? Mam skrypt: w jakim formacie go zapisac? Czy moge zapisac go do formatu php, uzupelnic znacznikami i miec z tego ladne narzedzie raportowe? Czy tworzac aplikacje php+Oracle sa one normalnie odpalane z poziomu katalogu Apache? Moze polecacie jakas literature na ten podstawowy temat?

Bede zobowiazany...
gump
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 25.07.2003, 10:47:11
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przedstaw konkretn problemy. Podstawowoa skladnia SQL Oracla jest taka sama jak innych serverow *SQL.

Zapytania PL/SQL wysylasz jako normalne zapytania.
Go to the top of the page
+Quote Post
zalew
post 25.07.2003, 15:00:21
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 0
Dołączył: 24.10.2002
Skąd: warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1.
zobacz php zbior funkcji do obslugi oracle
http://www.php.net/manual/pl/ref.oci8.php , np.

http://www.php.net/manual/pl/function.ociparse.php
http://www.php.net/manual/pl/function.ociexecute.php

2.
oracle ma wbudowane funkcje robienia htmla, jezeli to ma byc bardzo prosta strona tak jak mowisz raport, to jest to najszybsze rozwiazanie

Cytat
Czy tworzac aplikacje php+Oracle sa one normalnie odpalane z poziomu katalogu Apache

php odpalane z apache to chyba nic nadzwyczajnego, a baza jaka by nie byla ma wlasne srodowisko i sie z nia laczysz przeciez odpowiednimi funkcjami smile.gif np mysql_connect().. a dla oracle ocilogon(), ocilogoff()

tez zaczynam z oracle, wiec poprawiajcie mnie jesli cos bredze smile.gif
pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
gump
post 25.07.2003, 16:45:30
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 1.10.2002
Skąd: Sieradz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki wielkie za Waszą pomoc... Cały weekend będę więc siedział i po raz trzeci próbował zrozumieć.... hehe...

Cytat
tez zaczynam z oracle, wiec poprawiajcie mnie jesli cos bredze smile.gif  
pozdrawiam


A propos początków. Czy ktoś z Was poleci jakieś szkolenia oferowane przez konkretne podmioty? Mój pracodawca dziś zaoferował szkolenie... czemu więc nie skorzystać.... Oferty mile widziane, hehe....


--------------------
czasem gadam gumpoty
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 17:29