Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ubijanie za złe praktyki.
Adi32
post 17.07.2012, 15:44:44
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Damonsson @ 17.07.2012, 16:41:18 ) *
Ja zawsze przeglądam cały temat, do ostatniego posta i wyciągam wnioski, po to jest właśnie forum, a nie tutorial bez alternatywy. Czemu wszystko ma być podane na tacy?

Nie chodzi o gotowe rozwiązania tylko praktyki, których nie da się wywnioskować logicznie, nowsze wersje lub sposoby wykonywania tych samych problemów.

Cytat(batman @ 17.07.2012, 16:43:06 ) *
To nie przejdzie z jednego prostego powodu - bo trzeba to zrobić za darmo. Ponieważ żyjemy w świecie, w którym trzeba płacić rachunki, podatki, a czasami dobrze się zabawić, poświęcanie czasu na coś, co nie przynosi wymiernych korzyści, bardzo szybko przegrywa z rzeczywistością. Nie twierdzę, że nie ma zapaleńców, którzy z chęcią by się podjęli czegoś takiego, ale za jakiś czas ktoś taki pozna dziewczynę, zatrudni się w nowej pracy, odkryje nowe hobby i po pewnym czasie zabraknie czasu na rozwijanie tego projektu.
Rozwiązaniem tego problemu jest edukowanie narybku w komentarzach. Resztą zajmą się moderatorzy wink.gif

To prawie jakby powiedzieć, że każde forum upadnie bo moderatorom się znudzi...
Przecież zawsze coś się komuś nudzi ale i zawsze pojawiają się nowi zapaleńcy... Tak czy inaczej warto byłoby spróbować.


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 17.07.2012, 15:44:54
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Damonsson @ 17.07.2012, 16:41:18 ) *
Ja zawsze przeglądam cały temat, do ostatniego posta i wyciągam wnioski, po to jest właśnie forum, a nie tutorial bez alternatywy. Czemu wszystko ma być podane na tacy?

Właśnie, Ty czytasz wink.gif negatywna punktacja ma na celu zmuszenie użytkownika do przemyśleń nad swoim kodem. To skąd będzie czerpać informacje to już inna bajka.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 17.07.2012, 17:07:01
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat(Adi32 @ 17.07.2012, 16:44:44 ) *
To prawie jakby powiedzieć, że każde forum upadnie bo moderatorom się znudzi...
Przecież zawsze coś się komuś nudzi ale i zawsze pojawiają się nowi zapaleńcy... Tak czy inaczej warto byłoby spróbować.

Nie do końca. Ty patrzysz na temat z perspektywy użytkownika forum. Ja patrzę z perspektywy moderatora. Na stanowisku tym miałem kilka mniejszych lub większych przerw i nie wynikały one "bo mi się znudziło". Po prostu w danym momencie miałem inne rzeczy na głowie i na forum nie starczało czasu. A odnośnie zapaleńców, to polecam lekturę działu Newsy, w którym każdy użytkownik ma szansę wpłynąć na treści publikowane w serwisie lub na PHPedię. Niby jest to otwarte dla wszystkich, ale jakoś nikt się nie kwapi do uzupełniania. Romantyczne idee są fajne w teorii, ale jak już trzeba zabrać się do robienia, to nagle cały zapał znika.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 18.07.2012, 17:59:06
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@up, ostatnio dodałem newsa o wyjściu nowej wersji xamppa z linkiem do pobrania i do tej pory nie ujrzał światła dziennego ;-)


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 18.07.2012, 18:18:41
Post #25





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Cytat(rzymek01 @ 18.07.2012, 18:59:06 ) *
@up, ostatnio dodałem newsa o wyjściu nowej wersji xamppa z linkiem do pobrania i do tej pory nie ujrzał światła dziennego ;-)
Głupoty opowiadasz tongue.gif.

Jedynym, w miarę sensownym i możliwym w realizacji rozwiązaniem byłoby przyklejenie tematu, w którym poszczególne posty stanowiłyby opis "złej praktyki" (dlaczego nie warto i czym zastąpić takie błędne rozwiązanie). Każdego delikwenta można by odsyłać do konkretnego postu, eliminując konieczność przebrnięcia przez cały temat.
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 19.07.2012, 16:03:59
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


o, pojawił się smile.gif

Niedoświadczony programista czy stary programista nie zmieni nawyków po przeczytaniu "złych praktyk", bo nikt nie lubi podporządkowywać się czemuś na zasadzie bo tak,
pisanie dobrego kodu, to pewien proces wymagający czasu i pracy, także dałbym sobie spokój z tym pomysłem


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
materkamil
post 29.07.2012, 11:38:35
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 188
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytaty by !*!

Cytat
Mianowicie dokleić podobny mechanizm jak "ostrzeżenia" do każdego użytkownika, który podaje w postach stary kod, cokolwiek co by wskazywało na lata 90 z global, mysql_* itd.


Cytat
I podać link delikwentowi? Nie przejdzie, jest kilka przyklejonych tematów, a i tak nikt ich nie czyta.


Chciałbym jedynie tylko zauważyć, że większość kodów w przyklejonych tematach, jest właśnie wg. Ciebie z "lat 90" - Temat: Najczestsze bledy
Nie logiczne to trochę, "ubijać" za mysql_* a w przyklejonych wątkach mysql_* propagować, czyż nie?

Ten post edytował materkamil 29.07.2012, 11:40:04


--------------------
Strona o bezpieczeństwie komputerowym
http://www.materdefense.hostzi.com
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 29.07.2012, 12:21:37
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


materkamil - jakbyś nie zauważył, przyklejone tematy są stare z 2006 roku. Nie ma chętnych do zmian, więc Twój post jest całkowicie bez sensu.

Ten post edytował !*! 29.07.2012, 12:22:01


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
binprogrammer
post 31.07.2012, 16:53:11
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 249
Pomógł: 8
Dołączył: 10.08.2011
Skąd: Bełchatów

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat
Mianowicie dokleić podobny mechanizm jak "ostrzeżenia" do każdego użytkownika, który podaje w postach stary kod, cokolwiek co by wskazywało na lata 90 z global, mysql_* itd.


!*! jestem za! Bardzo fajny pomysł! Coś jak ostrzeżenia, tylko przycisk pod postem "stary kod" i pod nazwą profilu w lewym panelu posta liczba starych kodów smile.gif

Kod
Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1621
Pomógł: 0
Dołączył: 05.01.2007

Ostrzeżenie: (0%)
Starych kodów: 7


Ten post edytował binprogrammer 31.07.2012, 16:53:24
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 31.07.2012, 16:59:34
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sorry, ale takie przyklejone tematy powinno się wywalać, przynajmniej zrobić nie widocznymi, do czasu poprawy, bo patrząc na to brzytwa się otwiera biggrin.gif


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
irmidjusz
post 31.07.2012, 19:29:43
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 279
Pomógł: 60
Dołączył: 25.02.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


o jaka ciekawa wariacja na temat powiedzenia "nóż się w kieszeni otwiera" smile.gif


--------------------
there is much to be learned
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 1.08.2012, 13:01:13
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(binprogrammer @ 31.07.2012, 17:53:11 ) *
!*! jestem za! Bardzo fajny pomysł! Coś jak ostrzeżenia, tylko przycisk pod postem "stary kod" i pod nazwą profilu w lewym panelu posta liczba starych kodów smile.gif

Kod
Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1621
Pomógł: 0
Dołączył: 05.01.2007

Ostrzeżenie: (0%)
Starych kodów: 7


I o to właśnie chodzi. mam gdzieś na dysku prawie skończoną wersje tego skryptu, podeśle to później do admina forum i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeśli chodzi o sprzątanie przyklejonych tematów... Cóż, ja takich uprawnień nie mam tongue.gif

Ten post edytował !*! 1.08.2012, 13:01:54


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
IceManSpy
post 12.08.2012, 01:05:04
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 006
Pomógł: 111
Dołączył: 23.07.2010
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czy można raportować i tym samym ubijać ostatnio modne "błędy" w stylu: "Notice: Undefined index" i "Undefined variable" . Co drugi temat w przedszkolu ma taki sam problem. Robi się to ciut wkurzające.... axesmiley.png sciana.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
toaspzoo
post 13.08.2012, 16:57:35
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 778
Pomógł: 84
Dołączył: 29.07.2010
Skąd: Gliwice / Pławniowice Mistrz niezmordowanej klawiatury.

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Ludzie zakładający tematy, w których proszą o 'przetłumaczenie' błędu są ignorantami którym nie chce się wklepać w google początku błędu nie wspominając już o wątkach na forum sciana.gif

Ten post edytował toaspzoo 13.08.2012, 16:57:50


--------------------

LS Easter egg <
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 14.08.2012, 10:14:57
Post #35





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Nie przejdzie, jest kilka przyklejonych tematów, a i tak nikt ich nie czyta.

Smutna prawda. Ludzie mają alergię na wyszukiwarki...

Cytat
Może nie tyle temat na forum co strona, ale coś lepszego od wortalu, bo ten moim zdaniem to porażka (jeśli chodzi o kursy) biggrin.gif Tylko to by musiało wyglądać:

Jest phpedia przecież.

Cytat
Po prostu w danym momencie miałem inne rzeczy na głowie i na forum nie starczało czasu.

Tró. Zdarzają się czasem takie zawirowania, że ktoś po prostu musi sobie spauzować. Nie bez powodu jest nas kilkoro "zielonych". Ilościowo może wydawać się niemało, ale gdy popatrzysz na kontekst, iż czas w danej chwili ma góra troje, czasem mniej?

Cytat
Czy można raportować i tym samym ubijać ostatnio modne "błędy" w stylu: "Notice: Undefined index" i "Undefined variable"

Ależ jak najbardziej - swego czasu pisałem taki "detektor" popularnych błędów, który (jeśli nikt nic nie popsuł po drodze tongue.gif) krzyczy, gdy w kodzie ktoś chce wpisać kwiatka. Są chyba tylko dwie wpisane, póki co.

Działa w oparciu o pregi, więc wyślij do mnie PW z wyrażeniem + linkiem do tematu, który mówi o tym błędzie, to zasilę szeregi detektorów w luźniejszej chwili. [;


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 15.09.2012, 08:51:05
Post #36





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Podsunęliście mi pomysł, aby posprzątać wszelkie tematy przyklejone, a zamiast nich dać linki do osieroconej biednej PHPedii właśnie.
W ciągu kilku dni postaram się przygotować propozycje odpowiednich zmian i podrzucę ją moderatorom.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 23:23