Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [php/css] Podział strony na 3 bloki
MANIACki
post 9.05.2007, 13:31:11
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 9.05.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam serdecznie,

Mam problem z napisaniem stronki, nie chcę używać tabel, do tej pory męczyłem się z divami, ale jakoś mi to nie wychodzi do końca, co chwile coś się sypie.

Oto co chciałbym uzyskać:

- pierwszy blok to górny baner
- reszta strony, w której zawarte jest:
* na lewo menu
* na prawo wyświetlane zawartości

Drugi problem, to w jaki sposób mogę uzyskać taki efekt, by po kliknięciu w odpowiednią pozycję menu treść pojawiała się w prawym bloku nie odświeżając górnego banera?

Czytałem, że ramki odpadają, ajax się nie pozycjonuje, a zastosowany przeze mnie skrypt doSection i noSection działa, ale nie wiem czy mądre byłoby modyfikowanie, by przy pojawianiu się jednej sekcji znikały pozostałe, trochę jest to też na okrętkę i nie wiem jak to jest z ładowaniem ukrytych treści.

Największy problem to jednak samo dobre wypozycjonowanie divów, zastosowałem float left i right, ale może coś źle robię:/

Może jest jakiś lepszy na to sposób?

Może jednak zrobić te cholerne ramki na osobnego topa (de facto we flashu)

Z góry dzięki za pomoc!
Go to the top of the page
+Quote Post
fhl
post 9.05.2007, 13:52:07
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 7.05.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wrzuć kod źródlowy strony, pokaż jak to wygląda, bo stwierdzenie że coś sie sypie to raczej dużo nie mówi.

Możesz robić linki z 'return false' i pod odnośnik podstawiać strone statyczną, wtedy i boty zindeksują strone nawet jeśli będziesz robił w ajaxie. Można też w samym javascripcie po kliknięciu zmieniać display i to będzie napewno prostsze rozwiązanie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 09:58