Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jaki jest najlepszy CMS?, Wojna CMSów
krolwioski
post 8.11.2007, 02:19:13
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 8.11.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


wiem że juz byly takie tematy...
poszukuje CMs ktory wedlug was jest najlepszy...

chce zrobic zwyczajna strone fanowska, ktora bedzie pomagala ludziom, z systemem rejestracji, forum, rangami na forum no i moze byc tez na stronie...

jezeli chodzi o php-fusion to juz prubowalem i same bledy tam sa i sie wkoncu zniechecilem...
oto bledy:
- strona glowna nie chciala sie odpalic, zamiast tego odpalala sie strona do rejestracji (zmienilem strone startowa ale nie pomagalo), ze strony logowania nie mozna bylo przejsc do innej bez zalogowania sie, wiec nie bylo nawet jak sie zarejestrowac...
- nie mozna sprawdzac Ip na forum chociaz jest taka opcja...
- gdy daje sie komus super admina to na forum zostaje przy jego nicku admin zamiast super admin...
- nie mozna dawac ostrzezen...
- blokada na Ip nie dziala...

jest jeszcze tego cala mase, ale dalem je tak tylko dla przykladu, wiekszosc nie dziala przy prubie zrobienia tego przez innego admina niz tego ktory zrobil strone...


jak cos to moze ktos podac odrazu z jakas szybka instrukcja do instalacji tego CMS poniewaz na molo ktorej jest instrukcja, serv i domene mam wiec nie stanowi to problemu bo przy niektorych trzeba miec podobno przywatny serv...

jeszcze przydalo by sie cos takigo ze moge zrobic strone o kilku zupelnie roznych tematach, np. ze pierwsza strona odpala sie i tam wybierasz to co Cie interesuje, tak jak by byly to inne strony...
zeby byl RSS...

Ten post edytował Ociu 20.11.2008, 16:12:57
Go to the top of the page
+Quote Post
Ertai
post 8.11.2007, 04:27:39
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 44
Pomógł: 0
Dołączył: 14.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Imo najlepszym systemem CMS jest ten napisany przez ciebie. Jezeli jest to tylko strona fanowska, w ktorej masz zmieniac tresc i jest zrobiony na stale podzial tresci (tak jak na stale podzielone sa jej kategorie etc) i nie ma tam jakis fajerwerkow koncepcyjnych to odezwij sie na priv a przesle ci rozwiazanie, ktore sam napisalem i uzywam smile.gif

Jezeli jednak chcesz cos full pro gotowego to polecam Joomle.


--------------------
"Was that it?" - Ertai
Go to the top of the page
+Quote Post
devnul
post 11.11.2007, 01:04:44
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 470
Pomógł: 75
Dołączył: 21.09.2005
Skąd: że znowu

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no nie wiem jak się fusion wysypuje to moze joomla? btw, troche samozaparcia google nie gryzie a tam na 99,99% znajdziesz odpowiedz na swoje pytania


--------------------
Profesjonaliści są przewidywalni...
strzeż się amatorów...
FL4SHB4CK - imprezy, galerie, lokale
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 11.11.2007, 09:02:13
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najlepszy jest mój bo działa wszystko o co klient poprosi biggrin.gif


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
satorian
post 15.11.2007, 20:54:55
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 14.09.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


REDDOT
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 16.11.2007, 20:49:22
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(satorian @ 15.11.2007, 20:54:55 ) *
REDDOT


Byłem na szkoleniu... powala tylko ceną winksmiley.jpg Pozostałe rzeczy w wersji standard to nic ciekawego, a na klikać się tam trzeba sporo... do tego panel administracyjny (ten dla programisty / nie użytkownika ) nie działał w firefoxie.. może to w końcu poprawili.


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
KRiZZZ
post 6.12.2007, 14:59:27
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 6.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sf @ 16.11.2007, 20:49:22 ) *
Byłem na szkoleniu... powala tylko ceną winksmiley.jpg Pozostałe rzeczy w wersji standard to nic ciekawego, a na klikać się tam trzeba sporo... do tego panel administracyjny (ten dla programisty / nie użytkownika ) nie działał w firefoxie.. może to w końcu poprawili.


Mam podobne wrazenie, btw. widze ze watek "jaki cms" przejawia się dosyć regularnie, robie się troche monotematyczny ale może kogoś przekonam do MODx po pierwsze jest to open source po 2 nie tylko ja tak sądze:

http://www.packtpub.com/article/modx-wins-...open-source-cms

dla zainteresowanych znalazłem spolszczenie:
Do pobrania tutaj
Pozdrawiam

Ten post edytował KRiZZZ 7.12.2007, 13:37:33
Go to the top of the page
+Quote Post
grzesiek_g
post 6.12.2007, 16:40:36
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 249
Pomógł: 30
Dołączył: 18.07.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
MODx Wins Most Promising Open Source CMS
- najbardziej OBIECUJĄCY CMS na licencji Open Source.
Takie małe sprostowanie:)


--------------------
Warsztat: Ubuntu 12.10, PHPStorm
http://vertoo.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
mitring
post 6.12.2007, 18:45:47
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 78
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Joomla! na GPL jak dobrze pamiętam nie jedną stronkę na nim postawiłem rewelacyjny, prosty, elastyczny winksmiley.jpg polecam smile.gif


--------------------
Warsztat: PHPStorm; Zend Server CE; Delphi 2010 Pro
Warsztat: NetBeans; WAMP; Delphi 2010 Pro
Work on: coś tam dłubię ;)
Go to the top of the page
+Quote Post
Skiba
post 18.11.2008, 11:09:13
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 18.11.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A słyszeliście o ThePortal 2.Przede wszystkim bezpieczny wygodny i prosty CMS.Posiada dwie wersje Standard czyli Full i wersja klanowa (w trakcie tworzenia).Podaje adresik dla zainteresowanych http://theportal2.pl

Ten post edytował Skiba 18.11.2008, 12:10:47
Go to the top of the page
+Quote Post
Riklaunim
post 18.11.2008, 11:19:57
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 640
Pomógł: 44
Dołączył: 8.02.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Skiba @ 18.11.2008, 13:09:13 ) *
A słyszeliście o ThePortal 2.Przedewszystkim bezpieczny wygodny i prosty CMS.Posiada dwie wersje Standard czyli Full i wersja klanowa (w trakcie tworzenia).Podaje adresik dla zainteresowanych http://theportal2.pl

Przede wszystkim niedokończony, amatorski i nieznany.


Co do "najlepszego" CMSa - to nie istnieje. Są różne CMSy pod różne potrzeby.


--------------------
Biblioteki: Skrypty, CMS | Kurs PHP | Python
Go to the top of the page
+Quote Post
suchy1
post 18.11.2008, 11:25:59
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 246
Pomógł: 8
Dołączył: 2.04.2006
Skąd: Gliwice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


może sie myle ale wiekoszosc ludzi wybiera Joomla! ze względu na duza liczbe modułów / komponentów. Chcialem keidys postawic CMS Ez Publish ale serwer nie wyrabiał a szkoda bo ładnie sie zapowiadał.
Go to the top of the page
+Quote Post
roobik
post 20.11.2008, 11:40:55
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 5
Dołączył: 25.01.2005
Skąd: Wrocław / Szczytna

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Skiba)
A słyszeliście o ThePortal 2.Przedewszystkim bezpieczny wygodny i prosty CMS.Posiada dwie wersje(...)

Z tego, co zauważyłem, posiada trzy wersje: standard, klanowa i dla firm.
Ale nie o to chodzi.

Cytat(Riklaunim)
Przede wszystkim niedokończony, amatorski i nieznany.

Możesz coś więcej na ten temat? Głównie, że jest "niedokończony". Poszukuję w miarę prostego cms'a, testowałem już ich dziesiątki... Napisz coś więcej smile.gif Pomoże mi (i nie tylko) w wyborze.

Ewentualnie napisz, który jest wg Ciebie najlepszy (w miarę możliwości, oczywiście, bo to normalne, ze idealny cms nie istnieje winksmiley.jpg )
Go to the top of the page
+Quote Post
Riklaunim
post 20.11.2008, 11:56:08
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 640
Pomógł: 44
Dołączył: 8.02.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(roobik @ 20.11.2008, 13:40:55 ) *
Możesz coś więcej na ten temat? Głównie, że jest "niedokończony". Poszukuję w miarę prostego cms'a, testowałem już ich dziesiątki... Napisz coś więcej smile.gif Pomoże mi (i nie tylko) w wyborze.

Ewentualnie napisz, który jest wg Ciebie najlepszy (w miarę możliwości, oczywiście, bo to normalne, ze idealny cms nie istnieje winksmiley.jpg )


Nie ma i nie będzie "najlepszego CMSa". Każdy CMS lepiej sprawuje się przy określonych konkretnych potrzebach. Drupal może mieć złożone zarządzanie treścią, Wordpress znacznie nadaje się na bloga, serwis newsowy itd. Określ swoje wymagania i sprawdź który CMS najlepiej je spełnia.

Co do "niedokończenia" - nie używa się skryptów, o których nikt nie słyszał, które są w stanie że czegoś jeszcze nie ma plus popatrz na stronę skryptu - wygląda amatorsko. Nie będę testował każdego takiego skrypciku bo są ich setki, a używa są na paru nieznanych ludzkości stronkach winksmiley.jpg Do tego nieznane skrypty mogą zawierać wiele błędów i luk bezpieczeństwa, brak dokumentacji, rozszerzeń, społeczności, pomocy itd.


--------------------
Biblioteki: Skrypty, CMS | Kurs PHP | Python
Go to the top of the page
+Quote Post
roobik
post 20.11.2008, 12:43:39
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 5
Dołączył: 25.01.2005
Skąd: Wrocław / Szczytna

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Szukam w miarę prostego cms'a, bez żadnych fajerwerków...
Arty, galeria, forum, ankieta i tyle smile.gif
Tyle, ze właśnie przede wszystkim chodzi tu o bezpieczeństwo i porządny support. Z tego, co widać, The Portal 2 się rozwija (cokolwiek się pod tym słowem kryje winksmiley.jpg. Z drugiej strony - w sumie oprócz dwóch cms'ów (Jportal2 i The Portal 2) nie znam żadnych POLSKICH (nie spolszczonych).
Cytat(Riklaunim)
nie używa się skryptów, o których nikt nie słyszał

Szczerze mówiąc to może i trochę szkoda, że tak się dzieje. Nieużywanie, czy choćby nietestowanie nowości przyczynić się może po prostu do tego, że nikt nie będzie używał nowości.
Co do jednego się zgodzę w 100%:
Cytat(Riklaunim)
nieznane skrypty mogą zawierać wiele błędów i luk bezpieczeństwa, brak dokumentacji, rozszerzeń, społeczności, pomocy

Ale znowu wracamy do punktu, w którym pyanie jest takie: jak można tworzyć społeczność danego cms'a, skoro nie jest promowany, czy też rzadko używany?
Może znajdzie się osoba (bądź też kilka osób), które zaglądną do tego cms'a i powiedzą "czy warto..."?
Go to the top of the page
+Quote Post
Riklaunim
post 20.11.2008, 12:48:32
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 640
Pomógł: 44
Dołączył: 8.02.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(roobik @ 20.11.2008, 14:43:39 ) *
Z drugiej strony - w sumie oprócz dwóch cms'ów (Jportal2 i The Portal 2) nie znam żadnych POLSKICH (nie spolszczonych).

A dlaczego mają być polskie? Obecnie raczej nie ma jakościowego i funkcjonalnego polskiego opensource odpowiednika dla Joomli, Wordpressa czy Drupala. Jeżeli chcesz używać dziurawy badziew - jportal2, czy amatorsko rozwijany The Portal lub skrypcik innego Script Kiddie to twój problem winksmiley.jpg Wspomniane CMSy posiadają polskie tłumaczenia, polską społeczność i polskie strony wsparcia.


--------------------
Biblioteki: Skrypty, CMS | Kurs PHP | Python
Go to the top of the page
+Quote Post
roobik
post 20.11.2008, 13:11:28
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 5
Dołączył: 25.01.2005
Skąd: Wrocław / Szczytna

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Joomla! - potrafi nieźle zamulić serv
Drupal (i pochodne) - potrafią sięposypać w najbardziej nieodpowiedniej chwili
Wordpress - nie wiem czemu, ale po prostu do moich potrzeb - nie pasuje. Poza tym jest jakiś.... dziwny
phpNuke i pochodne - żałosne.... sory, ale to dla mnie kupa śmiechu
e107 - to raczej ciekawostka
ezPublish - na tym miałem stronę - dziękuję
smod - nie można nigdzie online przetestować jak chodzi forum (wszedzie "zarejestruj się") - pomyka
phpFusion - to samo co nuke'owskie sprawy
mogę pisać jeszcze i jeszcze.... Wiem co napiszecie - najlepiej jest stworzyć swojego cms'a biggrin.gif:D:D Może jednak ktoś poleci jakiś wartościowy (ok, nie musi być polski) cms? Tylko, żeby to nie było coś z powyższej listy - to już testowałem...

Na koniec taka mała dygresja: nie trzeba nikogo przekonywać, ze polscy programiści uważani są za jednych z najlepszych na świecie. To dlaczego do tej pory jest tak ubogo pod względem cms'ów made in PL? winksmiley.jpg (pytanie retoryczne raczej, ale jak ktoś chce, to zapraszam do odp winksmiley.jpg )
Go to the top of the page
+Quote Post
Riklaunim
post 20.11.2008, 13:23:49
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 640
Pomógł: 44
Dołączył: 8.02.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(roobik @ 20.11.2008, 15:11:28 ) *
Joomla! - potrafi nieźle zamulić serv

Dysponujesz konkretnym case study, czy tylko wpisem z jakiegoś bloga. Dotyczy to Joomli, czy Joomli z wtyczkami osób trzecich, dotyczy dennego hosting, czy czegoś normalnego?

Cytat(roobik @ 20.11.2008, 15:11:28 ) *
Drupal (i pochodne) - potrafią sięposypać w najbardziej nieodpowiedniej chwili

Jakieś przykłady konkretne? I dlaczego developerzy Drupala o tym nie wiedzą, a ty wiesz?

Cytat(roobik @ 20.11.2008, 15:11:28 ) *
Na koniec taka mała dygresja: nie trzeba nikogo przekonywać, ze polscy programiści uważani są za jednych z najlepszych na świecie. To dlaczego do tej pory jest tak ubogo pod względem cms'ów made in PL? winksmiley.jpg (pytanie retoryczne raczej, ale jak ktoś chce, to zapraszam do odp winksmiley.jpg )

Bo nie potrzeba odkrywać koła na nowo? A tak poważniej to lepsze rozwiązania istnieją, tylko cel ich istnienia to nie masówka, są to rozwiązania komercyjne.

A jak CMSy ci nie pasują to framework i skoduj co ci potrzeba. Ja od dłuższego czasu stosuję własne rozwiązania.

Ten post edytował Riklaunim 20.11.2008, 13:24:29


--------------------
Biblioteki: Skrypty, CMS | Kurs PHP | Python
Go to the top of the page
+Quote Post
Ociu
post 20.11.2008, 16:12:32
Post #19





Grupa: Moderatorzy
Postów: 1 566
Pomógł: 37
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: Kraków




Widzę, że temat odżywa.
W tym temacie będziemy prowadzić tzw. wojnę cmsów, czyli porównywanie, co który ma i który lepszy. Reszta tematów zaczynając od dzisiaj będzie zamykana.
Lista CMSów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3wnan...stem%C3%B3w_CMS
Zapraszam do dyskusji.
Go to the top of the page
+Quote Post
marcio
post 20.11.2008, 17:00:11
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 291
Pomógł: 156
Dołączył: 23.09.2007
Skąd: ITALY-MILAN

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Hmmm Drupal jest good
Modx jak dla mnie ma zaduzo bajerow
Podoba mi sie Memht biggrin.gif nie wiem czemu ciekawy system.


--------------------
Zainteresowania: XML | PHP | MY(SQL)| C# for .NET | PYTHON
http://code.google.com/p/form-builider/
Moj blog
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 00:06