Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Konto w banku.
!*!
post 26.03.2013, 09:46:01
Post #41





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Założyłem konto jednak w Alior Sync. Działa bez problemu, jedynie ostatnio mieli przerwy techniczne od 00 do 9, o których poinformowali, wcześniej.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 26.03.2013, 10:46:01
Post #42





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja natomiast chciałbym bardzo polecić konto firmowe w millenium.

Ostatnio wiele osób uciekając od ZUS, czy też zakładając DG razem ze znajomymi decyduje się na zakładanie Sp.Z.o.o. i tu pojawia się problem, bo większość banków wymaga w tym celu założenia czegoś co nazywa się bankowość korporacyjna - ciągnie to za sobą duuuuże koszty. Ja szacowałem koszty w kilku bankach dla swojej firmy i wychodziło mi co najmniej kilkaset złotych miesięcznie (opłata za prowadzenie, za dostęp przez internet, drogie przelewy, drogie wpłaty/wypłaty gotówkowe itd). I tu niespodzianka, bo w millenium można założyć konto korporacyjne (ze wszystkimi jego dobrodziejstwami) za 0zł, przelewy 0zł, wpłaty gotówki w oddziale 0zł - ogólnie ponoszę jedynie koszty zryczałtowane za hasła sms (chyba 2zł miesięcznie) - jedyny warunek trzeba wcześniej założyć kartę do Makro bo są z nimi powiązani. Zadziwiająca tania jest również linia kredytowa w koncie oraz kwota jaką można dostać bez poręczenia (oczywiście trzeba mieć dobrą historię na koncie, bo "na dowód" nic nie dają).

Konto ma oczywiście swoje minusy - przede wszystkim bardzo niekorzystne kursy walutowe i drogie przelewy walutowe (także niestety w EUR) (choć samo prowadzenie subkonta walutowego jest darmowe albo kosztuje 1E już nie pamiętam).

Ogólnie bardzo polecam, jeśli ktoś ma sp. z.o.o lub komandytową, bo w innych bankach to jest rozbój w biały dzień.
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 26.03.2013, 11:05:38
Post #43





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja po prawie 50 dniach walki z mbankiem wreszcie wypowiedziałem umowę i mam już (chyba) skasowane konto. Takiej spychologii, ignorancji i olewania klienta (miałem konto od początku istnienia banku) jeszcze nigdy nie widziałem. Po pierwszej rozmowie telefonicznej myślałem jeszcze naiwnie że nic trudnego. Po 4 dniach kiedy nikt się ze mną nie skontaktował już zminiłem zdanie. Wysłałem ponaglenie, po 3 dniach zadzwonili - połączenie trwało 3 sekundy, zdążyłem powiedzieć "halo" i się rozłączyli. To najwyraźniej według nich wystarczyło bo już więcej nigdy nie zadzwonili. Na maila oczywiście nie dostałem żadnego druku. Na czacie według jednej "konsultantki" nie było innego sposobu wypowiedzenia niż przez mlinię. Na pytanie czy jeśli nigdy nie raczą zadzwonić również usłyszałem tylko "proszę czekać na telefon". W mpunkcie też mnie spławili - nie mamy możliwości przyjęcia od pana druku. Po drodze złożyłem skargę do KNF. W końcu już mocno zirytowany jeszcze raz poszedłem do mpunktu, ostro zażądałem przyjęcia wypowiedzenia i potwierdzenia danych z dowodem. "Nie mamy możliwości...", proszę mi dać kartkę i ma pani obowiązek przyjąć wypowiedzenie. Cud. Minutę później wydrukowała co trzeba (to samo pismo którego wcześniej nie miała), potwierdziła pieczątką z datą przyjęcia. Oczywiście według mbanku liczy się data wpłynięcia do biura w Łodzi niezależnie od pieczątek i formy dlatego złożone 14, wpłynęło 21, a zaakceptowane zostało 25. Skąd 4 dni opóźnienia pomiędzy wpłynięciem? Bo tak. Dlaczego mają gdzieś datę na druku? Bo tak. Co jeśli przyjęte zgubią albo wyrzucą? Nic, będą mieć cię dalej w d... a ty masz telefon i 4 dni...
Jeszcze dostałem odpowiedź na reklamację w KNF. Konsultant podczas, khmm, rozmowy nie słyszał mnie (przez 3 sekundy na pewno miał okazję) stąd zakończył połączenie. Dlaczego nie zadzownił jeszcze raz już nie napisali. Wypowiedzenie wysłali na nieaktualny od roku email (dlaczego nie bieżący w systemie, podany rok temu zaraz po zmianie?).
Generalnie mbank osiągnął już takie dno że pewnie głębiej się nie da (choć pewnie jestem w błędzie).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Generic
post 1.04.2013, 12:33:57
Post #44





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 224
Pomógł: 0
Dołączył: 31.10.2012

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Ja mam w PEKAO. Dobry bank i konkretna obsługa klienta. Żadnych problemów z przelewami itd. Mało też mają jakichkolwiek awarii. Nazwa jednak wydaje mi się jak podróbka PKO. Chyba że te banki mają ze sobą jakieś powiązanie.
Go to the top of the page
+Quote Post
okari
post 4.04.2013, 10:31:40
Post #45





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 20.03.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Polecam Inteligo - wyśmienite do płatności internetowych.
Go to the top of the page
+Quote Post
tvister
post 4.04.2013, 12:35:09
Post #46





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 253
Pomógł: 29
Dołączył: 18.08.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na telemarketerów to mam taki sposób że jeżeli dzwonią to najpierw pytam czy dzwonią w sprawie związanej z moim kontem czy z ofertą.
Jeżeli z ofertą to pytam czy jestem w stanie wyklikać to w panelu konta. Na 70% przypadków zamyka to rozmowę.

Co do kont to myślę że warto w jednym banku założyć konto bazowe z pierdyliarem usług ale bez karty a w drugim banku konto na małe wydatki do którego będzie karta.
Takie zabezpieczenie przed kradzieżą karty i wyssaniem całej zawartości konta nim zgłoszona będzie kradzież np przez paypassa i chipy nfc.


--------------------
Kto rano wstaje ten leje jak z cebra.
Go to the top of the page
+Quote Post
morus
post 5.04.2013, 13:18:56
Post #47





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 9.01.2013
Skąd: Zielona Góra

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to ja polecam ING - konto, przelewy darmowe pod warunkiem, że obsługujesz się sam, przez internet, we wpłatomatach itp. Od 3 lat bezawaryjnie. Oprocentowanie na OKO nie powala, ale zawsze coś...


--------------------
Przeprogramuj się na zniżki - druk ulotek w niskich cenach ;)
Go to the top of the page
+Quote Post
ErnestNowaczek
post 5.04.2013, 15:33:53
Post #48





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 5.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam
Polecam Ci konto w ING Bank Śląski - dogodne warunki, tanie prowadzenie konta - sam mam tam konto już około roku. Miła obsługa - nie narzekam.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 08:12